ברוכים הבאים, אורח

נפלתי, חזרתי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נפלתי, חזרתי 573 צפיות

נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 6 חודשים #118528

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום

אחרי קצת נפילות אני חוזר לפורום לתקופת מה.
אספר בהמשך.
כרגע הולכים לישון.

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 6 חודשים #118529

• Kdouchat
  • רצף ניקיון נוכחי: 246 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא !

היה תמיד נחמד לקרוא אותך !

בהצלחה רבה !

איתך בדרך !

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 6 חודשים #118532

• צורצור
  • דירוג פלטיניום

אז כאמור, נפלתי קצת, ואני חוזר לכאן לפני שיהיה מאוחר.
ובטח מאז שנפרדתי מכתיבה קבועה באתר הצטרפו לכאן כמה חברים שלא מכירים אותי, אז אני אספר על עצמי.
אני צעיר, נשוי ואב לילדים.
הנפילות שלי היו מאז גיל ההתבגרות בתדירות של כפעמיים בשבוע.
כתבתי כאן בפורום והתלבטתי הרבה אם אני נחשב מכור, והחלטתי שלא.
עברתי פעם אחת על כל הסרטונים של פורטיפיי, ויתכן שאם יהיה לי שותף, אמשיך לסבב נוסף. באופן כללי אני שמח להכיר חברים חדשים ואשמח לעזור למי שצריך או להעזר.
אחרי תקופה של מעט חודשים שהייתי כותב קבוע בפורום והתחזקתי מספיק, החלטתי להמשיך את העבודה מחוץ לאתר, כי הרגשתי שהגעתי למקום שבו השימוש באתר לא טוב לי. הגדרתי את זה יחד עם חבר טפלוני מהפורום, שזה כמו שלא חוזרים לבית חולים אחרי ניתוח רק בשביל לקבל אקמול או פלסטר, כי לא בריא להיות סתם בבית חולים. לא בריא לשקוע שעות בפלאפון בכתיבה באתר, לא בריא לקרוא את כל הקשיים של כולם ולהתמלא ברעיונות לנפילות, ולא בריא לחיות עם תזכורת יומיומית לכך שאני אדם חלש וחסר סיכוי, אם אולי כבר התחזקתי.
מכל מקום, למדתי מהחברים באתר שלא כדאי להשלות את עצמנו שחלמנו ולעזוב את האתר ולאחר זמן לגלות שאנחנו חייבים לחזור אך לא מסוגלים ולבסוף לחזור על ארבע או לא לחזור וליפול ליאוש.
המשכתי לעדכן מידי פעם, כדי להרגיש שאני כאן כל הזמן (כמו שבית חולים מחזיר מטופלים שהבריאו לצורך ביקורת).
והנה, נפלתי וחזרתי.

-----------------------------------------------------------

אז מה מחזיר אותי לכאן.
לפני כשבועיים נפילה שהרגישה כמו כלום. היו לי הרוצים שהייתי חצי מנומנם ועוד ולא חשבתי שאני בסכנת הדרדרות. רציתי לבוא לכתוב על כך, אך עם עומס החגים (ובטלתם) לא הגעתי לכך.
כבר חודש אני מסתובב עם הרגשה שאני לא שווה הרבה שאני ישן יותר מידי ומפסיד תפילות ותפילין.
לפני כשבועיים, לפני או אחרי הנפילה, החלטתי שאני מפסיק לשחק בפלאפון, כי המשחק גורם לי להרגיש עוד פחות טוב עם עצמי. ידעתי שיש בו גורם מרכזי להרגשה שלי.
ידעתי שגם סתם להיות מול המסך רע לי אפילו בסמסים או בקריאת חומר מחכים בחיים (כמו מאמרים על בריאות), אבל המשכתי לכלות את זמני בכך. היו כמה ימים שהלכתי לישון רק לפנות בוקר אחרי קריאה ממושכת וכמובן שלמחרת לא התפללתי, מה שלא הוסיף לערך העצמי שלי, למרות שאחרי הקריאה כנראה הפכתי לאדם משכיל יותר...
במהלך חול המועד גיליתי אתר נקי שמלא בנושאים שאני אוהב לקרוא, אבל כשפתאום חשבתי שאוכל למצוא בו מאמרים איך להתמודד עם התסכול שלי בהקשר הספציפי בחיים (וגם איך לעזור לאישתי), התחלתי להגיע למקומות לא טובים. היו לי עוד סיבות לקרוא באינטרנט עד השעות המוקדמות של הבוקר. משם התגלגלתי לדמיונות, לפנטזיות לא שומרות עיניים.
טוב, אז האתר ההוא כנראה לא היה הכי נקי. בכל זאת, יש אנשים שרוצים לעשות דברים טובים, אבל הם עושים אותם באינטרנט ואולי זה לא נחשב בדיוק נקי גם אם זה למטרות טובות, כי כשזה נעשה במקום ציבורי, זה נקרא פריצות...
משם קיבלתי רעיונות לפנטזיות והתגלגלתי לקישורים לפורנו ולממש מעט פורנו וכך מצאתי את עצמי לפני יומיים נופל גם בלי פלאפון, ולמחרת עוד פעמיים, וטוב, בא לא נכנס ליאוש, אבל גם לא נתעלם מהמצב וכדאי לחזור קצת לכאן להתחזק.

אגב, אם כבר לתת טיפ

הרגשתי על עצמי כל כך טוב מה הפשט שאי אפשר לחזור בתשובה על שז"ל ולמה ללמוד תורה דוקא כן מועיל. כשנפלתי הרגשתי שאני לא מסוגל לשקם את הערך העצמי. כשלמדתי תורה, הרגשתי שאני משקם את הערך העצמי...

שתהיה לכולנו שיגרה בריאה ושמחה!
(בעולם אומרים "חורף בריא" כנראה בגלל שאנשים מצוננים בחורף. אצלנו החורף באמת יותר בריא. יותר שיגרה יותר בגדים צנועים...). 

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 6 חודשים #118533

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על השיתוף 
תרם לי רבות

מצטער לשמוע שנפלת.. הייתי שם מאות פעמים.. מקווה שלא עוד אבל אי אפשר לדעת.. סביר להניח שכן..

ימים קשים מאוד מתחילים עבורי היום.. אז ניגש לקרוא כל דבר אפשרי...

אוהבים

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 6 חודשים #118540

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

שיהיה לך בהחלמה תמיד.
אוהבים אותך.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 5 חודשים #118782

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאחל לך טוב בדרך שלך.

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 2 חודשים #120548

• מוזס7
  • חבר ותיק
צורצור כתב on 22 אוק' 2019 07:00:

אז כאמור, נפלתי קצת, ואני חוזר לכאן לפני שיהיה מאוחר.
ובטח מאז שנפרדתי מכתיבה קבועה באתר הצטרפו לכאן כמה חברים שלא מכירים אותי, אז אני אספר על עצמי.
אני צעיר, נשוי ואב לילדים.
הנפילות שלי היו מאז גיל ההתבגרות בתדירות של כפעמיים בשבוע.
כתבתי כאן בפורום והתלבטתי הרבה אם אני נחשב מכור, והחלטתי שלא.
עברתי פעם אחת על כל הסרטונים של פורטיפיי, ויתכן שאם יהיה לי שותף, אמשיך לסבב נוסף. באופן כללי אני שמח להכיר חברים חדשים ואשמח לעזור למי שצריך או להעזר.
אחרי תקופה של מעט חודשים שהייתי כותב קבוע בפורום והתחזקתי מספיק, החלטתי להמשיך את העבודה מחוץ לאתר, כי הרגשתי שהגעתי למקום שבו השימוש באתר לא טוב לי. הגדרתי את זה יחד עם חבר טפלוני מהפורום, שזה כמו שלא חוזרים לבית חולים אחרי ניתוח רק בשביל לקבל אקמול או פלסטר, כי לא בריא להיות סתם בבית חולים. לא בריא לשקוע שעות בפלאפון בכתיבה באתר, לא בריא לקרוא את כל הקשיים של כולם ולהתמלא ברעיונות לנפילות, ולא בריא לחיות עם תזכורת יומיומית לכך שאני אדם חלש וחסר סיכוי, אם אולי כבר התחזקתי.
מכל מקום, למדתי מהחברים באתר שלא כדאי להשלות את עצמנו שחלמנו ולעזוב את האתר ולאחר זמן לגלות שאנחנו חייבים לחזור אך לא מסוגלים ולבסוף לחזור על ארבע או לא לחזור וליפול ליאוש.
המשכתי לעדכן מידי פעם, כדי להרגיש שאני כאן כל הזמן (כמו שבית חולים מחזיר מטופלים שהבריאו לצורך ביקורת).
והנה, נפלתי וחזרתי.

-----------------------------------------------------------

אז מה מחזיר אותי לכאן.
לפני כשבועיים נפילה שהרגישה כמו כלום. היו לי הרוצים שהייתי חצי מנומנם ועוד ולא חשבתי שאני בסכנת הדרדרות. רציתי לבוא לכתוב על כך, אך עם עומס החגים (ובטלתם) לא הגעתי לכך.
כבר חודש אני מסתובב עם הרגשה שאני לא שווה הרבה שאני ישן יותר מידי ומפסיד תפילות ותפילין.
לפני כשבועיים, לפני או אחרי הנפילה, החלטתי שאני מפסיק לשחק בפלאפון, כי המשחק גורם לי להרגיש עוד פחות טוב עם עצמי. ידעתי שיש בו גורם מרכזי להרגשה שלי.
ידעתי שגם סתם להיות מול המסך רע לי אפילו בסמסים או בקריאת חומר מחכים בחיים (כמו מאמרים על בריאות), אבל המשכתי לכלות את זמני בכך. היו כמה ימים שהלכתי לישון רק לפנות בוקר אחרי קריאה ממושכת וכמובן שלמחרת לא התפללתי, מה שלא הוסיף לערך העצמי שלי, למרות שאחרי הקריאה כנראה הפכתי לאדם משכיל יותר...
במהלך חול המועד גיליתי אתר נקי שמלא בנושאים שאני אוהב לקרוא, אבל כשפתאום חשבתי שאוכל למצוא בו מאמרים איך להתמודד עם התסכול שלי בהקשר הספציפי בחיים (וגם איך לעזור לאישתי), התחלתי להגיע למקומות לא טובים. היו לי עוד סיבות לקרוא באינטרנט עד השעות המוקדמות של הבוקר. משם התגלגלתי לדמיונות, לפנטזיות לא שומרות עיניים.
טוב, אז האתר ההוא כנראה לא היה הכי נקי. בכל זאת, יש אנשים שרוצים לעשות דברים טובים, אבל הם עושים אותם באינטרנט ואולי זה לא נחשב בדיוק נקי גם אם זה למטרות טובות, כי כשזה נעשה במקום ציבורי, זה נקרא פריצות...
משם קיבלתי רעיונות לפנטזיות והתגלגלתי לקישורים לפורנו ולממש מעט פורנו וכך מצאתי את עצמי לפני יומיים נופל גם בלי פלאפון, ולמחרת עוד פעמיים, וטוב, בא לא נכנס ליאוש, אבל גם לא נתעלם מהמצב וכדאי לחזור קצת לכאן להתחזק.

אגב, אם כבר לתת טיפ

הרגשתי על עצמי כל כך טוב מה הפשט שאי אפשר לחזור בתשובה על שז"ל ולמה ללמוד תורה דוקא כן מועיל. כשנפלתי הרגשתי שאני לא מסוגל לשקם את הערך העצמי. כשלמדתי תורה, הרגשתי שאני משקם את הערך העצמי...

שתהיה לכולנו שיגרה בריאה ושמחה!
(בעולם אומרים "חורף בריא" כנראה בגלל שאנשים מצוננים בחורף. אצלנו החורף באמת יותר בריא.
יותר שיגרה יותר בגדים צנועים...). 

חייב לציין שמעורר השראה, אתה מבין שהנפילה היא לא מה שאתה, במיוחד אחרי תקופה של נקיות.
שזה בסהכ נפילה שבאה לעורר, או באה לאיזושהי מטרה שרק אתה תוכל להבין אותה.
עוד דבר חזק שכתבת, שאתה הולך לישון, בעולם של ימינו שכולו הסחות דעת, פייסבוק, וואטסאפ, שוב פייסבוק, קשה באמת ללכת לישון. ואני זוכר שסיוון רהב מאיר כתבה בספרה על זה ("הסטטוס היהודי"), כמו שאדם צריך "יתגבר כארי לקום בבוקר..." אז בדור שלנו אדם גם צריך להתגבר כארי ללכת לישון. לפעמים זה 'מציל' חיים. 
אני גם הייתי בתקופה רחוקה מהפורום, וגם לי קרה שנפלתי ולא שמתי לב, ואז באה עוד נפילה. אבל היה קצת יותר כח נפשי ואמונה בעצמי ובבורא שאני מסוגל לעצור את זה, שכבר עשיתי את זה פעם, והמעשים האלה ממש לא אני ואחרי כל אחד מהם באה חרטה עצומה.
מפה לשם הייתי בשיעורים של הרב גיסין ומעבר למשפט שהוא חזר ואמר לגבי יצר הרע "אין אפוטרופוס לעריות" הוא אמר משהו ממש יפה, שאדם לא יכול רק להימנע מהרע, הוא צריך לעשות גם דברים טובים, וזה מה שאותי החזיר לפורום. 
הבנתי שאם אני נקי 4 חודשים כמו שהיה לי לפני הנפילה, כדאי מאוד שאני לא אתרכז בעצמי ואשתף ואעזור קצת בפורום. 
כי כמו שהוא עזר לי, ואנשים פה חיזקו, אז אני גם יכול לעשות חסד כמו שעשו איתי וכדאי מאוד שאני אעלה את המידה הזאת כאות תודה על תקופת נקיות.

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 4 שנים, 2 חודשים #120584

• צורצור
  • דירוג פלטיניום

יפה לך ממש שאתה מגיע לפורום מתוך מחשבה על אחרים!

לשאוף תמיד להתקדם!

תגובה: נפלתי, חזרתי לפני 3 שנים, 6 חודשים #128415

• צורצור
  • דירוג פלטיניום
@המשתוקק לא הבנתי את תגובתך.
אני חוזר לכאן אחרי זמן רב. נזכר בנפילה של סוכות שעבר. האמת היא שהייתי אולי קרוב ליפול שוב אחרי תקופה של חודש וחצי שאני מרגיש מרוחק ומבודד מאישתי, ועכשיו אני שבוע לבד בסוכה וצריך פיצוי... אבל חוץ מזה אני בתקופה עמוסה בטרוף (טובה עבור ההתמודדות, אך מידי שוחקת את הנפש בתחומים אחרים), וה' נתן לי את הכוח והידע איך להתמודד, אז אני חזק כרגע.
רק נכנסתי לאחל לכולם חג שמח ובהחלמה, ולהודות לכם שאתם פה (גם החדשים שאני לא מכיר, שמחיים את הפורום) ושאתם שותפים לדרך ובמיוחד למי שעזר לי אישית.
מדגיש שאני לא עוקב אחרי הודעות בפורום, אז מי שמעוניין, שישלח לי באישי.
מזמין את כל מי שצריך לשמור איתי על קשר, להתיעץ, לשתף, לשאול וכו', מוזמנים (גם מי שאני לא מכיר).
איחולי!

לשאוף תמיד להתקדם!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.63 שניות

Are you sure?

כן