ברוכים הבאים, אורח

תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה 2732 צפיות

תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113811

• יסוד
  • חבר ותיק

בזמן האחרון אני מרגיש שהתפילות שלי לא כל כך מתקבלות בשמיים. לכן אני מסיק שהצורת תפיסה שלי על כל עניין התפילה אולי קצת מעוותת. כלומר בגלל העצלות או בגלל פחד לפעול בשטח אני בעצם מתפלל לה' שיפתור לי את כל הבעיות בלי שאני אעשה משהו. לכן רציתי לשאול איך אתם מתפללים לעזרה, ואיך לדעת מה תלוי בה' ובהשגחתו, ומה בעצם תלוי בי שאני לא אמור לסמוך על התפילה בזה אלא פשוט לעשות.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113816

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
"אלי, תן בי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי, ואת התבונה להבחין בין השנים, אמן."

כאן נמצא הכל.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113817

• יסוד
  • חבר ותיק

תודה לך, זו בעצם השאלה שלי איך יודעים מה כן תלוי בי ומה לא תלוי בי כדי שאני לא סתם אחכה שה' יעזור לי במשהו שבעצם אני צריך לעשות. וגם, בדברים שתלויים בי האם שייך להתפלל שה' יעזור לי או שמוטל עליי לעשות אותם בעצמי בלי לחכות לעזרה מה'?

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113819

• איש פלא
  • חבר ותיק
  • "איש פלא ונשמתי פלא גדול"
שלום לך יסוד חשוב!
שאלת שאלה טובה!

לא יודע אם יש לי את התשובה בשבילך..
רק שקודם אני חושב שלהכול מועילה תפילה! במיוחד תפילה מהלב ולא רק מהשפתיים:)

שנית, להתפלל על העבודה והמקום בו אתה צריך תיקון (מיוחד) תדיר.. לבקש שיעזור לך עם זה ושתצליח לעשות את רצונו ולא את רצונך.. לבטל רצונך מפני רצונו..
שלישית, לבקש רחמים
רביעית, לבקש בכללי על אחרים גם
חמישית, לבקש שיאיר את עיניך לראות את הטוב שבכול דבר וגם בנפילות. שתראה שאתה טוב גמור.

שישית להינצל ממידות רעות..

שביעית, לשתף בהרחבה חברים, באותם דברים שדורשים עבודה שלך.. לראות ולשמוע עצות.

שמינית, לראות מה אתה צריך עזרה ומה יכול לבד

חוץ מיזה, שלא הכל במכה. יש דברים שצריכים זמן ועבודה לאורך זמן, ויש שדורשים לדחות אותם לטיפול במועד מאוחר יותר (אם זה קשה לך באופן מיוחד.. או שהתיקון שלהם מפיל אותך לעצבות ומרה שחורה) (לדחות, זה לא להזניח ולא להתעלם) 

חוץ מהכול, אתה מוזמן לפרט יותר כאן ולשמוע עצות!

המון בהצלחה לך יסוד! ושמחה בדרך תיקון המידות כולם

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113820

הרבה שנים התפללתי לאלוקים שיקח ממני את התאווה - כדי שלא אצטרך להתמודד איתה.. שיקח ממני את המקרים שהטרידו אותי כדי שלא אצטרך לקבל את המציאות שאלוקים החליט שתגדל ותיטיב איתי.

כיום אני בעיקר מתפלל לכוח לעשות את רצונו, לקבל את המציאות שהוא מזמן לפני בטובו ולהתמודד. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113827

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
עד שהצטרפתי לתכנית, התפללתי ממקום של ריכוז עצמי, ביקשתי וביקשתי, ולא קיבלתי,
היום הדרך שלמדתי בתכנית וזה מתאים גם ליהדות, שרצונו יעשה, ואני מוותר על ציפיות מהקב"ה,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113828

סליחה על הניצלוש... 

זה באמת אחד הדברים שהתחילו להפריע לי בעקבות התכנית. אני מתחבר המון לשבח ולהודאה, אבל לבקשות מתקשה מאוד. במשך כל היום אני מסתובב בגישת לקבל את המציאות, בתור המציאות הכי טובה בשבילי שאלוקים בחר שבדיוק ככה תתנהל, ואז אני מגיע לתפילה ומבקש שישנה אותה.. 

אפילו האימרה שרצה באתר: תפסיק לכוון בסלח לנו ותתחיל לכוון ברפאנו. אני מרגיש שלא נכון לי לבקש רפואה. את ההתמכרות כנראה אלוקים לא יקח. הוא יודע שזה הכי טוב בשבילי. ואני צריך ללמוד להתמודד איתה. 

מסתדר רק עם ברכת חונן הדעת. מתפלל ומבקש מאלוקים עוד דעת לקבל, מוכוונות להיות בנתינה. 

מה דעתכם? 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113830

• מוישי1
  • חבר קבוע

תודה רבה על השאלה התחבטתי בה רבות 
וחשבתי לעצמי שאולי זה הסיבה שאנחנו מתפללים בלשון רבים על כל עם ישראל ולא בלשון יחיד רק על עצמי, מכיון שגם אם ביחס אלי אני צריך לקבל את המציאות כמו שהיא,   "רצונך יעשה" אבל ביחס לאחרים ודאי גם יש גם עניין של שהיה להם נעים וכף בתוך החיים ובכלל זה אני 
מבקש שהיה גם לי נעים
מה אתם חושבים??? 

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113831

• יסוד
  • חבר ותיק

יש מרגלית של הרב שלום ארוש שנקראת "לרצות ולהודות" שמדבר על זה שמצד אחד להודות לה' על כל מה שהיה עד עכשיו, אבל מצד שני לא להפסיק לרצות להשתפר, אדרבא ה' רוצה לעזור לכל אחד ברוחניות ולהושיע אותו, יש לו ספר שנקרא אור חדש שמדבר על העניין שהוא קורא לו "עבודת הרצון" להתפלל כל יום בהתבודדות חצי שעה על משהו אחד כדי לתקנו. כלומר איכשהו יוצא שבאמת זה לא דברים סותרים כלל כי ה' רוצה להושיע את האדם אבל עדיין אמור לקבל באהבה את כל מה שקורה לו ולא להתלונן וכו'...

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113837

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום
בסד ובהשתדלות היקר,
בתור יהודי בן של מלך יש לנו פלוס,
שאנחנו מבקשים מהקב"ה שישתנו לנו בחיים,
לרפאות אותנו,
אבל הכול בטבע,
כמו שנכה בלי יד,לא מתפלל שיצמח לו יד, הוא מתפלל שיהיה לו יותר קל להתמודד עם החיים של הנכות, כמו כן אנחנו,
יש לנו זכות שאנחנו יכולים לבקש ממנו בקשות אישיות,
אבל מעל הכול, הכי חשוב, רצונו יעשה בחיי,
זה השקפה שקיבלתי מחבר בתכנית שנקי מעל 20 שנה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113842

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
יסוד כתב on 06 אוג' 2018 12:54:

תודה לך, זו בעצם השאלה שלי איך יודעים מה כן תלוי בי ומה לא תלוי בי כדי שאני לא סתם אחכה שה' יעזור לי במשהו שבעצם אני צריך לעשות. וגם, בדברים שתלויים בי האם שייך להתפלל שה' יעזור לי או שמוטל עליי לעשות אותם בעצמי בלי לחכות לעזרה מה'?

התשובה היא שאני לא יודע. לכן יש את החלק השלישי - "התבונה להבחין בין השניים".
וחשוב לזכור, שתפילת השלווה היא תפילה, זה לא מובן מאליו. ולכן גם את התבונה להבחין בין השניים, אין לי את זה בטבעי שלי, ולכן אני מתפלל מהכוח העליון שלי שייתן לי אותו.

בנוסף, עיין בצעד 11 בספר הגדול, בו מוזכר איך לבקש מאלוקים דברים, איך מקבלים ממנו תשובות וכו. ובקיצור, כתוב שם שאלוקים לוקח בחשבון גם את הטעויות שלנו.
אני לא אאריך בנושא. אולי זה כבר כתוב בפורום באיזשהו מקום, אולי לא.
בכל מקרה זה עובד. תנסה.

לבסד ובהשתדלותנו - עיין גם כן בצעד 11 בספר הגדול, שם כתוב לא לבקש בקשות פרטיות (אלא אם כן זה יכול לעזור גם לאחרים).
יש כאלו שיטענו שזה אולי נוגד לדת, אבל זה מה שעובד למכורים.
אגב לגבי רפאנו, יש אנשים שהחלימו מההתמכרות שלהם, אולי הם לא נרפאו, אבל כן החלימו, וזה נושא רחב קצת. אולי בהזדמנות.

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 8 חודשים על ידי נתן 01. סיבה: כתיב

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113845

אין דבר כזה שלא צריך להתפלל אל ה' כי זה משהו ש"אני" צריך לעשות. תמיד צריך להתפלל אל ה' ולדעת שהכל בידיים שלו, הכל כפשוטו. אני מאמין שהקב"ה הוא ריבון כל המעשים, עשה, עושה ויעשה לכל המעשים. כך כותב הרמב"ן (או הרמב"ם לא זוכר). לכן אין דבר כזה שיש משהו ש"אני" צריך לעשות, כי אף פעם זה לא "אני" עושה, זה תמיד ה' עושה. ואם ה' עושה את כל המעשים, אז נשאלת השאלה, אז מה הבחירה שלי? תשובה, הבחירה שלי היא בעיקר ברצון. בשמיים דנים את האדם לפי הרצון ולא לפי המעשה. להרחבה וליתר ביאור, תקראו את הספר "אור חדש" זה יענה לכם על כל השאלות.

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113846

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אין אדם מזיז אצבע קטנה למטה אלא אם הכריזו על זה למעלה.

אני למדתי שגם את הטעויות הכי הזויות שאני מצליח לעשות. זה כי מישהו למעלה אישר אותם.
ולכן נוצר לי חילוק, תפילה היא חלק מהשתדלות, לכן אין שום בעיה לבקש שדברים ישתנו להיות איך שאני חושב שהם צריכים להיות... כחלק מהשתדלות.
עכשיו שהתפילה נמצאת במשוואת ההשתדלות, אז אין שום בעיה להבין, שאתה התוצאות.... שהם בעצם רצון הבורא.... אני יקבל בשלווה, כי רצונו ייעשה.

אני רק מתחבת בשאלה... כמה זמן אפשר להציק בתפילה על אותו דבר... כאילו 
קוה אל ה' חזק ויאמץ ליבך וקוה אל ה'... "אם ראית דבר שחסר בעולם, זה או כי לא התפללו עליו בכלל, או שלא התפללו עליו מספיק"
דבר שהוליך אותי להבין שכל עוד אני עם המוח המצ'וקמק שקיבלתי מבין שא' טוב לי, יש לי את האפשרות להתפלל עליו ( בתורת השתדלות כן) תמיד.... יכול להיות שאם הזמן ה' יגלגל אותי להבין שא' לא טוב לי ואני יפסיק להתפלל על זה,

לסיכום.
כל מה שאני חושב שיהיה לי טוב, אני מתפלל עליו בתורת השתדלות, בהבנה שהטוב בעניו ייעשה, וכחלק מהשתדלות אני מתפלל,
עם הזמן יכול להיות שאני יגלה, שאין טעם להתפלל על זה,,, כי בתכלס זה לא באמת טוב לי.
לדוג'
אני התפללתי שנים, שיקח ממני את זה, כי הייתי בטוח שזה טוב לי.
קצת אחרי שהגעתי לאתר, הבנתי שזה משהו שאני צריך ללמוד להתמודד איתו,
ולכן התחלתי להתפלל למצוא את הדרך שלי להתמודד, והפסקתי להתפלל שייקח את זה ממני,
כל התקופה ההיא שהתפללתי שייקח את זה ממני, הייתה חלק מהשתדלות להפסיק (ויכול להיות שזה מה שגלגל אותי "בטעות" לאתר) ,  עד שלמדתי שההשתדלות להפסיק צריכה להתרכז בהתמודדות, ולא בבריחה. 
מקווה שהובנתי.

בכל מקרה בהצלחה לכולנו,

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 8 חודשים על ידי פשוט שמח.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113851

• יסוד
  • חבר ותיק
נחמן נתן כתב on 08 אוג' 2018 15:25:

אין דבר כזה שלא צריך להתפלל אל ה' כי זה משהו ש"אני" צריך לעשות. תמיד צריך להתפלל אל ה' ולדעת שהכל בידיים שלו, הכל כפשוטו. אני מאמין שהקב"ה הוא ריבון כל המעשים, עשה, עושה ויעשה לכל המעשים. כך כותב הרמב"ן (או הרמב"ם לא זוכר). לכן אין דבר כזה שיש משהו ש"אני" צריך לעשות, כי אף פעם זה לא "אני" עושה, זה תמיד ה' עושה. ואם ה' עושה את כל המעשים, אז נשאלת השאלה, אז מה הבחירה שלי? תשובה, הבחירה שלי היא בעיקר ברצון. בשמיים דנים את האדם לפי הרצון ולא לפי המעשה. להרחבה וליתר ביאור, תקראו את הספר "אור חדש" זה יענה לכם על כל השאלות.

קראתי את הספר אור חדש אבל זה לא מובן לי עדיין, כל מה שצריך לעשות זה חצי שעה עבודת הרצון כל יום?מה לגבי השתדלות להשיג את מה שמבקשים? לדוגמה אם היית מתפלל חצי שעה על תיקון הברית אבל לא עושה פעולות כל יום זה היה עוזר? לכאורה אני מבין שה' רוצה שאנחנו נפעל ונעשה דברים ואז הוא נותן סיעעתא דשמייא, אבל זה לא אמור לקרות לבד.

עוד דוגמא, נגיד אני רוצה לרכוש חברים, ואני לא יודע כ"כ איך לעשות זאת כי אני סגור וביישן, האם אני אמור להתפלל כל יום על זה וזהו, או שצריך לנסות לגשת לאנשים ולפתח שיחה וכו'.. שזה דורש התגברות על עצמי כי יש לי דחף להישאר סגור

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 8 חודשים על ידי יסוד.

תגובה: תובנות מכם על איך להתפלל נכון לה' לעזרה לפני 5 שנים, 8 חודשים #113864

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום
יסוד כתב on 08 אוג' 2018 20:02:

נחמן נתן כתב on 08 אוג' 2018 15:25:

קראתי את הספר אור חדש אבל זה לא מובן לי עדיין, כל מה שצריך לעשות זה חצי שעה עבודת הרצון כל יום?מה לגבי השתדלות להשיג את מה שמבקשים? לדוגמה אם היית מתפלל חצי שעה על תיקון הברית אבל לא עושה פעולות כל יום זה היה עוזר? לכאורה אני מבין שה' רוצה שאנחנו נפעל ונעשה דברים ואז הוא נותן סיעעתא דשמייא, אבל זה לא אמור לקרות לבד.

עוד דוגמא, נגיד אני רוצה לרכוש חברים, ואני לא יודע כ"כ איך לעשות זאת כי אני סגור וביישן, האם אני אמור להתפלל כל יום על זה וזהו, או שצריך לנסות לגשת לאנשים ולפתח שיחה וכו'.. שזה דורש התגברות על עצמי כי יש לי דחף להישאר סגור

אי מאוד רוצה לשפר את הקשר שלי עם אישתי לטובה,
אז אולי אני יתפלל כל יום וזהו,
זה לא עובד ככה,
אסירותודה יש לי ספונסר, ונותן לי פעולות אייך להתקרב לאישתי ולשנות את הקשר ביננו ליותר אמיתי, והרבה פעמים לפני שאני עושה פעולה שם אני מתפלל להקב"ה שייתן לי כוח לעשות את זה,
זה הולך ביחד,

ולמעלה בשמיים לפי הבנתי, מודדים אותנו גם לפי הרצון, אבל נחייב אותנו על הפעולות שהיה בשליטתנו שלא עשינו,

אוהב אותכם.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.83 שניות

Are you sure?

כן