ברוכים הבאים, אורח

איך להרגיש נאהב ע"י השם?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: איך להרגיש נאהב ע"י השם? 2756 צפיות

איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113602

• יסוד
  • חבר ותיק

השאלה נובעת בעצם מחסך עמוק שיש לי מהילדות עד היום ועד בכלל (גיל 26 עוד שבועיים) כיוון שהמשפחה שלי יחסית די קרירה, אין חיבוקים אין נשיקות ומילים טובות וכו', וקצת (הרבה) ביקורת....

לכן יש לי חסך של אהבה.. הבעיה שלי היא שאני לא רק לא מרגיש אהוב ע"י אנשים (אף אחד) אלא גם לא מצליח להרגיש נאהב ע"י השם.. אפילו שאני מבין בשכל שהשם אוהב אותנו תמיד אהבה אינסופית וכו'... אבל פשוט לא נכנס בדעת אלא רק יושב בשכל כהבנה קרה... איך מכניסים את זה? אני ממש מרגיש חסך בעניין הזה ונראה לי שזה מה שהכי משפיע על הבטחון עצמי והערכה עצמית ופחד מכשלון וצורך בשליטה וכו' כל הבעיות האלה נראה לי בשורש מתחיל אצלי מזה....

אשמח לעזרה
תודה!
ד"א המצב שלי לא נראה לי משפיע על הנפילות, אני כרגע על 21 יום ולפני זה היה לי 6 חודשים נקיים בזכות שיטת תפסיק. הסיבה שהולך לי ככה ב"ה זה כי אף פעם לא הייתי מכור. נפלתי רק ככמה פעמים בודדות בסרטים לא טובים. כל השאר זה שז"ל, וזה אני נלחם ע"י שיטת תפסיק...

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113603

• אור4
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • חבר חדש

אחי היקר,איתך לגמרי.
צריך להעמיק במושג הידיעה אהבה,הערכה עצמית.קודם תדע לאהוב את עצמך ואז תוכל להשפיע הכל החוצה.
כל יום לפני שתלך לישון תגיד לעצמך 5 דברים טובים שעשית היום.
תפזר מחמאות
לאט לאט תפיסת הנקודה טובה של רבנו משפיעה עלינו..זה עבודה ריגשית לכל החיים,במיוחד לתפילה.אבל אם תצליח להיפתח לרגש ככלי מרכזי בחיים,עם השכל,תחייה יותר טוב,ובעזרת ה' גם המשפחה שלך תהיה מלאת חום ואהבה

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113623

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך יסוד.
אני מאוד מזדהה, גם עם התיאור המשפחתי וגם עם התחושות.
אני חושב, שמה שעובד לי זה להיות פתוח לאלוקים. לספר לו את כל מה שאני (לא) מרגיש כלפיו וכלפי עצמי.
אני לא הולך לנסות אפילו לשנות את המשפחה שלי, אני מנסה לבנות לאט לאט בעזרת אלוקים את מה שלא קיבלתי.

אני לפחות, חלק מהמחלה שלי זה 'נכה אהבה'. אני פשוט לא יודע איך לעשות את זה, לכן אני מחפש 'לגנוב' מין. 

אם ידוע למישהו משהו, אשמח גם להארות בנושא.

תודה על הנושא.

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113630

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

פצצה של נושא,
אשמח גם לתובנות

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113634

• יסוד
  • חבר ותיק

ראיתי באיזה אתר שמדבר על בטחון עצמי ודימוי עצמי וכו'.. שההתחלה של הכל זה לעבוד על הדימוי העצמי, כי מי שיש לו דימוי עצמי שלילי לא יעזור לו שום דבר.. לכן נראה לי להתחיל מזה. אני חושב שזה קשור גם לה' כי מי שיש לו דימוי עצמי ירוד, אז גורם לו לחשוב שהוא לא בסדר כל הזמן והאשמה עצמית ושלא מגיע לו שום דבר טוב וממילא חושב שגם ה' לא אוהב אותו (ונראה לי גם שזה גורם שהוא עצמו לא אוהב את עצמו) ולכן אני מבין שזה ההתחלה..

ד"א אני משתדל לעשות התבודדות כל יום לפי הספרים של הרב ארוש ואני מדבר עם ה' כל יום וגם במהלך היום... בכל אופן יש לי בעיה של האשמה עצמית אז זה גם גורם שאני רואה הרבה את השלילי אצלי וכל דבר טוב אני מבטל במחי יד...

גם לגבי זה לא ברור לי, לגבי הדברים הטובים שאנו זוכים לעשות, מצד אחד צריך לדעת שזה מתנה מה' ולא להתגאות בזה, אבל אם ככה אז מה בעצם החלק שלי בהצלחה? זה גורם לי להרגיש שלא עשיתי כלום וקיבלתי מתנת חינם שלא מגיעה לי בכלל וזה מוריד אותי גם כן...

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113656

• עדינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 372 ימים
  • חבר ותיק

שלום יסוד.
מזדהה עם שאלתך, באופן אישי גם לא חוויתי אהבה גלויה בבית, אם כי כיום ברור לי שהאהבה היתה שם בלבושים שונים משציפיתי. וכיוון שכך - נעשיתי בעצמי אדם לא אוהב, ציני, מרוחק ועוד. 

אני גם חושב שלנסות להבין כמה ה' אוהב אותי - זה קשה ולא עובד בשלב הראשון.
אבל אלוקים מדבר איתנו דרך אנשים.
וכאן בתכנית למשל, ובעוד מקומות בחיים, פגשתי אנשים שהיה אכפת להם ממני, שהרגשתי מהם חמלה ואהבה,
בזכות אנשים אלה הלב שלי נפתח לאהבה.
מצאתי מקומות בחיים וכן חברים שלא ביקרו אותי, שמצאו בי עניין ואהבו אותי,
כמובן שבהתחלה לא ידעתי מה עושים עם זה, לפעמים גם נרתעתי מאהבה וקשר חם.
אך עם הזמן תודה לאל הפסקתי להשתמש, התחלתי טיפה להתאזן, שמרתי על קשר עם חברים,
והלב נפתח לאהבה שזורמת בעולם מכל מיני כיוונים, והתהליך גדל ומתמשך.

אגב, ישנו ספר נפלא של דוד בן יוסף "האם יש סיכוי לאהבה", סיפורו האישי של אדם שברח ממשפחתו במאה שערים בגיל 12, לא למד, נזרק ממקום למקום, והוא מתאר בצורה אמנותית את המסע שלו לאהבה, עם אנשים עם אלוקים, ואפילו עם שחיה מים קרים ועוד.... אותי הוא חיבר מאוד לנושא האהבה.

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113691

• יסוד
  • חבר ותיק

אתה בעצם אומר להשתתף בקבוצות חיות כדי להכיר חברים טובים אפילו אם אני לא מכור לתאווה?
איך בעצם בחיים הרגילים ביומיום אפשר לרכוש חברים טובים ותומכים אם אני די ביישן וסגור ומופנם ופוחד שיגלו אותי ושיכנסו לי פנימה וכו'... אני פוחד להפתח - למרות שהדברים שיש לי לכאורה להסתיר כלל לא קשורים לנפילות כי כמו שאמרתי ב"ה המצב שלי בזה יחסית טוב. אבל בגלל הדימוי עצמי הנמוך והערכה עצמית נמוכה אני פוחד להפתח כלפי אנשים, אולי מחשש לדחייה או פחד מכשלון וכד'...

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113704

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא למועדון.
רובינו מפחדים להיפתח לאנשים, לא משנה מה הסיבה,
גם אם אני ידבר עם מישהו שאני לא מכיר שעות, זה בדרך כלל לא יהיה פתיחה אליו, רק דיבורים מסביב (או התעניינות בו בלבד ללא שיתוף אישי)
ודווקא ההצטרפות שלי לכאן, גרמה לי להתחיל לעבוד על המידות האלה, אלה שלא טוב לי איתם, ואני תמיד מתבאס שאני תקוע בגללם.
אז לאט לאט לקח לי להבין שיש קשר לזה שלא רגוע ושליו לי עם עצמי,
לבין הנפילות שלי. 
ולכן התחלתי (או שאני מספר לעצמי  שהתחלתי) לשפר את כל מרחבי החיים איתם אין לי שלווה,
ואת אלה שאני לא יכול לשפר, אני לומד לקבל, ולהשאיר לבורא עולם...

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 8 חודשים #113734

• עדינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 372 ימים
  • חבר ותיק

אוהבים אותך יסוד היקר!
יש לך שאלות טובות, מה שבטוח שכתיבתך פה והשיתופים שלך הם מצויינים,
תמשיך לשתף, מוזמן גם ליצור איתי קשר באישי.
לאט לאט מתקדמים, ואולי להרגיש נאהב ע"י ה' יקח עוד כמה זמן של תרגול צעדים וכדומה. אבל הניסיון שלי ושל החברים פה מראה שעבודת הצעדים - מועילה מאוד גם בתחום שהעלית.

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 7 חודשים #113749

• יסוד
  • חבר ותיק
אבל גם מי שלא מכור צריך ללכת לקבוצות? זה לא יכול להזיק?

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 7 חודשים #113751

מי שלא מכור אין טעם שילך לקבוצות. 
אבל כדאי לבדוק באמת את הנקודה. כשאני הבנתי שאני מכור, עוד לא נכנסתי לאתרי פורנו רשמיים. רק אתרי חדשות עם אזכורים מעוררים, מה שיוטיוב נתן עם חסימה, מציצנות ברחוב ואוננות. והיה לי ברור כשמש שאני מכור. 

השאלות הקובעות הן: 

האם אתה מוצא את עצמך עושה פעולות שאתה לא רוצה וסובל מכך? 
האם ניסית להפסיק ולא הצלחת? 

אם התשובה היא כן, התשובה היא שאתה 
מכור. 

אם לא - אין טעם, הקבוצות לא יעזרו. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 7 חודשים #113766

• יסוד
  • חבר ותיק

אז השאלה שלי היא למי שלא מכור, מה אמור לעשות כדי להרגיש נאהב על ידי ה', + להתחבר עם אנשים וכו'...

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 7 חודשים #114035

• שמעון3
  • חבר ותיק

גם מי שמכור וגם מי שלא, אנחנו בני אדם, ולבני אדם יש דרך מאז ומעולם להתחבר- לתת, ועל זה בנויה התכנית שלנו וע"י כך נוכל בעז"ה להתחבר לעצמינו, לזולת, ולקב"ה כמובן,לתת לאחרים זה הסוד, לסדר את הבית, לומר מילה טובה וכנה לחבר, לבן משפחה, לכתוב במשך תקופה, כל יום, רשימה של אסירויות תודה לקב"ה על כל הדברים הטובים שיש לנו בחיים(ולפתע נגלה עד כמה החיים שלנו מלאים וטובים) ואט אט כל יום רק להיום נחווה שיפור בקשרים שלנו עם הסביבה ובעיקר עם אלוקים

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 7 חודשים #114064

• יסוד
  • חבר ותיק
שמעון3 כתב on 19 אוג' 2018 00:14:

גם מי שמכור וגם מי שלא, אנחנו בני אדם, ולבני אדם יש דרך מאז ומעולם להתחבר- לתת, ועל זה בנויה התכנית שלנו וע"י כך נוכל בעז"ה להתחבר לעצמינו, לזולת, ולקב"ה כמובן,לתת לאחרים זה הסוד, לסדר את הבית, לומר מילה טובה וכנה לחבר, לבן משפחה, לכתוב במשך תקופה, כל יום, רשימה של אסירויות תודה לקב"ה על כל הדברים הטובים שיש לנו בחיים(ולפתע נגלה עד כמה החיים שלנו מלאים וטובים) ואט אט כל יום רק להיום נחווה שיפור בקשרים שלנו עם הסביבה ובעיקר עם אלוקים

מי שאין לו חברים, איך יוכל לפתח את כוח הנתינה?

תגובה: איך להרגיש נאהב ע"י השם? לפני 5 שנים, 7 חודשים #114066

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אין בן-אדם שאין לו חברים
כלומר, אין בן-אדם שחי לו לעצמו לבד בלי אנשים מסביבו.
אני יכול לפגוש את הנתינה, ע"י זה שאני אומר תודה לנהג אוטובוס בסוף הנסיעה, מוותר לאנשים על הכביש, אומר תודה לרכב שמוותר לי, אומר תודה למוכר בסופר, לוקח אנשים טרמפ עם רכבי, עוזר להוריי לסדר את הבית, שוטף כלים, זורק את הפח זבל. 
לא מספיק? אתה רוצה להרים בדלי סיגריות ברחוב? אני עדיין לא עשיתי את זה... אבל זה אפשרי. 

בהצלחה.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.97 שניות

Are you sure?

כן