ברוכים הבאים, אורח

ולהתחיל מבראשית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ולהתחיל מבראשית 612 צפיות

ולהתחיל מבראשית לפני 4 שנים, 9 חודשים #117460

אהלן, אני בן 21, אחרי צבא. כרגע לאחר שנים של מאבק, בטח רבים יוכלו להזדהות. היו תקופות מעטות וקטנות של נקיות, לצערי לא הרבה.
השנה הצלחתי להגיע ל8 וחצי חודשים, ואז זה הפסיק. 235 ימים.. מראש חודש אלול ועד חול המועד פסח. ופתאום, בכזו סתמיות, זה נגמר. ומרגיש כאילו לא היה. 
מאז הנפילה ההיא אני לא מפסיק ליפול. אמנם זה רק כשאני חוזר הביתה (לומד בישיבה במהלך השבוע), אבל אלו נפילות גרועות, הכי גרועות שיש מבחינתי. לפלאפון שלי רכשתי סינון, אך בבית יש דרכים אחרות ליפול ואני לא מצליח להתרחק מהם.
אני חושב לעצמי.. הצלחתי כבר, ל8 חודשים שלמים, למען ה'!! אני מסוגל לעשות את זה שוב! ואז, עשר דקות אחרי זה, אני שוב נופל.
מרגיש שהרגישות שלי ירדה, שהנפילה כבר לא מזעזעת אותי כל כך. אני מרגיש גרוע אחרי נפילה, אבל לא מזדעזע מראש מהמחשבה על ליפול, כמו שהיה פעם.
מחפש חיזוק, עצות, איך להתקדם ולעלות שוב, איך לראות את הטוב שבי, אולי גם חבר לדרך, להתכתב איתו מידי פעם.
תודה חברים, יהי רצון שה' יתן לכולנו כוח

תגובה: ולהתחיל מבראשית לפני 4 שנים, 9 חודשים #117461

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
יעקב 15 כתב on 10 יולי 2019 14:57:

אהלן, אני בן 21, אחרי צבא. כרגע לאחר שנים של מאבק, בטח רבים יוכלו להזדהות. היו תקופות מעטות וקטנות של נקיות, לצערי לא הרבה.
השנה הצלחתי להגיע ל8 וחצי חודשים, ואז זה הפסיק. 235 ימים.. מראש חודש אלול ועד חול המועד פסח. ופתאום, בכזו סתמיות, זה נגמר. ומרגיש כאילו לא היה. 
מאז הנפילה ההיא אני לא מפסיק ליפול. אמנם זה רק כשאני חוזר הביתה (לומד בישיבה במהלך השבוע), אבל אלו נפילות גרועות, הכי גרועות שיש מבחינתי. לפלאפון שלי רכשתי סינון, אך בבית יש דרכים אחרות ליפול ואני לא מצליח להתרחק מהם.
אני חושב לעצמי.. הצלחתי כבר, ל8 חודשים שלמים, למען ה'!! אני מסוגל לעשות את זה שוב! ואז, עשר דקות אחרי זה, אני שוב נופל.
מרגיש שהרגישות שלי ירדה, שהנפילה כבר לא מזעזעת אותי כל כך. אני מרגיש גרוע אחרי נפילה, אבל לא מזדעזע מראש מהמחשבה על ליפול, כמו שהיה פעם.
מחפש חיזוק, עצות, איך להתקדם ולעלות שוב, איך לראות את הטוב שבי, אולי גם חבר לדרך, להתכתב איתו מידי פעם.
תודה חברים, יהי רצון שה' יתן לכולנו כוח

יש לי ניחוש שב-8 חודשים שלא נפלת היה לך התמכרות אחרת שסיפקה אותך, אבל זה רק ניחוש. יכול להיות שאני טועה. קשה לי להאמין שאין הסבר כלשהוא לכך שזה נגמר לפתע.

הרשה לי להרגיע אותך טיפה ולומר שה-8 חודשים ששמרת עליהם בנקיות השפיעו על המוח שלך לטובה למשך שנים רבות מאוד, בלי קשר לעובדה אם אתה נופל עכשיו או לא.

אם אתה רוצה עצה, אתה צריך לספק מידע - שב עם עצמך ותחשוב באמת למה זה נגמר אחרי 8 חודשים, אולי היית במסגרת הצבאית באותו זמן ? ישיבה וצבא זה לא אותו דבר.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: ולהתחיל מבראשית לפני 4 שנים, 9 חודשים #117462

א. אמרת שתקופת הנקיות השפיעה על המוח- אתה יכול בבקשה לפרט יותר על כך?
ב. האמת שהנפילה הייתה קצת אחרי שהשתחררתי מהצבא, בבין הזמנים, כך שזו הייתה הפעם הראשונה בכמעט שנתיים שהייתי בבית למשך זמן כה ממושך בחופשה..
לא יודע אם הייתה לי התמכרות אחרת. ניסיתי לחשוב לא פעם מה עזר לי, ואני פשוט ל מצליח להבין.. כנראה זה היה ה"שוונג", הרצף הגדול שהחזיק אותי.
אתה צודק, עלי לנסות להבין את זה יותר. תודה.

תגובה: ולהתחיל מבראשית לפני 4 שנים, 9 חודשים #117463

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
יעקב 15 כתב on 10 יולי 2019 17:45:

א. אמרת שתקופת הנקיות השפיעה על המוח- אתה יכול בבקשה לפרט יותר על כך?
ב. האמת שהנפילה הייתה קצת אחרי שהשתחררתי מהצבא, בבין הזמנים, כך שזו הייתה הפעם הראשונה בכמעט שנתיים שהייתי בבית למשך זמן כה ממושך בחופשה..
לא יודע אם הייתה לי התמכרות אחרת. ניסיתי לחשוב לא פעם מה עזר לי, ואני פשוט ל מצליח להבין.. כנראה זה היה ה"שוונג", הרצף הגדול שהחזיק אותי.
אתה צודק, עלי לנסות להבין את זה יותר. תודה.

א. יכול רק לדבר מניסיון, שתקופות נקיות ארוכות במיוחד כמו שלך, השפיעו על המוח שלי בכמה דרכים מוסברות ובלתי מוסברות - למעשה, אתה מבין בצורה מוחלטת וחסרת פניות בלי שום אפשרות לשינוי, שאפשר לחיות בלי פורנו. המוח שלך מבין את זה לחלוטין מתוך הניסיון, זה כזה ידע חשוב ומהותי להחזיק  - ורק תקופות נקיות משמעותיות מאפשרות למוח לתפוס זה כאמת מוחלטת. וזה אמת שבחיים לא תיעקר ממך לא משנה מה. זה נכס.
תקופות נקיות ארוכות כמו שלך מנקות את המוח שלך ברמה כזאת חזקה, שאפילו אם תתמכר אחר כך הרושם של הנקיות של התקופה הזאת ימשיך וימשיך וימשיך לאורך שנים אחרי שסיימת אותה.
זה אמת שהתבררה לי מתוך הניסיון, לא יכולתי לדעת אותה לפני כן.
ב. והנה - התעלומה (בחלקה) נפתרה. רואה איזה דברים יפים קורים שחושבים קצת ?
ג. התקופה של הצבא מתאפיינת בהרבה נוקשות, משמעת, חוסר פרטיות - הרבה אלמנטים שרעים מאוד אם אתה רוצה ליפול וטובים מאוד אם אתה רוצה להיות נקי.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: ולהתחיל מבראשית לפני 4 שנים, 9 חודשים #117469

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף
שלום יעקב, 
מקצת המידע שאני דולה מהדברים שכתבת, הייתי אומר שבתקופת השירות חווית משהו טוב-וגם את עצמך באופן חיובי, ככה שזה פטר את דרך ההתמודדות והצורך של שיפור הרגש והחוויה בדרך המינית (שזה סוג של ניסיון שליטה ברגשות. או שחסר לך רגשות, או שאתה מרגיש רע, ואז הנה פיתרון מהיר וזממין שמשנה את המצב) 
כיום המציאות מפגישה אותך עם קשיים וחסרים שלך בחיים וגם בעצמך, אתה לא יודע מה לעשות עם זה. אז אתה חוזר לפיתרון הידוע והמוכר.. ונשמע שאתה לא מרוצה מהמצב. .
 לדעתי מאוד חשוב למקד את המבט לגבי המציאות שברקע ולנסות לגלות את הבעיה השורשית, וממילא התסמין ההתנהגותי ישתנה ולא להפך. כלומר הבעיה היא לא בדרך ההתנהגות המינית שלך, אלא באי מתן מענה נכון לצרכים השונים שלך. 
  מומלץ מאוד לפנות למטפל אישי שיוכל לעזור לך לאתר את הנקודות החלשות שקשה לך איתם בחיים ואת הדרכים לפעול בצורה נכונה.. על עצמי למדתי שבעיות שלא הקדשתי להם את תשומת הלב הנחוצה בזמן שהם התעוררו, רק הלכו וגדלו עם הזמן, ובטח לא נעלמו או נפתרו. 

בכול מקרה 8וחצי חודשים זה יפה מאוד!
זה אומר שעדיין הנפש שלך בריאה (שזה הכול יחסית) ויש לך בסיס טוב לעבוד בו
 ובקשר לכך שהזמן הזה בהכרח אומר משהו לגבי המשך הפניה שלך למין כפיתרון .. יש לי ספק ..
לדעתי מה שבעיקר ישנה את המצאיות אצלך, זה הפעולות שתעשה בשביל להכניס יותר עצמאות ובחירה לתוך החיים שלך..
   קטע שמחזק את ההנחה הזאת מופיע בכתבה הבאה, הנשנעת על עובדות מחקר בתחום ההתמכרות: 
(מומלץ לעייין)הכל בראש: איך מתחילה התמכרות?

תגובה: ולהתחיל מבראשית לפני 4 שנים, 9 חודשים #117470

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף

הקטע החשוב מהכתבה:

למה כל כך קשה לעצור התמכרות?

פרופ' יקה מטיח בפנינו את העובדות הכואבות: "כ-7-8 מתוך 10 מכורים יחזרו, בתוך השנה הראשונה לגמילה, לשימוש בגורם הממכר. באופן מפתיע ובניגוד להיגיון הבריא, מחקרים שנעשו בנושא הוכיחו שככל שהזמן עובר מרגע הפסקת ההתמכרות, כך גובר הסיכוי של אותו אדם לחזור לאותם הרגלים. יתרה מכך, לרוב כאשר מכור חוזר להרגל שממנו נגמל בעבר, ההתמכרות תהיה הרבה יותר עוצמתית ומשמעותית".

גם בהקשר הזה המדע מספק תשובות. מאחר שהמוח מתרגם התנהגויות באופן שונה לאחר גמילה, האזורים המועדים בו הופכים לרגישים יותר בתקופה זו. לכן, ככל שמתרחקים מהגורם הממכר הסיכוי ליפול שוב למלכודת רק גדל בהדרגה, מה שהופך את העניין למאתגר במיוחד עבור הנגמלים.

מה עושים כדי למנוע התמכרויות? פרופ' יקה ממליץ להעביר את האינפורמציה הנכונה כבר בגילים צעירים ...

תגובה: ולהתחיל מבראשית לפני 4 שנים, 9 חודשים #117485

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני מצאתי את תכנית 12 הצעדים. באתי לפגישות והיום אני נקי.
מאחל לך גם.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן