ברוכים הבאים, אורח

מחפש מטפל או פסיכולוג
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מחפש מטפל או פסיכולוג 676 צפיות

מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118049

אני מחפש מטפל או פסיכולוג שיוכל לעזור לי בנוסף ל12 הצעדים שאני עושה כבר כמעט 4 שנים.
אשמח אם למישהו יש מישהו ספציפי או ארגון שיוכל לעזור לי באזור בית שמש או בטלפון (אם עושים בכלל כאלה דברים).
אין לי הרבה כסף לזה (אני מכור אחרי הכל, קשה להרויח כסף כשמשתמשים).

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118060

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

באמת קשה למצוא,
יש לי מישהו באיזור רחובות שיש לו הצלחות די יפות, אבל במכורים קשה להצליח, כשאנחנו משתמשים הם מדברים לקיר, מנסיון, צריך להתאבד על הנקיון. להתחבר לקבוצות ספונסר וצעדים, ואז תהיה יותר פנוי לטיפול,
אשמח להיות לעזר עבורך בהודעה פרטית.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118061

מעריך אבי גולן

בתחילת ההחלמה שלי כשנכנסתי לקבוצות, "פסיכולוג" היה מילה גסה, כמעט כמו "אלול", או משהו שמסגיר את הדתיות או המגזר שלך.
היום ראיתי שהרבה מהחברים שנקיים הרבה זמן הולכים גם כן לפסיכולוג או מטפל.
האם 12 הצעדים הוא הדרך היחידה לכולם?
אני לא בטוח, הספר הגדול אומר מפורש שאנחנו לא טוענים שזה לכולם, אבל זה עזר לנו.
האמונה של הכותבים של הספר, זה שהפרעות נפשיות לא מנעו החלמה, הדבר היחיד שמנע החלמה, היה חוסר יכולת להיות כנה, ככה שיש איזשהו תקווה שכל אחד יוכל להיעזר מהספר והצעדים.
ואני אכן נעזרתי המון מ 12 הצעדים ברמה האישית.

אבל אומר את האמת, אני לא יודע למה אני מועד כל חצי שנה. מצד אחד, אלוקים עשה בשבילי מה שלא יכולתי לעשות בשביל עצמי, והעניק לי נקיות שלא יכולתי להשיג בכוחות עצמי.
מצד שני, זה איכשהו תמיד נגמר בחצי שנה.

נסיתי ספונסרים שונים, ואני תמיד הולך לקבוצות ועובד צעדים, ואני לא מעוניין שאף אחד כאן ינסה ללבן את הסוגיה שלי, כדי להבין למה אני מועד, כבר עשיתי מספיק מזה בעצמי. עברתי צעד צעד, דיברתי עם מחלימים מכל העולם, וכל אחד זרק את התאוריה שלו עלי.

אבל דבר אחד שראיתי שעובד ולא ניסיתי, וזה לשבת עם מטפל בנוסף לצעדים כדי לבדוק האם יש משהו דפוק בי שמזניח הכל פתאום כשזה נראה שאני על דרך המלך עם ספונסר, ספונסיים והכל.
זה אולי השלב האחרון לפני שארשום את עצמי למכון גמילה. 

אז אני מודע לכך, שיש אולי כמה אנשים שיראו בפוסט שלי מעין כפירה ב 12 הצעדים, אבל מנגד, אולי יהיה מישהו שיוכל להמליץ על מטפל כלשהו.

רחובות זה די רחוק לי, לבנתיים אנסה לחפש באזור שלי, ואם אצטרך אגיע למקומות רחוקים יותר.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118067

מכור/מחלים הוא אינו איש מקצוע. הוא סך הכל מספר לך מנקודת מבטו בלבד מה עזר לו. מה הועיל בעבורו כדי להשתחרר. כך שהדבר לא אומר על אף אחד אחר שזה יהיה יכול להועיל גם לו, לשני. 
המחלים לא יכול לראות את הנפש שלך ולדעת מה אתה עובר ומה אלו התהליכים היוצרים את כדור השלג שבא אחת ל... 
ולכן, על אף שהצעדים עוזרים ל... עדיין זה לא מחייב שזה יהיה יכול לעזור ל... (בתנאים מסוימים).
וחשוב להדגיש. כל מה שכתוב בספר הגדול הוא ביחס לאלכוהול ולא ביחס למין! כך שיתכן וחלק מהדברים האמורים שם הם לא יהיו נכונים במאה אחוז לתחום המין. 
ואף יתרה מכך, גם מה שנכתב ביחס לאלכוהול עדיין הם עצמם מסכימים שישנם יוצאים מהכלל. 

ובכלל טוב לדעת, כי אין דבר וודאי ובטוח במאה אחוז - באף דבר - גם לא המוות. [שהוא הדבר הכי קרוב להיות מאה אחוז]. זהו מחמת שהיו מעט אנשים שעלו בחייהם לגן עדן בלי למות. 

אך בכל זאת, הצעדים, זוהי שיטה שיש לה סיכויים טובים מאוד מאוד ביחס לשיטות אחרות.    

אשמח לעזור לך בכיף ב Z3333336@gmail.com 

אם אפשר לשאול; האם לאורך החצי שנה של הנקיות אתה מחזיק בקלות - או במאמץ וקושי?
והאם ישנם גלים דומים לזה שבא אחת לחצי שנה רק שאתה מצליח למוסס אותם? 

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118068

חידושים מדהימים כתב on 09 ספט' 2019 01:56:

וחשוב להדגיש. כל מה שכתוב בספר הגדול הוא ביחס לאלכוהול ולא ביחס למין! כך שיתכן וחלק מהדברים האמורים שם הם לא יהיו נכונים במאה אחוז לתחום המין. 
ואף יתרה מכך, גם מה שנכתב ביחס לאלכוהול עדיין הם עצמם מסכימים שישנם יוצאים מהכלל.

הספר הגדול הוא הבסיס ל 12 הצעדים, והוא הספר המרכזי של כל סוגי המחלימים. מה שטעתי, שהספר הגדול טוען שהוא לא טוען שהדרך שלו יעזור לכולם, אי אפשר לומר שביחס למין, הוא כן יוכל לעזור לכולם.
אז לא ברור לי מדוע כתבת שהספר הגדול הוא לא ביחס למין, למאי נפקא מינה?
נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 7 חודשים על ידי אדם אחד.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118088

יש שינויים במוח בין אלכוהול למין.
השיטה נמצא/נתגלתה ביחס לאלכוהול, ובהמשך סברו שאם היא עזרה להם למה שלא תעזור לנו (מין)? 
אבל המציאות מראה שבמין ישנם קשיים לא קלים שבאלכוהוליסטים כבר מזמן היו פותרים אותם.
​למשל הקושי לחיות בראש נקי לאורך זמן. זהו נתון שאינו קיים באלכוהול. כך שיתכן וישנו יתרון של קושי במין מול אלכוהול.
הפנטזיה באלכוהול חלשה בהרבה מול מערכת התאווה.  
תחום התאווה מורכב ומסועף בהרבה מאלכוהול. 

לכן במין (בשונה משאר ההתמכרויות!) לא בטוח שהשיטה יעילה במאה אחוז עבורנו.

כמוך ישנם עוד הרבה חברים שעשו צעדים ולא הצליחו להשתחרר עד שהלכו לטיפול מקצועי ויסודי. או בשילוב הצעדים או לפעמים גם ללא הצעדים.     

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118130

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא רואה הבדל בין תאווה לבין אלכוהול. אשמח להרחיב בזה בשיחת טלפון. 

אני יכול להפנות אותך לחברי תכנית, שיש להם הרבה יותר ניסיון בתחום הטיפול.

בהצלחה.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 7 חודשים #118133

ברמת העיקרון, התמכרות היא התמכרות, בין אם זה התמכרות לחומר מסוים או התמכרות התנהגותית.
יש הבדל מסוים בין התמכרות לחומר (אלכוהול וסמים) להתמכרות התנהגותית (הימורים, ומין).
אבל יש גם נושא אחר בתאווה, וזה שמין הוא דבר שאדם רגיל צריך לצרוך.

כמו התמכרות למזון (OA) המכור צריך ללמוד כיצד לאכול אבל לא בצורה שלילית.
גם המכור לתאוה עדיין נשאר נשוי, ואפילו מקיים יחסים, אבל צריך ללמוד לנתק את התאווה השלילית.

אז בגלל שהתמכרות לתאווה מתחילה מהראש, ולא צריך להיכנס לקזינו או בר בשביל הלגימה הראשונה, וגם בגלל שהרבה מאיתנו ממשיכים להיות פעילים מינית תוך כדי החלמה, זה הופך את ההתמכרות הזאת להיות קשה יותר להתמודדות בעיני הרבה שעבדו כמה תוכניות גמילה.

כמעט כל האלכוהוליסטים או מכורים לסמים שנמצאים ב SA אומרים שההתמודדות עם התאווה קשה יותר בשבילהם.

רמת ההצלחה של 12 הצעדים עם התמכרויות התנהגותיות, ובמיוחד תאווה נמוך הרבה יותר מהתמכרויות לחומר.

למרות כל הנאמר, הרעיונות שעוזרים למתמודדים עם התמכרות לחומר יעזרו להתמכרויות מכל סוג.
בגלל שהכל מגיע ממקום דומה, חוסר חיבור רוחני, ואולי מעט קשיים נפשיים.

למה בחרתי במין במקום אלכוהול, לעולם לא אדע.

אבל אני מסכים שאין הבדל בין אלכוהול ותאווה בעיני כשמדובר בפיתרון של התמכרות.
למרות שיש לא מעט פסיכיאטרים שיגידו אחרת.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 5 חודשים #118672

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף
אני מכיר שני מטפלים בירושלים, ואחד בביתר עלית.
כתוב לי באישי לפרטים נוספים:)

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 5 חודשים #118679

תודה רבה אחי.

ברוך ה', מצאתי מטפל מיוחד באזור שלי שמתמחה בהתמכרויות, ולא מרוקן לי את הארנק.
אני מאוד מרוצה ממנו, וזה מאוד מסתדר עם הספונסר שלי וקבוצות 12 הצעדים

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 4 שנים, 5 חודשים #118747

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

בהצלחה. 
שיהיה לתועלת.

תגובה: מחפש מטפל או פסיכולוג לפני 2 שנים, 10 חודשים #136936

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום
אדם אחד כתב on 30 אוק' 2019 21:47:

תודה רבה אחי.

ברוך ה', מצאתי מטפל מיוחד באזור שלי שמתמחה בהתמכרויות, ולא מרוקן לי את הארנק.
אני מאוד מרוצה ממנו, וזה מאוד מסתדר עם הספונסר שלי וקבוצות 12 הצעדים

אשמח גם אני להכיר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.65 שניות

Are you sure?

כן