ברוכים הבאים, אורח

וחוזר חלילה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: וחוזר חלילה 2925 צפיות

תגובה: וחוזר חלילה לפני 4 שנים, 8 חודשים #117513

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אהבתי מוטי, הייתי צריך לקרוא את זה.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: וחוזר חלילה לפני 4 שנים, 8 חודשים #117518

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מוטי ראוי כתב on 15 יולי 2019 18:31:

robinhood כתב on 14 יולי 2019 12:39:

מוטי ראוי כתב on 13 יולי 2019 22:12:

שלום
רובין הוד היקר
מתגובותך אני למד איך אתה תופס את התוכנית,
אצלי זה קצת יותר מורכב ואסביר..

אם הייתי מכונה מקולקללת  ו12 הצעדים היו תוכנית לתיקון המכונה,
סביר להניח שאם הייתי ממלא את ההוראות בקפדנות בכל 12 השלבים, 
הייתי היום מתוקן,

אבל אני לא מכונה ו12 הצעדים הם לא תיקון,
אני בן אדם מורכב שיש לי אלפים רבים של תכונות וגווני אופי, קומפלקס סבוך של רבדים רגשות וכוחות גוף רוח ונפש ונשמה , 
רבים מאוד מתוכם מושכים לכיוונים מנוגדים ואני קרוע בתווך, רוצה ולא רוצה ונמשך ונדחה בו זמנית,
זה מורכב ובלתי פתיר, לגמרי בלתי פתיר.

ובכל זאת ניתנה לי הזדמנות ע"י מי שלו מלוא הכח והוא האלוקים להגיע לאיזון,
וזה נעשה ע"י 12 הצעדים,
הצעדים לא מתקנים אותי ולא מעלימים את הבעיה,
בצעדים מאפשרים לי כלים רבים להשאר מאוזן,
בדיוק כאותו תשוש נפש 
המשך יבוא

אני מכונית מורכבת מאלפי רבדים של רבדים של צינורות, חוטים, לחצים, איזונים ובלמים, קומפלקס סבוך של הנדסה ומתכת - רבים מתוכם רוצים להתפרק, חלקם רוצים להתפוצץ, חלקם רוצים להתנתק, וחלקם רוצים להתפרץ.
וזה לגמרי לא פתיר.
אבל שאני הולך למוסך, הוא לוקח את כל הקומפלקס המורכב הזה למכונית תקינה, נוסעת ומתפקדת - בתיקון, סליחה ! באיזון.

זה מצחיק איך אתה מסביר איך אתה לחלוטין לא בר תיקון, אבל לחלוטין בר איזון. נחליף את המילה איזון בתיקון ובעצם לא אמרת דבר.

תראה - גם אני יכול לומר שאין לי דרך להיות לא רעב לאוכל, שרעב זה לא לחלוטין לא פתיר -  לא משנה מה אני ייעשה, תמיד אני יהיה בסופו של דבר רעב. אני יילמד תורה, יילמד לשחות, יילמד לטוס, יילמד הכול - עדיין אשאר רעב לאוכל, אבל אני יכול ל"אזן" את הרעב שלי... נו באמת

אפשר לפתור את הרעב - אוכלים ! אפשר לפתור את ההתמכרות - מתקנים ! או "מאזנים" או "מטפלים" איך שבא לך לקרוא לזה ...

אז אשמח להמשך יבוא

ההמשך בא בס"ד
אתמול ביליתי כמה שעות במוסך והיה לי זמן להתבונן פנימה והחוצה,
ועלו המחשבות שאולי אני כן קצת דומה למכונית, (בכל זאת ארבע גפיים, שתי עינים, מנוע בעירה פנימה , מערכת הזנה, מחשב  בלמים, ונהג ( ואפי' אגזוז)).
אז בסדר נצא מנקודת ההנחה שהמכונה המורכבת הזו (אני) נכנסת למוסך לתיקון כללי, ומועלת עלי תוכנית תיקון שנקראת 12 צעדים, יצאתי חדש מסדנת השיפורים, ועליתי חזרה לכביש,
עברו להם שנה שנתיים ויותר,
אני מתחזק את הנצרך מחליף צמיגים ושמנים ככל הנדרש,
ויהי היום ולמרות הכל משהו מתחיל לחרוק, ואני מגלה שקצת קשה לי לבלום, העינים שוב משוטטת, הלב חומד וההגנות נחלשו,
ואני עדיין לא מפנים שאולי הבלמים עשו את שלהם והגיע הזמן לשדרג למערכת בלימה חדשה שגם אותה אצטרך לשדרג בבוא היום.

בגדול זה די ממחיש את הדברים ,
נכון שלו יצויר והייתי ער לליקויים בזמן אמת הייתי יכול לחסוך כאב רב ,
אבל אולי לפעמים אני צריך את הכמעט תאונה בשביל להתעורר,

אבל האמת שזה לא בדיוק אותו דבר שגם בתחזוקה מעולה יש צורך בעבודה תמידית כדי להשאר בקרבת אלוקים ולי טוב,
כן כמו תשוש נפש שנזקק לאיזון כימי כדי לחיות את חייו בצורה סבירה, אני זקוק לאיזון רוחני כדי לחיות ,
ויש הבדל גדול בין ריפוי לאיזון , לו יצוייר שהיתה תרופה להתמכרות היינו לוקחים ואומרים שלום עלי נפשי ולא להתראות,
אבל כאן אלוקים לא רוצה שנאמר ולא להתראות" להיפך הוא רוצה שנחפש את קרבתו וזה ע"י שנאלץ לשאוף תמיד לאיזון , וכשנצא מאיזון ונאבד את הבלמים יהיה זה לנו לתזכורת שהתרחקנו מאלוקים ,
ונשוב איליו,
אמן
מוטי

זה מעניין שבשבילך בלמים = קרבת אלוקים.
הרי חוסר מעצורים זה בדיוק מה שלכאורה מחפשים בעובד אלוקים - הוא ייעשה כל דבר, יילמד כל דבר, עד השעות הקטנות של הלילה, כל לילה, רבי עקיבא למד 24 שנה בלי בלמים תורה.

אם אני ייסתכל וייראה שני בני אדם, האחד מנסה ככל יכולתו ללא מעצורים להתקרב לאלוקים והשני שם לכך בלמים, נרגע, לא עושה הכול, לוקח דברים בניחותא, הייתי קובע שהראשון עובד ה' יותר רצוי בעיני אלוקים.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: וחוזר חלילה לפני 4 שנים, 8 חודשים #117519

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים

מוזר אתה
אצלי דוושת הגז זה לקרבת האלוקים 
והבלמים לכל מה שמרחיק ממנו
שנזכה
אוהבים
מוטי

חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

תגובה: וחוזר חלילה לפני 4 שנים, 8 חודשים #117525

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

היה מסר ממש יפה אתמול בכנס בנושא הגדרת המפוכחות. 
לי זה מאוד עזר.

תגובה: וחוזר חלילה לפני 4 שנים, 8 חודשים #117530

• david4043
  • דירוג כסף

שלום מוטי זה david4043 אם אתה זוכר?  חזרתי לביקור  וראיתי את המלצתך להכנס לקבוצות טלפוניות לפני מס' שנים ,יש לך מס' טלפון של קבוצה אחר הצהריים?

תגובה: וחוזר חלילה לפני 4 שנים, 8 חודשים #117542

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מוטי ראוי כתב on 16 יולי 2019 13:56:

מוזר אתה
אצלי דוושת הגז זה לקרבת האלוקים 
והבלמים לכל מה שמרחיק ממנו
שנזכה
אוהבים
מוטי

היי מוטי, רציתי לשאול אותך גם כמה כושר עשית כאדם נקי, ואם הפסקת לפני כמה זמן הפסקת.

בלי קשר תסתכל בדיון שפתחתי ותגיד לי מה דעתך

https://gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/117244-%D7%9B%D7%95%D7%A9%D7%A8-%D7%96%D7%94-%D7%93%D7%91%D7%A8-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2-%D7%9C%D7%90%D7%93%D7%9D-%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A8--%D7%93%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן