ברוכים הבאים, אורח

מכירים את "בקדושה"?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מכירים את "בקדושה"? 1638 צפיות

מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114877

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני מאבד את זה.
לא יודע אם אני מכור או לא.
שמישהו יגיד לי.

מישהו כאן עבר טיפול אצל בקדושה? אתם חושבים שאפשר לסמוך עליהם בעניין התמכרויות?
המטפל שלהם אומר לי שאני לא עונה על הגדרות של מכור ושאם קשה לי קצת יותר מגבר ממוצע (הוא טוען שקשה לגבר ממוצע), אז הוא יכול להציע לי טיפולים עם מטפלים כלשהם.
מה אני עושה?
אני מאבד את זה.
אני רוצה לדעת מה לעשות.
נמאס לי להיות כאן ולהרגיש שאולי זה לא המקום בשבילי (אבל זה תמיד יהיה. אתם אנשים נהדרים וכל כך טוב לי שמקבלים אותי כאן) ושאני לא יודע וכן יודע אם אני צריך טיפול או לא ומה ואיך וכו' והצילו.
אשמח לשמוע את דעתכם על בקדושה.
או על ד"ר אלחנן בר-און או אורלי לב-חן.
רק תזהרו מלשון הרע. מי שמרגיש שיש לו דברים להגיד אבל לא בציבור, שישלח לי באישי.
נושם עמוק.

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114885

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא מכיר אותם, אני מכיר את 12 הצעדים, לפחות אני חושב ככה.
אשמח לנסות לעזור לך בשיחה אישית.

בהצלחה.

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114886

• צורצור
  • דירוג פלטיניום
נתן 01 כתב on 17 אוק' 2018 15:23:

אני לא מכיר אותם, אני מכיר את 12 הצעדים

כרגע אני מחפש מי שכן מכיר אותם, בגלל שאני בטיפול אצלם ואני לא רוצה כל כל מהר לזרוק לפח את מה שהיה אצלם עד עכשיו. הם אומרים לי שאני לא עונה על הגדרת מכור. בקו החם אמרו לי שכן. המכורים שדיברתי איתם תארו מציאות יותר מכורה ממני, ונשארתי במקום שאני לא יודע למי להאמין.
מחפש מי שיגיד לי אם לסמוך על בקדושה/מטפלים ספציפיים שלהם, או לא.

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114887

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

לדעתי יש מכור ולא מכור. אין כזה דבר באמצע. 
מי שהוא אלרגי לתאווה ואובססיבי, הוא מכור וזה עובדה. 
מה שהוא 'הספיק' לעשות, או מה שהאופי השימוש הספציפי שלו (גברים, נשים, אלכוהול, הימורים, אוכל, סמים, וכו' וכו'.), לא כ"כ רלוונטי.
מה שכתוב בספר הגדול, ואני מאמין בזה, שמי שיש לו את שניהם, רק חוויה רוחנית יכולה לעזור לו, דהיינו שינוי במבנה הפסיכי, ע"י חוויה רוחנית.

אני לא יודע אם אתה מכור, אני יכול לנסות אולי לעזור לך להחליט בעצמך. כי לפי הספר, רק מכור יכול לומר על עצמו שהוא מכור. אף אחד אחר לא יוכל לשכנע אותו. 

לצערי הרבה מאוד אנשי מקצוע ומטפלים למיניהם לא מבינים שום דבר בהתמכרויות. גם אלו שטוענים שהם מבינים וגם אלו שמטפלים בזה. 

אולי אני סתם כותב שטויות....
מקווה שתמצא את מה שטוב לך.

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114888

• צורצור
  • דירוג פלטיניום
נתן 01 כתב on 17 אוק' 2018 16:00:

מה שכתוב בספר הגדול, ואני מאמין בזה, שמי שיש לו את שניהם, רק חוויה רוחנית יכולה לעזור לו, דהיינו שינוי במבנה הפסיכי, ע"י חוויה רוחנית.

אני לא יודע אם אתה מכור, אני יכול לנסות אולי לעזור לך להחליט בעצמך. כי לפי הספר, רק מכור יכול לומר על עצמו שהוא מכור. אף אחד אחר לא יוכל לשכנע אותו. 

לצערי הרבה מאוד אנשי מקצוע ומטפלים למיניהם לא מבינים שום דבר בהתמכרויות. גם אלו שטוענים שהם מבינים וגם אלו שמטפלים בזה. 

אני שואל את עצמי האם אתה עונה לעניין. זה אני שלא מבין אותך, או אתה שלא מבין אותי.
ציטטתי שלושה חלקים ממה שכתבת.
לגבי החלק הראשון, פזוט לא הבנתי. מי זה 'שניהם'?
לדבי החלק השני, אני לא מרגיש מכור, אני מרגיש מתמודד, אבל אולי סתם אני לא יודע מה ההגדרה של מכור?
לגבי החלק השלישי והעקרי מבחינתי. אני מבין שלא כל אנשי המקצוע מבינים בהתמכרויות. אבל איך אני יודע ספציפית על בקדושה אם אפשר לסמוך עליהם כשהם אומרים לי שאני לא מכור. תגיד לי אם אני לא מובן... אם אתה לא מכיר אותם, אז כנראה שבאמת לא תוכל לענות על זה.

לשאוף תמיד להתקדם!

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114891

אני מכיר אותם וגם טופלתי על ידם. 

בקדושה - אנשים נפלאים, אבל לא כ"כ יכולים לעזור, כי הם לא מאמינים בפסיכולוגיה כללית, רק בפסיכולוגיה יהודית (מושג שלדעתי הוא פיקציה). 

לא ארחיב, אבל די לחכימא. 

לגבי מה שנתן אמר: 

הגדרת המכור (לפי הספר הגדול) היא: 

אלרגיה - כלומר: רגישות גבוהה לחומר, לא מסוגל לקחת קצת. אם אני מתחיל לקחת מהחומר - מתחיל תהליך שלם של עוד ועוד ועוד. 
לדוגמה: אני לא אלכוהוליסט, אז אני יכול להחליט לשתות כוס יין בחג, וזה לא גורם לי לתשוקה בלתי נשלטת לעוד כוס. אלכוהוליסט שישתה כוסית ליקר - קרוב לוודאי (יש ניסים, אבל בדרך כלל) שימצא את עצמו די מהר גומר בקבוק וודקה ושיכור על הבר. לא יכול "לשתות כמו גנטלמן". 
לעומת זאת, אני מכור לתאווה. אז במצבים רבים, אם אני פותח כתבה עם רמיזות מיניות - סביר מאוד להניח שאמצא את עצמי אחרי 4 שעות לתוך הלילה בגלישה אינטנסיבית להמשך חיפוש תאווה ופורנו, ואוננות לקינוח. 

סבילות - סף הריגוש עולה. מה שסיפק אותי אתמול כבר לא מספק אותי היום ואני צריך העלאה בכמות ובסוג. יותר שעות, יותר פעמים, יותר מפורש, מטקסט לתמונה לסרט וכו'.

אובססיה - מנסה להפסיק ולא מצליח לאורך זמן. 

אתה היחיד שיכול להכריע אם אתה מכור, גם כי לא יעזור לקבל "הכשר" מבחוץ. רק מי שמגיע להכרה שהוא מכור יכול להתחיל טיפול. לכן נהוג לומר בקבוצות למתלבטים: בבקשה, תנסה להפסיק בכוחות עצמך, אנחנו כאן למקרה שתעשה עוד סיבוב בגיהנום ותרצה לחזור אלינו... 

אוהבים!

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114892

• צורצור
  • דירוג פלטיניום

אוף, בא לי לבכות. אבל זה לא מגיע...
אני רוצה לדעת מה הדרך הנכונה בשבילי...
ומה אני אעשה שבקו החם אמרו לי שאני מכור, אבל אני מרגיש שלא?
וכשאתה אומר שבקדושה לא מטפלים במכורים, אבל אתה חושב שהם מזהים אותם?
אוף, חבל שאין פורום לבקדושה. הייתי שואל שם לכמה אנשים הטיפול הצליח ולכמה לא...
אין לי כח.

לשאוף תמיד להתקדם!

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114895

רוצה לבכות איתך. בכיתי בלי סוף על עצמי, ועדיין יש לי המון מקום בלב לבכות איתך! זה באמת מסובך, מטלטל ומבלבל.אני לא יודע אם בקדושה לא מטפלים במכורים. לדעתי הם פשוט מוגבלים ביכולת שלהם בגלל השיטה הכללית שלהם. לדעתי הם לא הכתובת. זה לא שהם לא מטפלים במכורים, הם פשוט לא יודעים איך (וזה חלק מזה שהם לא יכולים לזהות).פעם מישהו אמר לי: רק מכור מתלבט בלי סוף אם הוא מכור..לדעתי הכיוון צריך להיות פחות אם אני מאובחן מבחוץ כמכור, אלא אם אני מכיר מבפנים בכך. לשאול ברצינות: האם אני עושה במודע דברים שאני סובל מהם, ולא מצליח להפסיק? למה? (יש לי טונות של צידוקים  אבל לזכור שאין באמת צידוק לבלוע רעל. האם אני מכיר שזה רעל ובכל זאת ממשיך?). 

הלוואי שזה היה כל כך פשוט, שיאמרו לך מה אתה ויתנו לך את זה על טס של זהב, אבל מה לעשות, 
זה המסע שלך, אנחנו כאן כדי לחבק! 

בהצלחה! 
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114899

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

אני לגמרי מבין אותך. כואב לי עליך. 

אנסה לענות על מה ששאלת. 

גבי החלק הראשון, שניהם = אלרגיה ואובססיה. 
אלרגיה, זה אומר שאם התחלתי אני לא מפסיק, יענו אין אצלי רק מבט 1 או רק פנטזיה אחת או רק 5 דקות פורנו. (אתה יכול לנסות את זה, אני לא ממליץ אבל זה אפשרי, פשוט לשים לעצמך בראש שאני רואה רק 5 דקות פורנו, או רק סרטון 1. תקבע לעצמך שפעם בחודש בתאריך ספציפי את רואה רבע שעה פורנו ומאונן. מי שיכול לעשות את זה הוא לא מכור.
הסיבה שאני לא ממליץ לעשות את זה, אפילו שזה כתוב בספר, כי מאוד מהר תשכנע את עצמך שהיום זה לא יום טוב לבדוק האם אני מכור כי (תשלים את החסר...), מחר אני אבדוק שוב, וחוזר חלילה).
אובססיה, זה אותו קול פנימי שאומר לי תשתמש, לא יקרה שום דבר, אותו מחשבה שמשנעת אותי שלא יהיה אדם מאושר ממני ביקום אם אאונן קצת או אם אתן מבט אחד נוסף על אישה ברחוב. אותה מחשבה שלהתאוות על גבר, באמת לא יעשה לי שום דבר רע. (אתה יכול לבדוק גם את החלק הזה, ע"י ניסיון להפסיק לפרק זמן ממושך). (אני יוכל להרחיב יותר בפרטי, אבל זה בעצם הצעד הראשון, כי אם אני לא יכול לשלוט בשתייה, ואני לא יכול הפסיק לחלוטין, אז אני חסר אונים מולה, אני נתון לגמרי לחסדי התאווה. וזה לא לגמרי מומלץ).
לגבי החלק השני, מקווה שעזרתי לך בכתיבה לעיל.
לגבי החלק השלישי והעיקרי - אני לא מכיר אותם אבל אני מכיר את עצמי. 
מה שניסיתי לומר, ואני לא מכיר אותך, שהסתירה בין הקו החם לבין מה שהם אמרו לך, יכול מאוד להיות כי רוב המטפלים ואנשי המקצוע שמטפלים בהתמכרויות, לא מבינים בזה. שמעתי מספיק חברים בתכנית 12 הצעדים שהצהירו שהם מכורים ואני מאמין להם, והם קיבלו בעבר 'הכשר' ממטפל שהם לא מכורים. אבל זה פשוט לא עבד להם עד שהם הודו בחוסר אונים. 
שוב, אני לא מכיר אותך ולא יודע מה לומר לך, אני פשוט חוזר לתחילת השחרור, ואשמח לשוחח על זה בפרטי. 

מקווה שיהיה לתועלת.

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114902

• זיו מציע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1196 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אני מציע את עצמי לפניך לעשות בי ככל שתרצה

אכן נשום עמוק. הכל בסדר. 
אין שום סתירה. נסה אצל מטפלים. במקביל בא לקבוצות קח ספונסר ועבוד צעדים ותראה מה זה עושה לך. אין שום בעיה. 
חיבוק

את רוב הדברים העברתי,
נשאר רק עוד ארגז אחד,
כדי להרים אותו, אני צריך עזרה.
שמימית.
(אביתר בנאי)

תגובה: מכירים את "בקדושה"? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114926

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני ממליץ לדבר עם חברים מהפורום,
הם יבהרו לך אם אתה מכור או לא,
ושאלוקים יהיה איתך,

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן