ברוכים הבאים, אורח

מניעת קרי לילה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מניעת קרי לילה 904 צפיות

מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114400

• ron
  • חבר חדש

רציתי לשאול אם יש תחתונים שגורמים להפחית קרי לילה? (אולי פחות גורמים לחיכוך, החומר של התחתונים ועוד דברים שאולי אני לא מבין). 
אם בכללי יש לכם עיצות ספציפיות למניעת קרי לילה(חוץ מכמובן לא לחשוב על פורנו בכללי ובמיוחד לפני השינה). תודה רבה. 

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114401

לצאת מ "דרך החטאים". נאמר בקצרה שגם שאלתך היא סוג של הישארות ב"דרך חטאים". עלינו לצאת לגמרי מכל הסביבה הזו שמביאה אותנו אל החטא. לא רק לא לחשוב או לשמור על העיניים אלא אף לחשוב קודם ולראות קודש. עיין בספרו של הגרי"ד סולובייצ'יק זצ"ל "על התשובה" מאמר ראשון- "כפרה וטהרה".
ממליץ לכל חברי הפורום!!

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114402

דבר ראשון זה לא דבר בעייתי כל כך זה דבר שיש לכול בני אדם.
מה שכן המון פעמים זה מגיע מהפנטזיות שלנו, פשוט ברגע שנעסוק יותר בהחלמה יהיו לנו פחות מקרי לילה (ככה זה לפחות אצלי)

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114403

• ron
  • חבר חדש

ל'אהבת ישראל '- תודה רבה על הדאגה. מכל הלב. אבל שאלתי שאלה פרקטית, לא ניסיתי לתקן בשאלה שלי את כל הבעיות שלי, ויש לי הרבה,לצערי.
למי שיש רעיונות לשאלה שלי... תודה.

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 7 חודשים על ידי ron.

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114406

לא כ"כ מבין למה להסתבך עם מה שלא תלוי בך.. שחרר את זה לרצון אלוקים ואל תתרגש מזה (כך שמעתי בשם גדולים רבים וכך גם מסתבר. אגב, עיין בסוף מסכת יומא שקרי יכול להיות סימן ברכה לאדם).

לעניין הטכני - יש כל מיני עצות טבעיות שהוזכרו, כמו תחתונים לא צמודות, אוכל לא שמן לפני השינה ושינה על הצד. 

אבל כאמור, מבחינתי זה התמקדות בטפל (וליתר דיוק בתפל) ולא בעיקר. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114417

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
באהבה, ממליץ להוריד לחץ מול זה, זה ישחרר אותך ויגרום פחות קרי לילה,
הלחץ רק מביא את זה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114422

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
ron כתב on 14 ספט' 2018 08:01:

רציתי לשאול אם יש תחתונים שגורמים להפחית קרי לילה? (אולי פחות גורמים לחיכוך, החומר של התחתונים ועוד דברים שאולי אני לא מבין). 
אם בכללי יש לכם עיצות ספציפיות למניעת קרי לילה(חוץ מכמובן לא לחשוב על פורנו בכללי ובמיוחד לפני השינה). תודה רבה.

איזה יופי שחזרת אלינו!
אחרי שנתיים וחצי שלא כתבת פה בפורום..
אתה רוצה לספר עוד משהו? אתה נקי?

לגבי הקרי לילה הספונסר שלי אמר לי לא להתייחס לזה. זה כל מה שיש לי לומר.

אוהב.

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114439

מה הבעיה בקרי לילה???

ההפך, זה אומר שאתה לא מאונן במהלך ביום. אנחנו לא שולטים על החלומות.

אני בור ועם הארץ בעיניי הלכה, יכול להיות שיש בעיה הלכתית עם זה? קשה לי להאמין שיש איסור על משהו שלחלוטין לא בשליטתך.

תגובה: מניעת קרי לילה לפני 3 שנים, 1 חודש #134184

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום
לא בטוח שזה נכון לכולם - אני לא יושן אם תחתונים, רק עם מכנסי פיג'מה, וככה אין לחץ על המקום - שזה דבר חשוב, מאידך יש כאלה שזה משוחרר את זה מתגרה יותר מהר.

למעשה זה עניין טכני ואישי, אני יודע על כמה חברי תוכנית שהיו מתקלחים ויש שעדיין מתקלחים עם בגד ים כד לא להסתכל על עצמם לא לגעת בעצמם שזה גורם לפעמים להוצאה ביד או לפעמים לקרי.

הרהורים ביום - זה החומר של הקרי בלילה. 

יש עוד בספרים על איך להימנע מבחינה טכנית ומבחינה סגולית - אם יהיה ביקוש אני ילקט ויעלה כאן.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן