ברוכים הבאים, אורח

תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה 2694 צפיות

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 7 חודשים #113865

יסוד כתב on 08 אוג' 2018 20:02:

נחמן נתן כתב on 08 אוג' 2018 15:25:

אין דבר כזה שלא צריך להתפלל אל ה' כי זה משהו ש"אני" צריך לעשות. תמיד צריך להתפלל אל ה' ולדעת שהכל בידיים שלו, הכל כפשוטו. אני מאמין שהקב"ה הוא ריבון כל המעשים, עשה, עושה ויעשה לכל המעשים. כך כותב הרמב"ן (או הרמב"ם לא זוכר). לכן אין דבר כזה שיש משהו ש"אני" צריך לעשות, כי אף פעם זה לא "אני" עושה, זה תמיד ה' עושה. ואם ה' עושה את כל המעשים, אז נשאלת השאלה, אז מה הבחירה שלי? תשובה, הבחירה שלי היא בעיקר ברצון. בשמיים דנים את האדם לפי הרצון ולא לפי המעשה. להרחבה וליתר ביאור, תקראו את הספר "אור חדש" זה יענה לכם על כל השאלות.

קראתי את הספר אור חדש אבל זה לא מובן לי עדיין, כל מה שצריך לעשות זה חצי שעה עבודת הרצון כל יום?מה לגבי השתדלות להשיג את מה שמבקשים? לדוגמה אם היית מתפלל חצי שעה על תיקון הברית אבל לא עושה פעולות כל יום זה היה עוזר? לכאורה אני מבין שה' רוצה שאנחנו נפעל ונעשה דברים ואז הוא נותן סיעעתא דשמייא, אבל זה לא אמור לקרות לבד.

עוד דוגמא, נגיד אני רוצה לרכוש חברים, ואני לא יודע כ"כ איך לעשות זאת כי אני סגור וביישן, האם אני אמור להתפלל כל יום על זה וזהו, או שצריך לנסות לגשת לאנשים ולפתח שיחה וכו'.. שזה דורש התגברות על עצמי כי יש לי דחף להישאר סגור

אז זהו, שלמעשה עיקר ההשתדלות זו התפילה, ולא הפעולות שאתה חושב שצריך לעשות. כי על פי האמת, כל המעשים זה בידיים של ה', ורק הרצון בידיים שלנו, לא פעולות ולא שום דבר, לכן ברגע שאנחנו עושים את החלק שלנו, ומבטאים את הרצון הזה בתפילה יומיומית אל בורא עולם, אנחנו בעז"ה נראה ישועות גם בלי לעשות פעולות אחרות. וזה עונה על מה ששאלת, כל יום חצי שעה על תיקון הברית וזהו? התשובה היא כן. כל יום חצי שעה של רצונות אמיתיים ותפילות על העניין הזה, ואם נכשלים עושים תשובה (לא מתוך רדיפה עצמית ודכאון אלא מתוך שמחה) וממשיכים הלאה. כמובן שעם כל זה, בן אדם שמתפלל וחושב ש"טוב הכל תלוי רק בתפילה אז אני אתפלל ואחרי זה אעשה מה שבא לי ואם ה' יציל אותי יציל ואם לאו לאו". הכוונה היא שבאמת הכל תלוי ברצון אבל בכל זאת אסור לנו לעשות ככל העולה על רוחנו ולסמוך על התפילה שהתפללנו שתציל אותנו וזאת משום שאסור שאדם יכניס את עצמו לניסיון.

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 7 חודשים #113921

• יסוד
  • חבר ותיק
נחמן נתן כתב on 09 אוג' 2018 17:41:

יסוד כתב on 08 אוג' 2018 20:02:

נחמן נתן כתב on 08 אוג' 2018 15:25:

אין דבר כזה שלא צריך להתפלל אל ה' כי זה משהו ש"אני" צריך לעשות. תמיד צריך להתפלל אל ה' ולדעת שהכל בידיים שלו, הכל כפשוטו. אני מאמין שהקב"ה הוא ריבון כל המעשים, עשה, עושה ויעשה לכל המעשים. כך כותב הרמב"ן (או הרמב"ם לא זוכר). לכן אין דבר כזה שיש משהו ש"אני" צריך לעשות, כי אף פעם זה לא "אני" עושה, זה תמיד ה' עושה. ואם ה' עושה את כל המעשים, אז נשאלת השאלה, אז מה הבחירה שלי? תשובה, הבחירה שלי היא בעיקר ברצון. בשמיים דנים את האדם לפי הרצון ולא לפי המעשה. להרחבה וליתר ביאור, תקראו את הספר "אור חדש" זה יענה לכם על כל השאלות.

קראתי את הספר אור חדש אבל זה לא מובן לי עדיין, כל מה שצריך לעשות זה חצי שעה עבודת הרצון כל יום?מה לגבי השתדלות להשיג את מה שמבקשים? לדוגמה אם היית מתפלל חצי שעה על תיקון הברית אבל לא עושה פעולות כל יום זה היה עוזר? לכאורה אני מבין שה' רוצה שאנחנו נפעל ונעשה דברים ואז הוא נותן סיעעתא דשמייא, אבל זה לא אמור לקרות לבד.

עוד דוגמא, נגיד אני רוצה לרכוש חברים, ואני לא יודע כ"כ איך לעשות זאת כי אני סגור וביישן, האם אני אמור להתפלל כל יום על זה וזהו, או שצריך לנסות לגשת לאנשים ולפתח שיחה וכו'.. שזה דורש התגברות על עצמי כי יש לי דחף להישאר סגור

אז זהו, שלמעשה עיקר ההשתדלות זו התפילה, ולא הפעולות שאתה חושב שצריך לעשות. כי על פי האמת, כל המעשים זה בידיים של ה', ורק הרצון בידיים שלנו, לא פעולות ולא שום דבר, לכן ברגע שאנחנו עושים את החלק שלנו, ומבטאים את הרצון הזה בתפילה יומיומית אל בורא עולם, אנחנו בעז"ה נראה ישועות גם בלי לעשות פעולות אחרות. וזה עונה על מה ששאלת, כל יום חצי שעה על תיקון הברית וזהו? התשובה היא כן. כל יום חצי שעה של רצונות אמיתיים ותפילות על העניין הזה, ואם נכשלים עושים תשובה (לא מתוך רדיפה עצמית ודכאון אלא מתוך שמחה) וממשיכים הלאה. כמובן שעם כל זה, בן אדם שמתפלל וחושב ש"טוב הכל תלוי רק בתפילה אז אני אתפלל ואחרי זה אעשה מה שבא לי ואם ה' יציל אותי יציל ואם לאו לאו". הכוונה היא שבאמת הכל תלוי ברצון אבל בכל זאת אסור לנו לעשות ככל העולה על רוחנו ולסמוך על התפילה שהתפללנו שתציל אותנו וזאת משום שאסור שאדם יכניס את עצמו לניסיון.

אני מבין מה שאתה אומר אבל לפי זה מה יקרה לאחד שעושה חצי שעה עבודת הרצון כל יום אבל לא עושה צעדים בכלל? האם הוא יקבל סייעתא דשמיא להצליח או לא? לכאורה הבן אדם צריך לעשות את הפעולות הנדרשות ממנו ואז על זה חל הסיעתא דשמיא אבל אם לא יעשה כלום גם יצליח?

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 7 חודשים #113938

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
יש אימרת צדיקים,
עד שעה 8.30 בבוקר אפשר לעשות את כל הסגולות של פרנסה,
אחרי זה צריכים ללכת לעבוד,
נראה לי שהמסר מובן.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 7 חודשים #113997

בעיניי, בלבד. 
רק להתפלל מבלי מעשים לא תועיל כלום. "אין סומכין על הנס".
זיכני ה' יתברך לפגוש במקרה (ממש. מבלי כל תכנון שהוא וכוונה מקודמת) את הרב שלום ארוש ולשאול אותו על זה. להבין את דבריו הקדושים. הרב אמר לי שהתפילה האמורה היא בתנאי שאחר כך יעשה את מה שצריך לעשות. 
כלומר הרב הסביר לי שלפעמים אנו עושים את הפעולות והם לא משפיעים עלינו, לכך אמר הרב שהתפילה מסייעת ועוזרת שהפעולות יצליחו למרות שלא היו אמורים להצליח. 
תפילה בשילוב. בשילוב אותם הפעולות/הדברים שצריך לעשות. כאן יכולה להועיל התפילה.   
אך לא תועיל תפילה לחוד. כך אמר הרב.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114027

• שמעון3
  • חבר ותיק

אני מסכים אם מה שכתבת 
גם בתפילת השלווה אנחנו מתפללים שלווה לקבל את מה שאנחנו לא יכולים לשנות- שזה אומר לקבל את המציאות העכשווית שאותה יצר הקב"ה, אומץ לשנות את מה שאנו יכולים- שזה ההשתדלות מצידנו לעשות את מה שנדרש מצידנו בכדי להתקדם ואז את התבונה להבחין בין השניים- כי מה שקורה לרוב אנו לא משחררים הרבה דברים כי אנו לא בטוחים שאין לנו מה לעשות אנו חושבים שאם נעשה.... אז יקרה ואולי וכו' ולכן אנו מתפללים לקבל מהקב"ה את התבונה בכדי שנוכל להמשיך עם חיינו ברוגע. אמן.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 7 חודשים #114028

• שמעון3
  • חבר ותיק

עוד נקודה למחשבה 
לפעמים אפשר להתפלל לקב"ה,על זה  עצמו  על איך, ומה להתפלל אילו.
בספר הגדול בצעד אחת עשרה בחלק של "כשאנו מתעוררים.." הספר אומר שביקשנו מ א' לכוון את המחשבות שלנו שיתרחקו מ- רחמים עצמיים, מנעים לא כנים, מחיפוש תועלת עצמית.. וככה ,ממשיך הספר הגדול, אנו יכולים להפעיל את היכולת השכלית שלנו בביטחון כי הקב"ה נתן לנו את הראש שלנו בכדי שנשתמש בו , אבל אנו צריכים להיות מחוברים אלוקים ואז נוכל לדעת מה לעשות

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 7 חודשים על ידי שמעון3. סיבה: טעות כתיב
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן