ברוכים הבאים, אורח

האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד !
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! 2770 צפיות

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים, 1 חודש #116705

לגבי השאלה אם התמכרות היא עניין של כמות או של איכות :

אני לא חושב שמבחינת "כמות" יש לי רפוטאר משמעותי... מעולם לא הגעתי ולא התקרבתי למגע חי. מעבר לכך, כשהגעתי לראשונה למסקנה שאני מכור - עוד לא הכרתי אתרי פורנו רשמיים. רק יוטיוב וכדומה. 

מאידך, יכול להיות מאוד בן אדם שנמצא במסיבות חופים באופן קבוע, צורך פורנו בכל יום ומנהל רומנים - והוא לא מכור. 

ההבדל הוא מה ממלאת התאווה עבורו. אם התאווה היא בסך הכל עוד דבר נחמד שטועמים ומשתמשים - וכשלא רוצים ולא מתאים - אז די מספיק, זו לא התמכרות. 

אבל אצלי, הקצת תאווה שצרכתי מילא תפקיד שונה לחלוטין. הוא נועד לפתור לי את כל הבעיות, הרגשיות, החברתיות והרוחניות. לכן אני לא יכול להחליט שזהו ולהפסיק. וגם כשלא מתאים לי מבחינה קיצונית (כי זה מסוכן עבורי, עלול לבייש אותי, מנוגד לכללי המוסר בהם אני מאמין) - אני מוכרח להמשיך. וזו כבר התמכרות.

השימוש כבר חצה את רף הטוב והרע, הוא הכרח.

אדגים בתחום אחר בו איני מכור: 

אני לא מכור לאלכוהול. אמנם אני שותה ומשתכר בפורים, וגם שותה כמה כוסות בחגים או בחתונות. 

אבל אני לא מוכרח לשתות. ביום יום לא מתאים לי לשתות ולא להשתכר, אז אני פשוט לא שותה. 

מכור אמיתי - מוכרח לשתות. גם אם הוא מחזיק את עצמו בכל הכוח ומתאפק יום או יומיים (ואלוקים יודע כמה שזה קשה!) - בסוף הוא יחזור לבר, כי הוא מוכרח. 

מכור אמיתי לא יכול לזהות הזדמנות לשימוש ולוותר עליה. כמו שאם תניח אותי בחדר עם אינטרנט - אני מוכרח לבדוק מה המצב בתאווה, כך האלכוהוליסט שרואה בקבוק משקה ממש שומע אותו קורא לו לשתות אותו. זו לא תחושה שאני מכיר לגבי אלכוהול - כי לאלכוהול אני לא מכור. 

אז זה נכון שלכולם יש משיכה מינית והורמונים (לפחות לגבר בריא). אבל בשביל רוב האנשים זה לא שולט עליהם. ברצונם משתמשים וברצונם מפסיקים. כשהם ימצאו סיבה מספיק טובה להפסיק - הם יפסיקו. לי לא עזרה שום סיבה כזאת (ותאמין לי שהיו לי סיבות טובות. נוגד את המוסר והדת שלי, מאיים על הנישואין שלי, על הפרנסה ועל השם והכבוד שלי, שותה לי בקשית את כל הזמן היקר שלי ועוד).

אז כן, אני מכור. וזה לא עניין של כמות, אלא של איכות. 

למה אני מכור? האם זה מולד או נרכש? 

אין לי מושג. מה שבטוח הוא שאני מכור ולא מסוגל להפסיק לבד. 

אני בטוח שחולה סרטן או סוכרת רוצה להבין איך יודעים שהוא באמת חולה בזה, ומה אפשר לעשות. אבל למה דווקא הוא? לאלוקים פתרונים. 

ולמה איש אחד יש לו מאניה דיפרסיה, ולאחר יש סכיזופרניה ולשלישי מחלת נפש אחרת, ולרביעי אין שום דבר? 

ככה החליט אלוקים. לא יודע. 

והאם זה מולד? אני גם לא ממש יודע. אני מזהה בעצמי דפוסים של הבעיה כבר מגיל קטן מאוד (בריחה, שקר, פיצול אישיות). האם זה היה תמיד? יכול להיות. גם אם לא, גיל 5 הוא לא ממש גיל של אדם בר דעת שמבין את המצב הנפשי שלו ואת השלכותיות. 

ומאידך, חברים אחרים מתארים שזה התחיל להם בגיל אחר. רק כשהם גילו את האוננות לדוגמה (טוב, אולי פשוט גיליתי את זה בגיל מאוד מוקדם? אבל איך זה שאני גיליתי את התחושה המענגת לגעת שם כבר בגיל שנים בודדות, ואחרים היו כל כך תמימים שרק בגילאי התבגרות מאוחרות גילו את זה?). 

בקיצור, אלו כבר שאלות מורכבות מדי לגבי, וגם לא רלוונטיות. יתכבדו החוקרים וינסו להבין. חלק מעוד כל מיני דברים מעניינים, כמו: למה דפוס התמכרותי נוטה לעבור ב"גנים" לילדים, אך לאו דווקא הסוג הספיציפי (אבא אלכהוליסט ובן מהמר כפייתי ונכד נרקומן)? 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים, 1 חודש #116706

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

כידוע אני די מבוגר וכמובן מעל הרבה ב 30 שנה .
ואת מירב שנותי מגיל התבגרות עד גילוי האינטרנט, חייתיחייתי בשוטטות שעות על גבי שעות בחיפוס אחר תאווה .
זה היה יכול להיות בחזרה מהלימודים בחזרה מהצבא או בחזרה מהעבודה .
יכולתי לשרוף סתם כך מס שעות בחיפוסים , ולרוב ללא מציאה. 
המחשב נתן לי פשוט לשרוף את הזמן על כיסה מול המסך .
וקיבלתי מה שחיפסתי שעות , ע"י לחיצת כפתור .

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים, 1 חודש #116709

• שי מחלים
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר ותיק
  • רק להיום
robinhood כתב on 26 מרץ 2019 20:28:

אבל אם אתה מודה בעצמך שאתה מכיר אנשים שאין להם שום דבר חריג עד גיל הנעורים, ואז לפתע נולד בהם ההתמכרות, אז איך הם היו מכורים ? מה קרה להם שהם היו כאלה ?

אתה אומר לי שזה פתאום צץ בהם כמו שפעת ?

במקרה שלך הרי זה קל - יכול להיות שבאמת נולדת עם זה, כי הרהורים מיניים בגיל 5 זה חריג מאוד.

אבל האנשים הללו שפגשת, וגם אני, אומרים שלמיטב זכרונם הכנה, הם לא חושבים שהם היו חריגים מינית עד שהגיע הפורנו, ואז שהוא הגיע הכול השתנה - אז אם ככה, למה אנחנו התמכרנו ? מה היה בנו בפנימיות ובנפש, שגרם לנו להיות מושפעים כל כך, ולאחרים לא ?

עם עובדות אי אפשר להתווכח. לאותם אנשים שגילו את הפורנו ואת ההתמכרות (או הבינו שיש להם בעיה) בגיל מאוחר יש חברים שכמותם גם נחשפו לפורנו באותו גיל, ולא נכנסו לסחרור של תאווה והתמכרות. אז תגיד לי אתה מה ההבדל ביניהם? הבעיה היא באנטרנט או אצלם בראש. האנטרנט עם הפורנו חשף אצלם משהו עמוק יותר בעייתי אצלם שלא קיים אצל החברים שלהם. להם יש אלרגיה לתאווה ולהם אין.

רק להיום!

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים #116710

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
שי מחלים כתב on 27 מרץ 2019 07:38:

עם עובדות אי אפשר להתווכח. לאותם אנשים שגילו את הפורנו ואת ההתמכרות (או הבינו שיש להם בעיה) בגיל מאוחר יש חברים שכמותם גם נחשפו לפורנו באותו גיל, ולא נכנסו לסחרור של תאווה והתמכרות. אז תגיד לי אתה מה ההבדל ביניהם? הבעיה היא באנטרנט או אצלם בראש. האנטרנט עם הפורנו חשף אצלם משהו עמוק יותר בעייתי אצלם שלא קיים אצל החברים שלהם. להם יש אלרגיה לתאווה ולהם אין.

אני יענה לך ולבס"ד - קודם כל אומר, שלדעתי, הגישה הזאת, לפיה פשוט אומרים שהאדם חולה, וככה זה ואין מה לחקור, היא גישה שלדעתי לא נכונה.
היא לא נכונה מסיבה פשוטה - תמיד ומאז ומעולם, פתרנו בעיות בכך שגילינו את השורש שלהם - למשל במקרה של מחלות, פתרנו אותם בכך שחקרנו אותם ואז אחרי שאספנו מספיק מידע, ריפאנו, אז למה זה לא יעבוד גם במקרה של ההתמכרות ?

בסדר, אז יש ל-12 הצעדים איזה דרך מופלאה לפתור דברים בלי להגיע לשורשם, פשוט לומר שאתה "חסר אונים", נחמד, אבל זה לא מבטל שיטות אחרות.

סיבה שנייה היא אישית ונוגעת לכולנו - יש לחלקנו ילדים, האם הם מכורים ? האם ברגע זה ממש, הם מכורים ? 
ואם אתה תענו כן או לא - איך אתם יכולים לדעת ? הדרך היחידה, האחת והיחידה לגלות אם הם מכורים, לפי מה שכתבתם, היא לתת להם אלכוהול/פורנו ולגלות אם הם מסוגלים להפסיק, אתם באמת מעוניינים ב"שיטת מדידה" זאת ? ברור שלא !
אז למה לא לחפש דרך יותר קלה לברר אם הילד שלך מכור בפוטנציאל, כדי שתוכל לטפל בבעיה מוקדם יותר, ולהפוך אותו לילד מאושר יותר שבחיים לא יחשוב להתמכר, כי הנפש שלו תוקנה ?

לגבר הממוצע, התאווה והרצון ליחסי מין, אינם דבר "נחמד" ותו לא - הגבר מאוד מעוניין בזה, עובדה: הוא מבזבז כמויות עצומות של אנרגיה על חיזור אחרי אישה וכמויות אדירות של כסף על נישואים איתה, (נכון שזה גם בשביל להרגיש קירבה ולהוליד ילדים, אבל...) גם בשביל יחסי המין.
אתה יכול לדמיין מישהו שלא התחתן והוא כעת בגיל 60, ומושך כתפיים ואומר "נו טוב, זה יכול היה להיות נחמד, אבל לא נורא אם אין", נכון שלא ? הרי ברור שהוא יצטער מאוד..

כעת אומר את דעתי איך מגלים מכור: 
דבר ראשון, אומר שאני מאמין שההתמכרות היא תוצר ישיר - לא של אירוע טראומטי, ולא של גנים, ולא של הפורנו אפילו.
אלא - התמכרות זה תוצר ישיר של עקרונות.
כלומר, עקרונות פילוסופיים מסויימים, אשר תפסת אותם כאמת שאין בלתם, וייתכן שתפסת אותם אפילו שנים רבות לפני שהתחלת ליפול בהתמכרות שלך ברצינות, הם הסיבה העיקרית המבדילה בין המכור לאיש הרגיל.
העקרונות הללו, שתיכף אפרט בקשר אליהם, נולדו כתוצאה ממסקנות על העולם סביבך - ייתכן שהמסקנות הללו נולדו מאירוע טראומטי, או מגנים, או דברים אחרים.

מהם העקרונות הפילוסופיים ?
תנאי בל יעבור הוא שהעקרונות הפילוסופיים צריכים להיות עקרונות שמתייחסים לחוויה של האדם, שאי אפשר לבטל בשום פנים ואופן - למשל: אני מאמין בתחושה הנעימה של חום שמישהו מחמיא לי, או שאני מאמין בתחושה החמה והכועסת של שנאה כאשר היא מתעוררת. (סתם דוגמאות).
אני מדבר איתכם על מה שהאדם מאמין בחשיבות של מערכות גוף מסוימות שלו שהוא חווה כל הזמן, לפני שהוא ניגש לברר מה הוא מאמין מעבר להם (שזה אלוקים, מדינה, או אפילו בעבודה שהוא עושה).

אז בהתחלה מה חשבתי ? חשבתי שהאדם מכור, בגלל שהוא מאמין בחשיבות עונג, ולא מאמין בחשיבות רגש. ובגלל זה הוא מכור.
ועל זה פירטתי והרבה במאמר אחר.

עכשיו ? עכשיו אני חושב שאולי יש סיבה אחרת - עמוקה יותר, 
כי יש 3 סוגי חוויות באדם: רגש, עונג וסבל.
האדם המכור, הוא האדם שמאמין בחשיבות של הסבל, כלומר - הוא מאמין שהדבר הכי חשוב זה שלא יהיה סבל.
והוא עושה כל מה שצריך, על מנת שלא יסבול, לעיתים בדרכים מתוחכמות להפליא.
המכור לא מאמין שיש עתיד עם העונג ועם הרגש - מבחינתו, אין מצב שהעונג ייגדל וייגדל, והרגש ייגדל וייגדל. לכן אם הרגע והעונג שיש לך כרגע זה בערך מה שיהיה לך תמיד, אז הוא מתמקד בלא לסבול וזהו.
הפורנו הוא השיא של הפילוסופיה הזאת.
כלומר, מי שמאמין בכך שהוא לא רוצה לסבול, שיילך לפורנו, כי היא באמת תגרום לו לא לסבול, לעולם !
אני זוכר תקופות עצובות בחיים שלי בהם צפיתי בפורנו, ולא הרגשתי עצוב יותר, לא הרגשתי בכלל, לא סבלתי.
אני זוכר שבאותם תקופות עצובות, שיצאתי מהפורנו, והייתי נקי לזמן מה, הרגשתי עצוב, ובכיתי אפילו.
אז הברירה היא כזאת: או לבכות, או פורנו.
אני בחרתי פורנו.

משחקי מחשב, סרטים, סדרות, סרטונים, וכן - גם פורנו, במיוחד פורנו: כולם מבזבזים את העונג ואת הרגש שקיימים בלב שלך, ולא מייצרים עונג ורגש נוספים.
הם גורמים לך לא לסבול. 
לכן ההליכה למשחקי מחשב, סרטים, סדרות וסרטונים, וגם פורנו, אני מסתכל עליהם, לא כאקט של חולשה, אלא כאקט של אמונה, אמונה בפילוסופיה שהדבר החשוב ביותר, הוא שאסור לסבול, אפילו קצת.

הבעיה בפילוסופיה הזאת, כפי שמגלים כל מי שהוציא זרע בסופו של צפייה בפורנו, היא: שלפילוסופיה הזאת יש מחיר.
היא תגרום לך לא לסבול יותר, זה נכון, הפורנו לא משקר - הוא הבטיח לך לקחת ממך את הכאב, והוא ייקח אותו ממך.
אבל הוא ייקח ממך את הכול גם: את הרגש שלך, את העונג שלך.
אם אין לך רגש ואין לך עונג, אתה לא תסבול יותר.
הרי מה הם ההשפעות של אנשים שנמצאים בפורנו לאורך זמן ? מה ההשפעה מספר אחד, שגורמת לחילונים רבים להימנע מפורנו ?
התשובה היא: אי-אונות מינית. הפורנו בסופו של דבר לוקח ממך גם את התאווה, את כל התאווה, ככה שלא תסבול יותר. (את הרגש הוא לוקח עוד קודם).

אז איך תגלו אם הילד שלכם הוא מכור בפוטנציאל ? 
תשאלו אותו מה השאיפות שלו, תשאלו אותו בנימה ובצורה שיידע שלא משנה מה הוא יגיד, אתם תזרמו עם זה. ככה שידבר בכנות.
אתם יודעים מה היה השאיפה שלי בחיים כשהייתי בגיל 14 נניח ?
השאיפה שלי בחיים שתמיד הייתה לי בלב, היא לשחק משחקי מחשב כל החיים שלי, זה על רגל אחת השאיפה.
השאיפה היא לא לסבול...
לפעמים גם השאיפה שלי הייתה לעשות משהו מכובד בעיניי כולם, כך שלא יזלזלו בי - רב, עובד במשרה מכניסה, וכו'.
השאיפה היא לא לסבול..

נניח ומה יקרה כאשר הילד יאמין מחדש בעונג וברגש, ובעוד 5 שנים מעכשיו ייפגוש את הפורנו, מה יקרה ? 
הוא יאמין להבטחה של הפורנו - שתבטיח לו לקחת את כל הכאב, אבל הוא מאמין בצמיחה של העונג והרגש שלו, הוא מבין את המחיר של הכאב שיקרה לפעמים - כדי להצמיח את העונג והרגש, ולכן זה שווה את זה.
לכן הוא יילך מהפורנו.

אבל אם הוא לא מאמין בעונג וברגש, אם הוא לא מאמין שהם צומחים, הוא לא מאמין שיש עוד עונג ורגש עד אינסוף שהוא לא מכיר, אז מה הטעם להישאר בעונג ורגש הסטטיים הללו כאשר יש כאב ? מה היתרון של זה לעומת עולם בלי עונג ובלי כאב ? 
לכן הילד ילך נוהה אחרי הפורנו, שיבטיח לו לקחת ממנו את כל הכאב.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים #116715

קראתי את ההודעה בראש השרשור ולא יכולתי שלא להסכים עם כל מילה. פעמים רבות חשבתי, כמה קל היה לדורות הקודמים שהיו צריכים להתרוצץ בחוץ בשביל למצוא חומר, ולנו יש כל כך הרבה חומר זמין בלחיצת כפתור. מה הפלא שהגעתי לאן שהגעתי? לא היתה לי ברירה, נולדתי לדור דפוק.

המשכתי לקריאת התגובות (במיוחד התגובה של בסד ובהשתדלותנו) ופשוט התחלתי לבכות. רק עכשיו, בגיל 28, שנתיים אחרי שנחשפתי לאתר הזה והבנתי שאני מכור ברמה מסוימת, הבנתי שאני לא סתם מכור. אני חולה. הרבה יותר ממה שחשבתי.

נזכרתי במעשים שבמחשבה לאחור נראים לי הזויים ואובססיביים בכניעה לתאווה שעשיתי כבר בגיל מאוד צעיר! דמעות ירדו לי מהעיניים כשהבנתי מה אני... יש לי חיים נהדרים שאני אסיר תודה עליהם, ואשה נהדרת שלא מבינה עם מה היא התחתנה (ואני לא יודע כמה זמן אוכל לשמור את הבעיה הנפשית שלי ממנה) ומרגיש שכל זה לא מגיע לי... בעצם, זה לא נכון, אני לא חוטא, רק חולה. אולי החיים הטובים באים כפיצוי בעצם? אבל למה אני מחשב חשבונות שמיים?

אז רק רציתי להגיד לכם תודה חברים יקרים שאתם כאן ומנהלים את הדיונים האלה שמספרים לי כל כך הרבה על עצמי.

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים #116717

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהב אותך אח.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים #116718

• שי מחלים
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר ותיק
  • רק להיום
robinhood כתב on 27 מרץ 2019 10:49:

אני יענה לך ולבס"ד - קודם כל אומר, שלדעתי, הגישה הזאת, לפיה פשוט אומרים שהאדם חולה, וככה זה ואין מה לחקור, היא גישה שלדעתי לא נכונה.
היא לא נכונה מסיבה פשוטה - תמיד ומאז ומעולם, פתרנו בעיות בכך שגילינו את השורש שלהם - למשל במקרה של מחלות, פתרנו אותם בכך שחקרנו אותם ואז אחרי שאספנו מספיק מידע, ריפאנו, אז למה זה לא יעבוד גם במקרה של ההתמכרות ?

בסדר, אז יש ל-12 הצעדים איזה דרך מופלאה לפתור דברים בלי להגיע לשורשם, פשוט לומר שאתה "חסר אונים", נחמד, אבל זה לא מבטל שיטות אחרות.

אח יקר נתקעת בצעד הראשון, בצעדים הבאים יש את הפתרון לבעיה המורכבת שתארת על האמונה בחוסר סבל וגם הבנה של איך הגעתי לאמונה העקומה הזאת.
אגב, הזדהיתי מאוד עם התיאוריה. אבל להבין את התיאוריה זה לא פיתרון.

רק להיום!

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים #116719

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
בחור טוב בסך הכל כתב on 28 מרץ 2019 09:42:

קראתי את ההודעה בראש השרשור ולא יכולתי שלא להסכים עם כל מילה. פעמים רבות חשבתי, כמה קל היה לדורות הקודמים שהיו צריכים להתרוצץ בחוץ בשביל למצוא חומר, ולנו יש כל כך הרבה חומר זמין בלחיצת כפתור. מה הפלא שהגעתי לאן שהגעתי? לא היתה לי ברירה, נולדתי לדור דפוק.

המשכתי לקריאת התגובות (במיוחד התגובה של בסד ובהשתדלותנו) ופשוט התחלתי לבכות. רק עכשיו, בגיל 28, שנתיים אחרי שנחשפתי לאתר הזה והבנתי שאני מכור ברמה מסוימת, הבנתי שאני לא סתם מכור. אני חולה. הרבה יותר ממה שחשבתי.

נזכרתי במעשים שבמחשבה לאחור נראים לי הזויים ואובססיביים בכניעה לתאווה שעשיתי כבר בגיל מאוד צעיר! דמעות ירדו לי מהעיניים כשהבנתי מה אני... יש לי חיים נהדרים שאני אסיר תודה עליהם, ואשה נהדרת שלא מבינה עם מה היא התחתנה (ואני לא יודע כמה זמן אוכל לשמור את הבעיה הנפשית שלי ממנה) ומרגיש שכל זה לא מגיע לי... בעצם, זה לא נכון, אני לא חוטא, רק חולה. אולי החיים הטובים באים כפיצוי בעצם? אבל למה אני מחשב חשבונות שמיים?

אז רק רציתי להגיד לכם תודה חברים יקרים שאתם כאן ומנהלים את הדיונים האלה שמספרים לי כל כך הרבה על עצמי.

ריגשת אותי

זה באמת קשה לדעת רק מהידע שיש לך על עצמך כמה אתה חריג מהכלל וכמה אתה לא, ברוך ה' שיש את האתר הזה לגלות דברים כאלה

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 5 שנים #116720

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
שי מחלים כתב on 28 מרץ 2019 15:48:

robinhood כתב on 27 מרץ 2019 10:49:

אח יקר נתקעת בצעד הראשון, בצעדים הבאים יש את הפתרון לבעיה המורכבת שתארת על האמונה בחוסר סבל וגם הבנה של איך הגעתי לאמונה העקומה הזאת.
אגב, הזדהיתי מאוד עם התיאוריה. אבל להבין את התיאוריה זה לא פיתרון.

לא כל כך מבין אם "נתקעתי על הצעד הראשון" זה אומר שאני תקוע אחרי או לפני הצעד הזה.

בכל מקרה- אני רוצה שתבין בלי צל של ספק שלהבין את התיאוריה זה בהחלט לא כל הפתרון, זה חלק מהפתרון, זה החלק האחרון של הפתרון, ואני יסביר:
שהגעתי לנקיות של מאות ימים, ובכל זאת נפלתי, הגעתי למסקנה שנקיות מהסתכלות על פורנו זה לא מספיק על מנת להיות נקי באמת. ות'כלס זה די הגיוני.
תחשוב על זה ברמה של מדינה: נניח קח את סוריה בתור דוגמא : עכשיו "ניקו" אותה מדעאש, אז עכשיו היא "נקייה" מדעאש נגיד 90 יום, האם זה אומר שבסוריה לא יהיה דעאש יותר לעולם ? בוודאי שלא ! צריך להשגיח בהרבה תשומת לב באמצעות החיילים שם שלא יחזור דעאש לשם שוב.
ולמה צריך להשגיח בתשומת לב ? כי בסוריה האנשים, התרבות והדת, מולידים בקלות יחסית דעאש שנייה, אם לא ישגיחו וישימו לב טוב מה קורה שם.

לכן מה הפתרון האמיתי לסוריה ? הפתרון האמיתי הוא לשנות את האנשים, התרבות והדת שלהם, ככה שבאופן טבעי לחלוטין לא יעלה על הדעת שיהיה שם דעאש, בדיוק כמו שבאמריקה או בסין לא מעלים על הדעת שלפתע יצוץ שם דעאש

אותו דבר איתי - אפילו אם אני יהיה נקי הרבה מאוד ימים, זה לא ישנה את העובדה היסודית שיש לי דרך מסוימת או הסתכלות מסוימת על החיים, שגורמת לי יחסית בקלות ליפול חזרה לפורנו

לכן כל מה שאני רוצה להציע לכל מי שמנסה לצבור ימי נקיות, היא להכין את עצמם לרגע שאחרי נקיות של 90 או אפילו 30 יום (שזה כמובן חלום רחוק למכורים רבים, כמו שזה יהיה חלום רחוק עבורי פעם..) בו הם ירגישו שמשהו פה עדיין לא הסתיים, ולהציע להם דרך לסיים את זה באמת סופית.

הפורנו נולד מרעיון מסוים, צריך לזהות אותו, ואז להבין אותו, ואז להחליף אותו.

היעילות של מה שאני כותב כאן על הפילוסופיה והעקרונות וכו' למי שקשה לו להיות נקי למעלה משבוע, היא נמוכה - חשוב שייקרא את זה, בכל זאת, אבל שיבין שכרגע הוא לא יכול להשתמש בזה בצורה כל כך טובה לדעתי

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 4 שנים, 8 חודשים #117833

• gidi
  • דירוג פלטיניום

התחלתי לקרוא את הפוסט ונמשכתי לקרוא פה את כל התגובות,
(אני שם לב אני מגיב הרבה זמן אחרי שזה נכתב אבל מאוד חשוב לי..)
הדיון פה מאוד מעניין ואני אישית הצלחתי להתחבר ל2 צידי המחלוקת פה להבין את שתיהם.

רוצה לשתף קצת את דעתי, אני נמצא גם בתוכנית של sa ויש לי הרבה בילבול ושאלות לגבי הגישה והאם באמת אני מכור וחסר אונים כמו שמגדירים פה, האם אני נולדתי חולה... אני מודה שכיום אני מכור כי כשיש לי בולמוס של צפייה בפורנו אני לא מצליח לעצור אותו ועדיין מקווה שזה משהו שאפשר לפתור.

לגבי השאלה אם אנחנו נולדים כך או שהפורנו אצל חלקנו עשה את ההתמכרות- יכול להיות שחלקינו נולדו כך-עם תאווה מגיל קטן, לדעתי ההתמכרות נוצרת דווקא כשהיעזנו לחזור על אותה פעולה שוב ושב ורק אז הפכנו את התאווה שלנו להתמכרות.
כך שאם אדם מסויים נולד עם תאווה מוגברת והתחיל לעשות פעולות רבות של מציצנות (בחסות החברה או המקום שהיה נמצא בו) אז רק אז אחרי הפעולות הרבות והשינוי במוח (כמו שמוסבר במחקרים וגם בפורטיפיי לגבי פורנו) הוא הפך למה שנקא מכור.
לכן לדעתי, יכולנו להיות מכורים גם ללא פורנו (יכלנו להיתמכר למציצנות, יחסי מין, תמונות ועוד..), **אבל, אצל רובנו ההתמכרות בכלל לא הייתה נולדת ללא הפורנו [אולי היינו מתביישים לעשות פעולות כמו מציצנות או שלא היו לנו מספיק הזדמנויות לעשות פעולות כאלו על התאווה וכך לא היינו נפלים התמכרת].

לכן לסיכום, אני חושב לומר שאף בן אדם לא נולד מכור [תוכלו בקלות להשוות את זה להתמכרות לאלכוהול/סיגריות/סמים...] אלא אחרי שהשתמש מספר רב של פעמים ולכן הפורנו אינו הגורם היחיד להתמכרות אבל אצל חלקינו הוא זה שיצר אותה (כי איתו הייתה לנו היכולת והנוחות והגישה להשתמש מספר רב של פעמים ולהפוך למכורים).

אוהב אותכם מאוד! ותודה שעזרתם לי להגיע לקצת הבנה בנושא.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 4 שנים, 8 חודשים #117837

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך. .
אני תמיד חשבתי שההתמכרות לא תבקר אצלי , הייתי מכור לסיגריות בצורה מטורפת , ואז החלטתי שזהו די .. והאמת שמיד חתחתי זאת בבוקר אחד וזהו הפסקתי. 
היתחלתי לאכול בצורה מטורפת והבנתי שזה לא טוב בשבילי , זהו הפסקתי .
לפני 15 שנה הפסקתי לאונן זו הייתה ההתמכרות שלי התמכרות מטורפת של אוננות בכל מצב ובכל זמן. 
הייתי נקי 10 שנים עד לנפילה בגלל מצב ריגשי. 
ואז גם החלה הצפיה במשרד ושם זה הפך להיות למשהו מפחיד " התמכרות" 
בזכות אבא יקר ותוכנית מדהימה,  לומד לחיות בשפיות ושחרור אמיתי ..

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 4 שנים, 8 חודשים #117892

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא יודע אם נולדתי מכור לתאווה או שנולדתי מכור בכללי ללא השתייכות לסם מסוים, או שהחיים גרמו לי לפגמי האופי שגרמו לי להתמכר. 
יש ציטוט מהספר, "למרות שאין דרך להוכיח זאת, אנו מאמינים שמוקדם בקריירת השתייה שלנו, רובנו יכלו להפסיק לשתות." (עמוד 30)
יש עוד ציטוטים רבים, כמו (עמוד 22) "אבל באיזשהו שלב בקריירת השתייה שלו, הוא מאבד שליטה על צריכת המשקה, ברגע שבו הוא מתחיל לשתות". 
שאם אני מבין נכון, אז לא נולדתי כמכור לתאווה. אלא בגלל שצרכתי את הסם שוב ושוב, לכן התמכרתי אליו ופיתחתי אליו אלרגיה ואובססיה. 

בשורה הסופית. מעניין אותי יותר מה אני עושה בהקשר להתמכרות ולא למה התמכרתי. כמו שכתוב בספר "ייתכן שכבר שאלתם את עצמכם מדוע חלינו כל כך קשה משתיה. ללא ספק אתם סקרנים לגלות כיצד ולמה, למרות הדעות המנוגדות של המומחים הצלחנו להחלים ממצב נפשי וגופני חסר תקווה. אם הנך אלכוהוליסט שרוצה להתגבר, אולי אתה כבר שואל - מה אני צריך לעשות?" (עמוד 21)

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 4 שנים, 8 חודשים #117902

• Dann
  • חבר חדש

או בלשון הרמח"ל "הרגל נעשה טבע שני"

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 4 שנים, 8 חודשים #117931

אוהבים אותך. .

אני תמיד חשבתי שההתמכרות לא תבקר אצלי , הייתי מכור לסיגריות בצורה מטורפת , ואז החלטתי שזהו די .. והאמת שמיד חתחתי זאת בבוקר אחד וזהו הפסקתי. 

היתחלתי לאכול בצורה מטורפת והבנתי שזה לא טוב בשבילי , זהו הפסקתי .

לפני 15 שנה הפסקתי לאונן זו הייתה ההתמכרות שלי התמכרות מטורפת של אוננות בכל מצב ובכל זמן. 

הייתי נקי 10 שנים עד לנפילה בגלל מצב ריגשי. 

ואז גם החלה הצפיה במשרד ושם זה הפך להיות למשהו מפחיד " התמכרות" 

בזכות אבא יקר ותוכנית מדהימה,  לומד לחיות בשפיות ושחרור אמיתי ..

שאלה צדדית,

איך הצלחת לעמוד בנקיות 10 שנים? הלוא זה זמן עצום מאוד מאוד? 

כלומר מה עשית אז ששמר עליך? 

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: האינטרנט הוא בן 30 שנה בלבד ! לפני 3 שנים, 3 חודשים #131451

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

האינטרנט חוגג 32 שנים וכל יום שעובר הכל מתדרדר...
יש התמכרות לסמים, לאלכוהול, לאוננות, לאוכל, ויש לאינטרנט ששם יש הכל - זמין וקל - כך משיגים סמים, אוכל...
וכו'......
אבל חברה אי אפשר להאשים אף אחד...

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 3 חודשים על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.96 שניות

Are you sure?

כן