ברוכים הבאים, אורח

טוב, אז מה היה בכנס של הגומל?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? 1675 צפיות

טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114869

אני לא יודע מאיפה להתחיל, אז אני יתחיל מהאמצע; אז קודם כל הייתי שם. למה?  מה עושה שם 'חידושים מדהימים'? הרי הוא נקי כבר למעלה מאלף ימים (כמעט שלוש שנים!!!)??

אז ככה זה התחיל; למעשה, לא תכננתי לבוא לשם, לכנס הגדול שלהם, פשוט ראיתי את גיליון שלהם מושלך בלובי של הבניין, קראתי אותו ונזכרתי שאני רוצה להתקשר אליהם לשאול האם הם הוציאו כבר איזה חוברת המסכמת בקצרה את הדרך שלהם, (לתומי חשבתי שהכנס התקיים כבר וכי הם הוציאו חוברת... ולכן רציתי לקבלה) להפתעתי בשיחה איתם, התברר שהכנס 'הולך' להיות ולא שהיה כפי שחשבתי.
ההוא מעבר לקוו שואל אותי, תוך כמן התעלמות משאלתי 'האם יש חוברת?'; מה השם שלך, הטלפון שלך... ואני רושם אותך לכנס שלנו. לא בדיוק הבנתי את המהירות והחיפזון לרשום... אז אני שואל אותו 'הרי במודעות שלכם כתבתם "לנשואים בלבד" ואני הרי רווק; אומנם בגיל מתבגר'? תראה, הלה מתייחס, בגיל שלך זה בסדר רק אל תגיד שאתה רווק -אם ישאלו אותך. אוקיי, אני אומר.

במאמר המוסגר אני יגיד שראיתי את הפירסום הרב שעשו בכמה ערים גדולות - ואף על פי כן זה לא משך אותי לבוא לשם. למה? דברים ידועים, לא חושב שיש הרבה מה למכור, לי בכל אופן.

טוב אבל בגלל "הטעות" שעשיתי לבדוק האם יש להם חוברת... באתי לקבל חוברת וקיבלתי רישום....

אז עכשיו אני חוזר משם ואני רוצה לשתף אתכם בחוויה שלי שהייתה שם:
רק רגע, לפני שאני יגיד לכם אני מציין ומזכיר: שכל פעילות שמצמצמת את הבעיה שלנו - מבורכת. וראויה לשבח.   

ולחוויה כעת, הייתי שם, כל הדרך לאולם אני מחזיק את עצמי שלא לסבך אותם בשאלות על ההתמכרות, אני מסביר לעצמי שבאתי לשמוע כי אולי בכל זאת יש להם מה לתת...? אני "משתדל" כל העת להקשיב ולהתנהג בענווה מתוך אמונה שלפעמים גם לאחר יש מה לתת... 

אז הוא הסביר לנו על המוח איך הוא עובד, יש החלק של הסבל ויש את החלק של הנאה; כדוגמה, עשיתה פעולה חיובית, אכלת שקולד; אזי כעת המוח תופס את זה כדבר טוב, והוא רוצה את זה שוב לאחר מכן. וכן הפוך עשית משהו רע, כואב, המוח תופס את זה כשלילי.
לפי זה אם ברגע חווית-הצפייה-עצמה  תחווה כאב  הרי מה שיקרה מזה הוא, שמהיום, המוח שלנו יתחיל לפרש את ההנאת-הצפייה כדבר מכאיב! 
ואם תוסיף לזה שלרגע קפצת מהסרט וברחת משם ושאז תוסיף (אלמנט נוסף, שייתן לך תחושה של) הנאה וטוב - הרי שזה יחזק את הרצון שלנו שלא לחוות את הכאב מהצפייה - אלא את ההנאה מ'לא' לצפות.

לדעתם: עליך להביא את עצמך לתובנה עמוקה בה אתה רואה את עצמך שהשחרור כיף לך יותר מהפורנו. כלומר לנסות לחוש בדמיון את חווית השחרור בעצמה חזקה עד כדי כך שלא תרצה פורנו אלא שחרור, חופש

איך מגיעים לזה? איך גורמים למוח לפרש את הצפייה כדבר רע וכואב ואת החופש כדבר טוב ושמח?
תשובה: 
על ידי הצמדת סיטואציה של משהו וחוויה קשה -לפורנו. כלומר איך שעולה לנו הרצון לצפות... ברגעים הללו אנו מצמידים לעצמינו גם חוויה קשה. ולמשל אנו מריחים דבר רע. או חושבים חזק על דבר כואב.

אומנם הוא לא גמר בזה, הוא הביא שעלינו לראות (בראייה מוחשית עד כמה שניתן), את חיינו עם הסבל הזה ומה שזה גורם לנו, לראות את ההשלכות הלא טובות הבאים מכך ולראות את הדברים הטובים שיבואו אם נפסיק לראות.
וכן עליך לזהות, מה גרם לך לעשות למרות כל... ומה גרם לך, באיזה פעם, שלא לעשות... ואז תיקח את הגורמים שגרמו לך שלא לעשות ואותם תעצים יותר, ותרחיב באותו הכיוון יותר. 

עד כאן בגדול ובקיצור ההרצאה; 

היה כיבוד קל, והאנשים נהנו, שאלו שאלות, התעניינו וכו'; באולם נכחו כ-300 אנשים ואולי אף יותר. האירוע היה מיועד בעיקר לאנשי מקצוע, מטפלים, יועצים, רבנים, מחנכים ואברכים. 
באמצע הייתה הפסקה בת כחצי שעה בה העבירו דפים למי שרוצה להירשם לקורס שלהם. קורס באורך 14 שעות: מהסתכלותי מהצד נרשמו לזה כמעט כולם:
מהצד צחקתי ותמהתי על איך זה שמצליחים על כל כך הרבה אנשים... ראיתי עד כמה התמימות בנושא הזה קיימת, לצערנו, (כנ"ל פסיכולוגים... בל תשחית על הזמן והכסף). רק שתבינו, אפילו 500 שקל לא הייתי משלם על הקורס הזה שרצו עליו 6000 שקל!!

אז נהנתי שם מכמה דברים:
1 שסוף סוף קם אדם ומכריז קבל עם ועדה שהמושג הזה "אין דבר העומד בפני הרצון" וכיוצא, - טעות גמורה! ולא נכון. (כמובן אנשים התווכחו איתו שם.. אבל הוא הוציא את קלף הניסיון!). 
2. שכדי למכור לאנשים סחורה צריך קצת לבלב ולערבב אותם - וזה יעבוד! אפילו על אנשים מבוגרים!! (בפרט על תמימים וטריים בתחום). 
3. מהתרשמותי (האישית), השיטה שלהם תעבוד על מי שרק 'טעם' מהבעיה ולא על אחד הסובל ממנה.
4. ואחד הדברים שהכי נהנתי מהם היא מהעובדה שניתן למכור לאנשים את כל מה שאתה חולם בלילה הקודם! 

וכמה מילות סיכום לעניות דעתי:
* היה נחמד לראות ציבור גדול שבא... המראה שהציבור מתחיל להתעורר לבעיה, ומודע לה יותר. 
* כל הרעיון מתחילתו לסופו, למעט כמה דברים, מלאים בקושיות שאלות סתירות ופרכות; וכמו שאמרתי בתחילת דברי, שעבדתי על עצמי  להרגיע את עצמי שלא לסבך אותם בשאלות ולהפריך להם את הכול. (הסתפקתי בשאלות שבאו מהקהל). 
* וגם אם נניח אחרי הכל שדרך שלהם עובדת - זה הזוי להשתמש עם השיטה בוקר צהריים וערב - מה שאפילו בצעדים זה לא נמצא!

כן, גם אותי נסו לשכנע להצטרף לקורס, וסירבתי; במענה לשאלה למה? אחת התשובות היו "מספיק לי עם הכאבים הנוראים שחווית מהתאווה..." (דוגמית: היא אומרת לילדים, בנוכחותי: 'תתרחקו מהמלוכלך ההוא'), אמרתי להם: אין לי כוח יותר לחשוב ולדמיין עוד כאב ולראות בכל הדבר שליליות רוע וגועל...
      ובנוסף שתדעו, מניסיון אמיתי ומוכח:
התקדמות שלנו באה רק מהצד הטוב!! לא מהצד הרע!! נקודה. לא תוכלו לקדם את עצמכם או עצמך באמצעות עונשים! בכלל!! חבל לכם על הזמן. כל בשרי מלא צלקות מהדרך הקלוקלת הזו. מטרת העונש היא סך הכל לעצור אותך!  והטוב; לקדם אותך! ככל שנעניק לעצמינו את הרוגע והשמחה, את החוויה הנעימה והמספקת  כך יותר ויותר נחווה את השינוי בו אנו רוצים להיות.

סוף דבר, אני לא מאמין למה שהם אומרים: "בשנתיים האחרונות, גמלנו 2500 אנשים!"
אם יש מישהו פה מהחברים שנגמל דרכם והוא עד היום נקי (לפחות 4 - 5 חודשים) שיספר לנו, כי אנחנו רוצים להאמין שיש עוד דבר טוב ושהוא יכול גם כן לשמש כבשורה טובה לציבור.

עד כאן מהחוויות וההתרשמות של הכנס הגדול של הגומל;
אני רק חייב לציין, אל דאגה, בסוף מתפתחים, מתקרבים ומגיעים למקור. לפתרון היותר נכון. בענייננו אלו הם הצעדים ועוד.  

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 6 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114870

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

יפה לך על האיפוק. אני הייתי בטח מפוצץ בשאלות על "חתולים מסריחים" (אולי יש למישהו כוח לחפש את הפוסט...).

אבל לגופו של עניין זו באמת שאלה אם כשמגיעים למקום שבו אנשים מוכנים לשלם 6,000 על פתרון שלא הוכיח את עצמו, אם לא כדאי ונכון לתפוס אותם לשיחה בצד ולספר להם על 12 הצעדים... 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114882

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה חידושים. תודה שהיית ותודה שהעברת את החוויות.
אני לא הייתי שם אז אני ידבר. 
בגדול, אם זה עובד בשבילם אז סבבה, אם מישהו משלם 6,000 ש"ח ויש לו פתרון בידיים, אז מה הבעיה בזה? (כמובן, חוץ מזה שלי בא להרוויח במקומם...). אם זה לא עובד בשבילם, יהיה להם עוד שורה להוסיף בצעד הראשון. אני לא נבהל מזה. 
יש לאלוקים יותר מדרך אחת שעובדת ויותר מדרך אחת שלא עובדת. חשבונות שמים - רק הוא יודע.
אגב, השיטה מזכירה את הגומיות שחלקנו הולכים עם זה ביום יום. בתור עזרה קטנה, ולא בתור תחליף לצעדים.

טהרני, לאחר חיפוש קטן.... אפשר למצוא את זה כאן. אכן פוסט יפה.

יום שפוי ונקי לכולנו. 

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114894

מה זה שיטת הגומיות? בחיים לא שמעתי...

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114900

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

זה לא שיטה.... יש חברים ב- SA ששמים על עצמם גומייה, ומושכים בכל פעם שיש להם פנטזיה.
יש ספונסרים מסוימים שממליצים גם על זה.

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114901

לא הבנתי מה הקטע של זה?

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114909

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

תשאל אותם. 
הם טוענים שזה עובד.

בפרטי, אוכל להפנות אותך את מי לשאול.

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114920

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

זה בנוי על הפסיכולוגיה הביהביוריסטית (התנהגותית) שטוענת שתגובה כואבת מיידית על כל התנהגות שלילית מחנכת להימנע ממנה ומכניסה למוח שזה כואב ולא כדאי (קצת הפוך מהנאמר בפוסט חתולים מסריחים, ותודה לנתן על הנכונות וההשקעה לחפש אחריו).

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114921

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

זה בנוי על הפסיכולוגיה הביהביוריסטית (התנהגותית) שטוענת שתגובה כואבת מיידית על כל התנהגות שלילית מחנכת להימנע ממנה ומכניסה למוח שזה כואב ולא כדאי (קצת הפוך מהנאמר בפוסט חתולים מסריחים, ותודה לנתן על הנכונות וההשקעה לחפש אחריו).

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 6 חודשים #114955

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

תודה טהרני על ההבחנה. 
מה שאומר שבתור שיטה זה לא יעבוד, האפקט של החתולים המסריחים יעבוד...
בתור עוד כלי, יחד עם לפתור את הבעיה מהשורש, כנראה שיש סיכוי שזה עובד. 
ושוב, אני לא עושה את זה, אז אני לא באמת יודע אם זה עובד.

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 4 חודשים #115548

• ספי
  • רצף ניקיון נוכחי: 22 ימים
  • חבר חדש

בתור אחד שראה את כל סידרת הסירטונים זה לא כל כך עובד על מכורים...
רק איזה טריק נחמד על המח יש הרבה שלא הצליח לעזור להם שאני מכיר אישית..

תגובה: טוב, אז מה היה בכנס של הגומל? לפני 5 שנים, 4 חודשים #115673

תתן לנו בבקשה טעימה מהסרטונים שראית, מה יש שם שהם עושים מזה "ענין חסר תקדים"?
תודה.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.66 שניות

Are you sure?

כן