ברוכים הבאים, אורח

התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? 766 צפיות

התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120549

• לחופש נולד
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש

אני בדילמה גדולה
האם יש כאן פיתרון בשבילי

יתכן שאני מכור למין, לריגושים אסורים לאוננות

אבל מה שכרגע תופס לי את כל הראש המח והלב
זה רק דבר אחד
"ההיא"...
זה כמה שנים של קשר
זה התאהבות לכל דבר
זה ריגושים של שיחות חיוכים וטלפונים ארוכים

היו גם ניתוקים באמצע
רצונות לצאת מזה
גם ממני, ובעיקר ממנה
אבל תמיד בסוף חזרנו אחד לשני

הפעם זה נראה רציני מתמיד
היא בקבוצת 12 צעדים
ובזכותה גיליתי את העולם הזה
הייתי מוקסם ממנו מאוד
אני רוצה לנסות החלמה ופיקחון מיני אמיתי

היום היא שלחה מייל שהקשר נותק סופית
זה כמעט עשה לי דום לב (לא מגזים)

ומאז אני כמעט בלי הפוגה חושב רק על זה
מרגיש רע בטירוף
מצליח קצת מידי פעם לחייך ולחשוב על דברים אחרים
כמו הילדים המתוקים שלי

אבל אני מרגיש במלכודת ובסך נורא

מישהו כאן חווה את זה פעם?
אני יודע שכנראה זה יעבור הרגשות הקשים האלו
כבר חויתי את זה איתה פעמיים שהיו קשות בטירוף

ועוד שאלה, זה קשור להתמכרות?
12 צעדים יעזור?
או שיש כאן התאהבות לכל דבר שאין לה פיתרון אמיתי?

תודה על ההקשבה, חברים יקרים..

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120554

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 21 ימים
  • דירוג פלטיניום

נשמה לצערי קצרה דעתי מלהבין בסוגיה זו ולא חוויתי אותה מעולם בכל זאת מברך אותך ברכת הדיוט שתצליח לצאת מזה ולהרבות אהבה ואחווה עם אשתך וילדיך..
אוהבים!!

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120567

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

לחופש נולד שלום
מזדהה איתך מאד.
התאהבות עם אישה נשואה או לא נשואה , כשאתה נשוי, היא חלק מהפתרונות שאנחנו מוצאים להתמודדות עם מצוקות החיים.
זה לא סתם קורה, זה צורך וחלל שאתה ממלא.
גם אוננות, פורנוגרפיה מהוות פתרון למצוקות החיים.
אתה צריך להיות כנה עם עצמך ולהבין האם אתה מכור לתאווה.
אם התשובה היא כן, התוכנית של 12 הצעדים יכולה לעזור לך מאד.
שיהיה בהצלחה רבה

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120569

• gidi
  • דירוג פלטיניום

שלום חבר,
אין לי בדיוק ניסיון בנושא אבל מה שכן אני זוכר בתור נער שהייתה לי התאהבות חזקה במשיהי שלא יכולתי וגם מובן שהיה אסור לממש את זה איתה.
יכול להגיד מניסיון שלי שההתאהבות היא רגש חזק מאוד וקשה, לי אפילו זה לא התפרש לתאווה וכל מה שרציתי היה להיות בקירבתה ולדבר איתה בהשתוקקות.
אבל מהבנה שזה לא הדבר הנכון, שזה לא באמת מה שאתה רוצה שיקרה בחיים שלך(לעזוב את אישתך והילדים ולהרוס לעצמך את החיים) נראה לי שאתה חייב לנתק את אותו קשר.
מומחים ורבנים מסבירים שהאמת שהאהבה הוא דבר שניתן לבנות (אני יודע שברגע התאהבות הראש לא מסוגל לתפוס את זה אבל זה לגמרי נכון) ולדעתי צריך לחזק ולבנות את הקשר עם אישתך ע"י פעולות ולנתק את קשר האהבה המזיק.
ניסו להסביר לי שמה שהיה לי היה תאווה ולא אהבה ולא הצלחתי לקבל את זה אבל יש בזה אמת שכנראה הרגש החזק ההוא מול אותו גורם הוא תאווה עצומה למנת רגש מאותו הצד ולצרוך אותו מבחינה רגשית גם אם לא מינית.
לכן מן הצד קל לי לדבר ולהגיד שאני הייתי מנסה לנתק את הקשר וטיפוח הקשר מול האישה תוך הרבה פעולות של נתינה כלפיה (בלי לצפות לתמורה) וכך לבנות כלפיה אהבה חזקה יותר שבסוף תחפה על הקשר שנותק.

זה כל מה שיש לי להגיד, שוב אני לא נשוי ואין לי ניסיון בנושא מלבד מה שציינתי אבל מאחל לך שאלוקים יהיה איתך ויעזור לך לעשות את הדבר הנכון.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120573

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

לשמחתי לא חוויתי התאהבות שכזאת או הידלקות במישהי אחרת מאז שאני נשוי באסירות תודה לבורא עולם כי לא יודע איך הייתי מתמודד עם זה...

ההתאהבות היחידה שהייתה לי בחיים הייתה אהבת הנעורים שלי בגיל 19 שהייתה חברה שלי כ4 שנים, אהבה של ילד... אהבה ראשונה.

כשזה התפרק אכן נשברתי לרסיסים ונכנסתי לדכאון עמוק וקשה מה שבאסירות תודה בסופו של דבר עזר לי למצוא את הפיתרון - בדת.
רק אלוקים והתורה הצליחו להוציא אותי מהמצב הרע שהייתי בו ולהבין שאכן יש טעם לחיי גם ללא אותה אהבה.

כבר מים רבים חלפו בנהר מאז, אני זוכר שבהתחלה חשבתי שלא אוכל לעולם לשכוח אותה או לחיות בלעדיה.. המחשבות שלי כל היום היו בה ללא הפסקה מה שגרם לצער אדיר ואי יכולת להתמודד עם שאר הדברים בחיי לחלוטין...

ישבתי עם שליח שאלוקים שלח לי דאז, פסיכיאטר מאוד מאוד בכיר שבמקרה נתקל בי וראה את המצב שלי, הוא ישב איתי לשיחה של שעתיים (שאם הייתה נעשית אצלו במשרד הייתה עולה לי 2800 שקל) בסופה הוא נתן לי כמה עצות וכלים אבל העצה שהכי זכורה לי ממנו הייתה כזאת-

הוא אמר לי תיקח פנקס איתך כל יום תרשום את התאריך, ומהרגע שאתה קם בבוקר כל פעם שאתה נזכר בה תסמן קו בדף. בסוף היום תספור כמה קווים יש תרשום בתחתית הדף ותלך לישון.

כך תעשה במשך שבוע, ותדבר איתי שוב.

לא הייתי צריך לדבר איתו אחרי שבוע, הבנתי מה הוא רצה להגיד לי - ראיתי איך מיום ליום המספר יורד. 

הבנתי שבסופו של דבר כשיעבור מספיק זמן אני כבר לא אחשוב עליה בכלל.. ואכן כך היה.

זה לקח זמן.. הרבה זמן.. אבל בסוף התקדמתי והמשכתי הלאה.

כיום אני בכלל לא חושב עליה בקושי זוכר אותה.. וגם אם אני עובר באיזה מקום שמזכיר לי אותה (או אפילו נתקל בה) זה לא עושה לי ממש שום דבר.

אסירות תודה לאלוקים אוהב על כך! ושזיכה אותי שמצאתי את האהבה האמיתית שלי, הזיווג שלי, שהיא אישתי.

אוהבים והמון בהצלחה! יודע כמה זה יכול להיות קשה בהתחלה... אבל זה הדבר הנכון.
במקרה שלך ברור לי שהאהבה שלך אליה היא נטו מצד היצר הרע (הסטרא אחרא) בגלל שהיא אסורה עלייך ושרוצה לפרק את המשפחה שלך ושלה.

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 2 חודשים על ידי מתרפא.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120580

• לחופש נולד
  • חבר חדש
מתרפא כתב on 31 ינו' 2020 11:49:

לשמחתי לא חוויתי התאהבות שכזאת או הידלקות במישהי אחרת מאז שאני נשוי באסירות תודה לבורא עולם כי לא יודע איך הייתי מתמודד עם זה...

ההתאהבות היחידה שהייתה לי בחיים הייתה אהבת הנעורים שלי בגיל 19 שהייתה חברה שלי כ4 שנים, אהבה של ילד... אהבה ראשונה.

כשזה התפרק אכן נשברתי לרסיסים ונכנסתי לדכאון עמוק וקשה מה שבאסירות תודה בסופו של דבר עזר לי למצוא את הפיתרון - בדת.
רק אלוקים והתורה הצליחו להוציא אותי מהמצב הרע שהייתי בו ולהבין שאכן יש טעם לחיי גם ללא אותה אהבה.

כבר מים רבים חלפו בנהר מאז, אני זוכר שבהתחלה חשבתי שלא אוכל לעולם לשכוח אותה או לחיות בלעדיה.. המחשבות שלי כל היום היו בה ללא הפסקה מה שגרם לצער אדיר ואי יכולת להתמודד עם שאר הדברים בחיי לחלוטין...

ישבתי עם שליח שאלוקים שלח לי דאז, פסיכיאטר מאוד מאוד בכיר שבמקרה נתקל בי וראה את המצב שלי, הוא ישב איתי לשיחה של שעתיים (שאם הייתה נעשית אצלו במשרד הייתה עולה לי 2800 שקל) בסופה הוא נתן לי כמה עצות וכלים אבל העצה שהכי זכורה לי ממנו הייתה כזאת-

הוא אמר לי תיקח פנקס איתך כל יום תרשום את התאריך, ומהרגע שאתה קם בבוקר כל פעם שאתה נזכר בה תסמן קו בדף. בסוף היום תספור כמה קווים יש תרשום בתחתית הדף ותלך לישון.

כך תעשה במשך שבוע, ותדבר איתי שוב.

לא הייתי צריך לדבר איתו אחרי שבוע, הבנתי מה הוא רצה להגיד לי - ראיתי איך מיום ליום המספר יורד. 

זה לקח זמן.. הרבה זמן.. אבל בסוף התקדמתי והמשכתי הלאה.

כיום אני בכלל לא חושב עליה בקושי זוכר אותה.. וגם אם אני עובר באיזה מקום שמזכיר לי אותה (או אפילו נתקל בה) זה לא עושה לי ממש שום דבר.

אסירות תודה לאלוקים אוהב על כך! ושזיכה אותי שמצאתי את האהבה האמיתית שלי, הזיווג שלי, שהיא אישתי.

אוהבים והמון בהצלחה! יודע כמה זה יכול להיות קשה בהתחלה... אבל זה הדבר הנכון.
במקרה שלך ברור לי שהאהבה שלך אליה היא נטו מצד היצר הרע (הסטרא אחרא) בגלל שהיא אסורה עלייך ושרוצה לפרק את המשפחה שלך ושלה.

תודה נשמה טובה
מאוד חיזקת אותי

עיקר הבעייה באמת זה התחושה שהכאב האינסופי הזה לעולם לא יעבור 
ובאמת ראיתי איך שהיום היה הרבה יותר טוב,

מישהו הגדיר לי את זה כ"אבל"
זה אבלות אמיתית על קשר שנגע לי עמוק בנשמה
ואיננו
כי לקח אותו אלוקים..
וכמו בכל אבל, הזמן מרפא, משכיח
ואפשר להמשיך את החיים

תודה על החיזוק!
הסיפור שלך ממש מדהים,  אני מתפעל מהעוצמה בה ניתבת את הכאב שלך לשינוי כל כך חיבוי בחיים שלך
סתם אגב היו נסיונות שלה  במהלך השנים לחדש את הקשר?

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120581

• לחופש נולד
  • חבר חדש
gidi כתב on 31 ינו' 2020 11:12:

שלום חבר,
אין לי בדיוק ניסיון בנושא אבל מה שכן אני זוכר בתור נער שהייתה לי התאהבות חזקה במשיהי שלא יכולתי וגם מובן שהיה אסור לממש את זה איתה.
יכול להגיד מניסיון שלי שההתאהבות היא רגש חזק מאוד וקשה, לי אפילו זה לא התפרש לתאווה וכל מה שרציתי היה להיות בקירבתה ולדבר איתה בהשתוקקות.
אבל מהבנה שזה לא הדבר הנכון, שזה לא באמת מה שאתה רוצה שיקרה בחיים שלך(לעזוב את אישתך והילדים ולהרוס לעצמך את החיים) נראה לי שאתה חייב לנתק את אותו קשר.
מומחים ורבנים מסבירים שהאמת שהאהבה הוא דבר שניתן לבנות (אני יודע שברגע התאהבות הראש לא מסוגל לתפוס את זה אבל זה לגמרי נכון) ולדעתי צריך לחזק ולבנות את הקשר עם אישתך ע"י פעולות ולנתק את קשר האהבה המזיק.
ניסו להסביר לי שמה שהיה לי היה תאווה ולא אהבה ולא הצלחתי לקבל את זה אבל יש בזה אמת שכנראה הרגש החזק ההוא מול אותו גורם הוא תאווה עצומה למנת רגש מאותו הצד ולצרוך אותו מבחינה רגשית גם אם לא מינית.
לכן מן הצד קל לי לדבר ולהגיד שאני הייתי מנסה לנתק את הקשר וטיפוח הקשר מול האישה תוך הרבה פעולות של נתינה כלפיה (בלי לצפות לתמורה) וכך לבנות כלפיה אהבה חזקה יותר שבסוף תחפה על הקשר שנותק.

זה כל מה שיש לי להגיד, שוב אני לא נשוי ואין לי ניסיון בנושא מלבד מה שציינתי אבל מאחל לך שאלוקים יהיה איתך ויעזור לך לעשות את הדבר הנכון.

תודה על השיתוף והתמיכה
אכן, אני מרגיש ממש כמו שאתה כותב
שפעולות של נתינה, למקום האמיתי, אם זה בבית או במקומות חיוביים
זה התרופה

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120583

1. אני מזדהה עם הדברים, זה דבר שלמדתי גם בהחלמה, וכך יותר קל לי עם רגשות קשים שעולים בכל מיני מקרים.
2. אנחנו קוראים במסרים "היינו מכורים לתחבולות, להתגרות, לדבר האסור", אז כנראה שזה גם יכול להיות חלק מההתמכרות.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 2 חודשים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120587

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

בשמחה חבר מאוד שמח להיות לעזר איפה שאני יכול.. יודע איך אתה מרגיש וזוכר כמה רע אני הרגשתי..

גם לי אז תיארו את זה כמו אבל. מאוד התחברתי לזה הרגשתי ממש ככה.

במשך תקופה של כמה חודשים אני יצרתי ניתוק מוחלט כי כל התעסקות הכי קטנה בה עשתה לי רע.
כשסבתא שלה נפטרה כעבור בערך שנה זה היה תירוץ טוב מבחינתי כן ליצור קשר וללכת לנחם, ראיתי שזה לא עושה לי טוב לכן לא המשכתי לנסות לחדש את הקשר.

הנסיונות לחידוש הקשר ממנה הגיעו רק בשלב שאני התקדמתי לגמרי הלאה בראש. כשהפנמתי שזה היה ומת וזה נחלת העבר. אז הגיעו נסיונות מצידה לחידוש הקשר..

להפתעתי הייתי ממש במקום אחר כבר.. 
אז אפשר להגיד שאני כבר לא רציתי ואחרי קשר של שבוע שבועיים זה כבר התנתק לגמרי. 
שנינו יצאנו מהאופוריה של ההתאהבות.. ראינו שאנחנו לא מתאימים ראינו שזה לא זה ושצריך להתקדם הלאה.

פעם אחרונה ששמעתי ממנה היא שלחה לי הודעה בפייסבוק ממש לפני החתונה שלי, אמרה מזל טוב ושכיף לה לראות שאני מתחתן ומצליח בחיים..
אמרתי לה תודה איחלתי לה כל טוב וזה גם היה היום שסגרתי את הפייסבוק שלי. 
לא בגללה.. גם ככה רציתי לסגור כבר הייתי במקום אחר.. אבל היא נתנה לי תזכורת טובה למה לא כדאי שיהיה לי פייסבוק.. זה רק יכול להכניס כל מיני בנות מהעבר חזרה לחיים שלי והבנתי שאין בזה צורך.

אסירות תודה לאלוקים שעזר לי לעשות את הבחירה הזאת בזמנו.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120597

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

חבר יקר,
דיברנו ביום חמישי , כל הכבוד על האומץ,
אני זמין בשבילך 24/6,
לא מגזים,
לענייננו, בדיוק אתמול שמעתי שני חברים בקבוצה משתפים על הקושי שאתה חווה,
אבל הנקודה היא, תתהיה עם עצמך ותגיד לעצמך, כמה סבל אתה סבלת שם, זה נראה כייף נעים, זה תחושה שיש מישהו שאוהב אותך באמת, אבל אני מאמין, תצבור נקיון עוד יום ועוד יום תראה כמה חיים בהכחשה היה לך,
אין כמו בבית,
אוהב מאוד, חיבוק.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120628

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
מויקפדיה אהבה נכזבת

אהבה נכזבת היא מצב נפשי המתקיים כאשר אדם אחד מתאהב באחר, בעוד שהשני לא נענה לו, או שאינו מודע לרגשות שחש כלפיו הראשון. אולם, לא כל אהבה חד צדדית תהיה בהכרח אהבה נכזבת. כאשר מסתבר לאוהב כי אהבתו היא נכזבת, הוא במקרים מסוימים צפוי לחוות תחושות כואבות מאד, פגיעה בערכו העצמיאכזבה מצד אחד, ובושה מצד שני, ותחושת חוסר אונים; במקרים חריפים יחסית עד כדי פיתוח דיכאון קליני. במקרי קיצון ובפרט כאשר קיימת פרידיספוזיציה של בעיה רגשית, הרי שהאהבה הנכזבת, עלולה אף להביא את האוהב המאוכזב למעשים נואשים, כהתאבדות או כפשיעה. כמו כן, עלולה להחמיר את מחלת הנפש הקיימת.

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 2 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120629

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום
איך להתגבר על פרידה? תפיסות שגויות על אהבהמאת Webdepot

תובנות חדשות על אהבה נכזבת

אהבה נכזבת כואבת, לעיתים מאד, אך זה לא חייב להיות כך.כדי לשנות את המצב חייבים להתפכח מאוסף תפיסות רומנטיות על אהבה נכזבת אשר מלבים את האש וגורמים סבל מיותר.

לפני הכול צריך להכיר בעובדה שזו לא האהבה שכואבת אלא משהו אחר לגמרי. הבנה זו יכולה לעורר תחילה התנגדות ואף תרעומת מאחר ויותר רומנטי ומחמיא לשייך את הכאב לאהבה; כואב לי אך לפחות זה כאב ראוי וטהור ואני שייך לרשימה המכובדת של האוהבים האמיתיים שלבם נשבר.

אך כדי להתגבר מהר ויפה על אהבה נכזבת כל מה שצריך הוא דווקא לוותר על ההילה המזויפת הזאת ולגלות מה באמת כואב לי.גילוי זה יוביל אותי הרחק מהסיפור הדמיוני של אהבה נכזבת אל הסיבות האמיתיות של הכאב אותם אני יכול לפתור (מאחר ואלו סיבות אמיתיות).

אז מה מכאיב כל כך באהבה נאכזבת? אתן כאן שלוש דוגמאות עקשנות, חוסר אמון ותפיסות שגויות על אהבה.

הבנה מעמיקה של סיבות אלו יאפשרו לך להשתחרר במהרה מכל אהבה נכזבת, ולחסוך מעצמך שנים אבודות ופוטנציאל הרסני לזוגיות הבאה.

האמת היא הדבר היחיד שיכול באמת לשחרר מאהבה נכזבת, גם אם היא בהתחלה לא מחמיאה במיוחד.
אהבה נכזבת – עקשנות

הכאב של אהבה נכזבת נובע ברוב המקרים ממידה לא מבוטלת של עקשנות ודעתנות, מפתיע? לא באמת.

מספיק להסתכל על הסרטים הרבים שנעשו על אהבה נכזבת ובהם תלאותיו של בן הזוג הנטוש שכואב בעקשנות מרשימה את אהבתו הנכזבת, עיוור לאפשרויות החדשות ולסיום הבלתי נמנע של מה שהיה.

” אני בטוחה שזה בן הזוג המתאים לי ביותר, שהוא הכי מדהים ולעולם לא אמצא מישהו כמוהו. אני מאמינה בכל לבי ותחושותיי שמה שהיה בינינו הוא ייחודי, פעם בחיים ואנחנו נשמות תאומות, גם אם הוא לא רואה את זה. אני יודעת שלהיות איתו זה הדבר הכי טוב עבורי. ”

העקשנות ממשיכה עד רגעיו האחרונים של הסרט בו הגיבור סוף כל סוף נכנע לטובת אהבה חדשה.

אפשר לומר קיטש הוליוודי אך זה תיאור נכון של המבנה הפנימי – מנטאלי של אהבה נכזבת, אני מתעקשת וכואבת עד שאני נכנעת לטובת המציאות החדשה.

אהבה נכזבת מלווה בידיעה פנימית חזקה שהזוגיות הזו היא הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לי, למרות שזה לא קורה, ועקשנות זו מכאיבה מאד.

מה יקרה אם תודו, לפחות בפני עצמכם, שאתם לא יודעים. ככה פשוט – לא יודעים. תודו שיכול להיות שזה לא האדם בשבילכם, שהוא לא באמת מושלם עבורכם, ושאולי הזוגיות (אם הייתה) סיימה את תפקידה בחייכם?

פשוט שחררו את האחיזה, תפתחו לאפשרות שהחיים הרבה יותר גדולים מכם, ואתם לא יודעים הכי טוב מה נכון שיהיה.

וותרו על הידענות והעקשנות שגורמים לכם להתעקש שזה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לכם.

המלצה: תוכלו לעשות זאת ביתר קלות בעזרת שיטת העבודה של ביירון קייטי.
אהבה נכזבת – הצבעת אי – אמון בעצמי, בבן/בת הזוג, בחיים

אי- אמון בעצמי וביכולת שלי ליצור חיים טובים, יפים ומלאי אהבה בלי אותו בן/בת זוג. אמון שהיכולת שלי לחוות אושר ואהבה רק תלך ותגדל עם השנים.

זו תחושה פנימית שהכול אבוד הנובעת מפסימיות לגבי העתיד.

חוסר אמון בעצמי גם מתבטא בכך שאני מפרשת את הפרידה במונחים של מה זה אומר עליי – “הוא חושב שאני לא מספיק טובה עבורו”, “אני לא מושכ/ת”, “אני לא מספיק שווה”. זה לא הכרחי להפנות את הפרידה כנגד עצמכם ול”נצל” אותה להתקפה של מחשבות שליליות.

בדיקה פשוטה תדגים עבורכם את האמת הזו –

בדקו מה את חווים כשאת מאמינים שחייכם רק ישתפרו בעקבות אותה אהבה נכזבת, שיש בכם יכולת יוצאת דופן לאהוב והיא תתממש בקרוב בדרך שאפילו לא דמיינתם.כשאתם מאמינים שהזוגיות הזו פשוט לא מתאימה יותר, שלכל זוגיות יש זמן וצורה מסוימים וחלק גדול מזה לא בשליטתנו.

חוסר אמון בחיים מתבטא בחוסר אמון באפשרויות של החיים, לדוגמא בכך שיש עוד גברים/נשים המתאימים עבורכם, באפשרויות פרנסה והגשמה עצמית, בתחומי עניין חדשים, חברויות והפוטנציאל הרב של החיים.

חוסר אמון בבן הזוג ובכך שהבחירה שלו נכונה לפחות באותה מידה כמו שלי וכוונותיו טובות, בדיוק כמו שלי.

כאן חסרה הבנה יסודית של זוגיות ולפיה “צריך שניים לטנגו” ואם עבור אחד זה לא מתאים, אז הזוגיות כבר לא מתאימה יותר, נקודה.

אמון אמיתי בבן הזוג מתבטא בכך שבמידה ויחליטו שהזוגיות לא מתאימה עבורם, תוכלו לכבד את החוכמה שלהם ולהכיר באמת של ההחלטה הזו.

תוכלו לומר בתגובה נניח “בעיניך הזוגיות הזו לא עובדת יותר? זה כבר לא הדבר הנכון עבורך?… אוקי, אני מכבד/ת את זה. נראה שזה לא נועד להיות.”. פשוט כל כך.
אהבה נכזבת – תפיסות שגויות על אהבה

תפיסות שגויות על אהבה הם בבסיס הכאב של אהבה נכזבת, ויש הרבה תפיסות כאלו. אתן כאן שלוש תפיסות מרכזיות שמעצימות את הכאב ומאריכות אותו.

ככל שכואב יותר כך האהבה אמיתית יותר

האמונה שככל שכואב לי יותר וליותר זמן כך זה מעיד שאהבתי אמיתית, כנה וחזקה.אם לא יכאב לי, אם אמשיך הלאה מהר, סימן שזו לא הייתה אהבה אמיתית ומה זה אומר? ששיקרתי לעצמי? ששיקרו לי? האמונה שיש קשר בין התגברות מהירה על פרידה לבין מידת האהבה היא מוטעית ומעכבת את היכולת להתגבר על פרידה מהר.

לפעמים להתגבר על פרידה מהר מעיד על כך שהזוגיות הייתה פחות משמעותית אך אומר כאן בפשטות שזה גם יכול להעיד על יכולת לאהוב את בן הזוג בצורה כנה ובוגרת בשילוב עם בטחון עצמי אמיתי.

ככל שהזוגיות/נישואים ארוכים יותר כך הם אמיתיים יותר

מאחר וחשוב לנו מאד לדעת שהזוגיות שלנו משמעותית, טובה ומלאת אהבה, מאד כואב לנו אם אנחנו לפתע “מגלים” שהזוגיות שלנו הייתה פחות ממה שחשבנו. יש נטייה להאמין שאם הנישואים מסתיימים אז הזוגיות הייתה פחות טובה מאשר במקרה שנישואים שלא מסתיימים ותפיסה זו של אהבה וזוגיות יכולה להכאיב מאד.

למעשה זמן הוא רק אחד המדדים ובטח לא המרכזי בקביעת טיב ומהות הזוגיות, ועדיף להתמקד באיכויות של הזוגיות שהיו כל עוד היא נמשכה כמו האכפתיות, החיבור והחברות, השמחה, הפרגון והתמיכה, המידה בה כל אחד מבני הזוג התפתח והיה מאושר – כל אלו הם המעידים על אהבה ושותפות אמיתית.

בפרידה מסתיימת לא רק הזוגיות אלא גם האהבה

השבירה הפתאומית של האהבה יכולה להכאיב מאד ולהיות לא טבעית. ההפך הוא הנכון פרידה היא הזדמנות לבחור להעמיק את האהבה והאכפתיות דווקא בזמן שאני לא מקבל את מה שאני רוצה.

הבחירה להמשיך לאהוב לא קשורה ולא תלויה בבן/בת הזוג, זו בחירה שלי ואני יכול/ה לבחור בכך גם אם אני לא רואה אותו יותר וגם אם אני לא מרגיש/ה ממנו את אותו הדבר. זה ההפך מלדרוש משהו, זו בחירה פנימית של אכפתיות.

המעבר מאהבה לשנאה/טינה מעידה על אהבה ילדותית שלא באמת רואה את בן/בת הזוג, את רצונותיו וצרכיו. ככל שאעבור לאהבה בוגרת יותר המתבטאת באכפתיות גם כשלא נוח, כך כאב האהבה הנכזבת יעלם ויהפוך ללא רלוונטי.

הבנה של תובנות אלו לא תאפשר לי יותר להאמין באהבה נכזבת ואוכל לעבור לאהבה כנה ואכפתית.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120637

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

שלום חבר יקר. התמכרות למערכת יחסים ותלות בה בהחלט עשויה להיות התמכרות. בארה"ב יש קבוצות בשם  SLAA = מכורים למין ולאהבה. השאלה עד כמה התאווה המינית מעסיקה אותך. כי אם לא, אולי אתה שייך לתוכנית כמו קוד"א - שנים עשר צעדים לאנשים שתלויי יתר באנשים אחרים (אגב, אני לאחרונה מתחיל לחשוב שאני ממש צריך את הקבוצות האלה. אבל יש שם נשים, אז אולי זה משהו שמושך אותי לשם).

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 4 שנים, 2 חודשים #120642

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

הי לחופש נולד.
נשמע דווקא תיאור די קלאסי....

אני מצאתי פתרון רוחני ב-12 הצעדים. יש סיכוי שזה יעבוד גם עבורך.

מוזמן ליצור קשר בפרטי.

תגובה: התאהבות, ניתוק, יש כאן מישהו שחווה התאהבות? לפני 3 שנים, 3 חודשים #131843

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

לא חוותי התאהבות...
אבל שיתפתי פוסטים שבקושי הבנתי מה כתוב בהם
אבל מה ההבדל בין תאווה להתאהבות...?

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.95 שניות

Are you sure?

כן