ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה 686 צפיות

שאלה לפני 4 שנים, 11 חודשים #116910

• destiny
  • חבר חדש

שלום לכם, 
אני כותב מנקודת מבט של בחור ישיבה רווק.
לאחר מספר שנים של התמודדות, תקופות של הפסקה ונפילות, (עם הפורנו הצלחתי להפסיק לחלוטין כבר כמה שנים (!!!) אך עדיין יש לי נפילות עם אוננות או תכנים שמשדרים מיניות אך הם לא פורנוגרפים)
האם לדעתכם זה אפשרי להפסיק לחלוטין (לפי ההגדרה של sa למשל) בצורה בריאה ונורמלית?
אני אתן דוגמא שממחישה את השאלה שלי, בתיאורית הצרכים של מאסלו, מאסלו חילק את המניעים של האדם לחמישה שלבים, ברובד הבסיסי ביותר של צרכים פיזיולוגיים בסיסיים כמו שינה ומחסה הוא כולל גם יחסי מין (!!!)
האם הניתוק המוחלט בין המינים (עד החתונה כמובן) אולי דווקא מביא אותנו לנסות ולחוש מעט רגש של קרבה אינטימית בצורה לא בריאה?

תגובה: שאלה לפני 4 שנים, 11 חודשים #116912

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

שלום לכם, 

לאחר מספר שנים של התמודדות, תקופות של הפסקה ונפילות, (עם הפורנו הצלחתי להפסיק לחלוטין כבר כמה שנים (!!!) אך עדיין יש לי נפילות עם אוננות או תכנים שמשדרים מיניות אך הם לא פורנוגרפים)

האם לדעתכם זה אפשרי להפסיק לחלוטין (לפי ההגדרה של sa למשל) בצורה בריאה ונורמלית?

אני אתן דוגמא שממחישה את השאלה שלי, בתיאורית הצרכים של מאסלו, מאסלו חילק את המניעים של האדם לחמישה שלבים, ברובד הבסיסי ביותר של צרכים פיזיולוגיים בסיסיים כמו שינה ומחסה הוא כולל גם יחסי מין (!!!)

האם הניתוק המוחלט בין המינים (עד החתונה כמובן) אולי דווקא מביא אותנו לנסות ולחוש מעט רגש של קרבה אינטימית בצורה לא בריאה?

אתה נמצא במקום יחסית טוב מבחינת נפילות, אם הצלחת שנים שלמות להימנע מפורנו..

לשאלתך - זה מסובך, והשאלה שלך מבולבלת, אפשר לענות שאפשר לכבות את המין בצורה מלאכותית (תרופות וכו') בכל מקרה, ואפשר לענות שאין אפוטרופוס לעריות  וקירבה אכן יוצרת סיכונים,  ואפשר גם לומר שהמצב היום יוצא דופן, היות ולכל אדם יש 1,000,000 בנות מלאכותיות בכיס, אזי 15 או 10 בנות נוספות שהוא יכיר מהשכונה שלו לא יזיקו, ואולי אפילו יועילו לו לראות בנות כבני אדם כמותו... יש כמה צדדים לדבר.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: שאלה לפני 4 שנים, 11 חודשים #116916

• destiny
  • חבר חדש
לשאלתך - זה מסובך, והשאלה שלך מבולבלת, אפשר לענות שאפשר לכבות את המין בצורה מלאכותית (תרופות וכו') בכל מקרה, ואפשר לענות שאין אפוטרופוס לעריות  וקירבה אכן יוצרת סיכונים,  ואפשר גם לומר שהמצב היום יוצא דופן, היות ולכל אדם יש 1,000,000 בנות מלאכותיות בכיס, אזי 15 או 10 בנות נוספות שהוא יכיר מהשכונה שלו לא יזיקו, ואולי אפילו יועילו לו לראות בנות כבני אדם כמותו... יש כמה צדדים לדבר.

תודה על התגובה אבל לא כ"כ הבנתי לאן אתה חותר, תרופות פסיכיאטריות לדיכוי מיני בעיני זה התאבדות במידה מסוימת כי זה הופך אותנו לנטולי רגש, בדיוק כמו שהפורנו עושה. 
גם אם קרבה יוצרת סיכונים השאלה עדיין בעינה.
הפתרון(?) השלישי שהצעת לא בא בחשבון בחברה החרדית השמרנית.
ושוב, השאלה שלי האם אפשר להפסיק לחלוטין בצורה נורמלית ובריאה בתור רווק?

תגובה: שאלה לפני 4 שנים, 11 חודשים #116919

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
destiny כתב on 03 מאי 2019 05:34:

תודה על התגובה אבל לא כ"כ הבנתי לאן אתה חותר, תרופות פסיכיאטריות לדיכוי מיני בעיני זה התאבדות במידה מסוימת כי זה הופך אותנו לנטולי רגש, בדיוק כמו שהפורנו עושה. 
גם אם קרבה יוצרת סיכונים השאלה עדיין בעינה.
הפתרון(?) השלישי שהצעת לא בא בחשבון בחברה החרדית השמרנית.
ושוב, השאלה שלי האם אפשר להפסיק לחלוטין בצורה נורמלית ובריאה בתור רווק?

התשובה היא כן.
שהרי על עצם הרעיון הזה מבוסס האתר הזה.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: שאלה לפני 4 שנים, 10 חודשים #116929

destiny כתב on 02 מאי 2019 19:59:

שלום לכם, 

כן, ניתן להפסיק לגמרי. הכול. ואני כמו רבים עדות גלויה לכך. (לצורך העניין, פעם הייתי חייב להתרחק הרבה מאוד מכל הגירויים ומהאינטרנט כדי לקבל חופש קצרצר, כיום בס"ד הולך חופשי ורגוע מאוד, ומשתמש באינטרנט ללא פילטר, והכל בסדר).
רק! שלוקח זמן עד שקולטים את הדרך היטב, 

לא תחוש לקפץ למים! 
ראה מה אחרים עושים ומה עוזר להם.

אוהבים 
תצליח נשמה טובה!

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: שאלה לפני 4 שנים, 10 חודשים #116931

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף
שלום גורל.

אולי תוכל לפרט, למה התכוונת בשאלה שלך: "להפסיק בצורה בריאה ונורמלית?"

בקשר לשאלה השניה שלך. אתה שואל; אם הצורך המיני שיש לך הוא צורך תקין/נורמלי שראוי לבוא לידי ביטוי בחיים,  ומאחר שאתה רווק ולא נשוי, אז אתה מאונן?   (ואז בכלל נשאל, למה להפסיק פעולה תקינה ונורמלית? וחוזר לשאלתך הראשונה)
  קודם, דחף מיני הוא בהחלט תופעה רגילה ו נורמלית, ויש הרבה לא נשואים שמאוננים לפני החתונה ויש הרבה שרואים פורנו. וגם זה יכול להיחשב כפעולה נורמלית, בדור של היום.
אבל יש סוג של אדם אחר,הוא ה "מכור", ויש לו כמה מאפיינים מאוד בולטים:
א- השימוש שלו יותר פוגע בו מאשר מועיל לו.
ב- הוא לרוב עושה את מה שהוא עושה ומצטער על זה לאחר מעשה.
ג- הוא סובל ולא יכול להימנע מיזה (הוא כבר לא ממש קובע אם לעשות או לא, כי אין לו את הכוח לבחור)
 יש גם סימפוטמים נוספים שמופיעים אצל מכורים רבים:
  ד- הוא מתבייש בעצמו, מרגיש בעל ערך עצמי נמוך בגלל השימוש שלו. לכן הוא לא מדבר על כך עם האנשים הקרובים אליו והוא מרגיש נפרד מהסביבה שלו, בגלל התנהגותו וזה מגביר את תחושבת הלבד והבדידות.
ה- הוא שוכח איך הוא מרגיש אחרי המעשה. ומוצא הצדקות (מתוחכמות ביותר) למה הוא צריך שוב פעם לפנות למין כפיתרון מתאים למצבו.
 האם אדם שאוכל, יושן או רק תופס מחסה, מרגיש את הדברים האלה?
 (כמובן שכול צורך טבעי כמו אכילה ושינה למשל, יכולים  לשמש כפיתרון לא בריא ולא טבעי, ולהיות להתמכרות.)
אפשר להגיד שמבחן התוצאה הסופית הוא, אם אתה שמח ומסופק, או סובל ואומלל?
האם כשאתה משתמש בסיפוק מיני, אתה חש מחובר?
  כשבאמת, זה לא ממש משנה אם זה "נורמלי"או רק הורמונלי.
  שאלה איך אתה מרגיש עם מה שאתה עושה..?
 ואם אתה מחפש פיתרון.. או מחפש הצדקה להמשיך..?

אישית אני גם רווק, ויכול לדבר רק מנקודת מבטי.
 על עצמי אני מעיד שאני משתמש בצורך המיני בצורה לא טבעית והתאווה הובילה אותי להתנהגות ממש ממש לא שפויה.
אסירות תודה, שאני נמצא היום בתוכנית של 12 הצעדים.
חברים עוזרים לי להתבדות, מהמחשבה שחתונה היא הפיתרון לבעיה שלי. ככול הנראה ההפך הוא הנכון. 
(הבעיה רק תגדל והיא תכלול גם את המשפחה שאני חולם עליה.. כלומר אם היום אני מזיק רק לעצמי, שם אני יפגע גם באישה והילדים שיהיו לנו. )

מוזמן להיות בקשר גם באישי. בהצלחה בחיפוש התשובה לבעיה
נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 10 חודשים על ידי דרורR.

תגובה: שאלה לפני 4 שנים, 10 חודשים #116947

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
הי

אני יכול לומר בתור רווק שזה אפשרי. 

אמנם אני לא יכול להשאיר את עצמי נקי ממין, אך הכוח העליון שלי הצליח. 

מאחל לך גם.

תגובה: שאלה לפני 4 שנים, 10 חודשים #116963

• חשבניה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר ותיק

פעם חשבתי שאין סיכוי שאהיה נקי בזמן שאשתי אינה טהורה, זה פשוט לא שייך.
כעת אני נקי כמה שבועות עם אשה יולדת, ואני אפילו לא עצבני. איך זה קורה? כנראה שיש נסים בעולם.
ממליץ בחום להודות בחוסר האונים שלנו, ולבקש מהכוח העליון לעשות בשבילי את הבלתי ייאמן.

לְבַד֙ רְאֵה־זֶ֣ה מָצָ֔אתִי אֲשֶׁ֨ר עָשָׂ֧ה הָאֱ-לֹהִ֛ים אֶת־הָאָדָ֖ם יָשָׁ֑ר וְהֵ֥מָּה בִקְשׁ֖וּ חִשְּׁבֹנ֥וֹת רַבִּֽים: (קהלת ז כט)
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן