ברוכים הבאים, אורח

פנטזיות: מותר? אסור?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: פנטזיות: מותר? אסור? 955 צפיות

פנטזיות: מותר? אסור? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113214

חלק מאוד גדול מהתאווה הוא הפנטזיה.
הגדרת הפנטזיה (לדעתי) היא שאני בונה לעצמי סיפור כיסוי ואני חי בתוכו, כמובן שהפנטזיה במקרה שלנו היא על תאווה. 
היא נמצאת בשני זמנים: 1. לפני התאווה 2. בזמן התאווה. היא בעצם זאת שמניעה את התאווה וגורמת לה להתגבר.
כמובן שחלק מההחלמה שלנו הוא להפסיק לפנטז, השאלה שלי היא האם אני חייב להפסיק לפנטז על כל דבר או שרק על תאווה?
כלומר האם כל פנטזיה היא דבר פסול (כי אני יוצא מהמציאות של עצמי וחי בעולם אחר) או רק על תאווה זה פסול (כי אולי לכל בני האדם יש פנטזיה (אני לא יודע אולי זה רק אצל מכורים) רק שאצלם הם לא לוקחים את זה למקומות בעייתים)
אשמח לדעת האם יש למישהו דעה או שהוא יודע על מאמרים בנידון

תגובה: פנטזיות: מותר? אסור? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113217

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מזדהה מאוד עם השאלה,
אז ככה,
מחשבות של תאווה,בל יראה ובל ימצא,
מה עושים????
אני מתקשר לחבר כשאני רואה שאני מידי הרבה זמן מפנטז ולא מפסיק,
ועכשיו מחשבות אחרות,
אני לא יודע מה קורה אצל בן אדם רגיל,
מתוך שיחות עם חברים, אנחנו סובלים מזה, זה חלק מבריחה מהחיים,
וצריכים להשתדל לחשוף אותם ולחזור למציאות,
אני גם סובל מזה, לדוגמה, מחשבות שאהיה ראש העיר, להגריל בלוטו, לא מזכיר של מישהו ענק, ועוד ועוד,
אסירותודה יד לי חברים שאני פתוח איתם, ומשתף אותם ומנסה להתחבר לאלוקים, לזכור שאני בידו, והמחשבות האלו לא מקדמות אותי לשום מקום,
במקביל יש שאיפות, שזה דבר בריא, אבל צריכים ליישם אותם, לעשות תכנית אייך אני מתקדם, ולא שפתאום זה יקרה,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: פנטזיות: מותר? אסור? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113221

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

שאלה מצויינת. אנסה להגיב קצת מהניסיון שלי.

אכן, כפי שכתב אבי, יש כאן את הרמה של פנטזיות של תאווה שזה בעיה חמורה בפני עצמה, ויש פנטזיות כלליות. הסוג הראשון הוא הבעיה הגדולה ביותר, ואצלי השימוש בפורנו לא מתחיל כאשר אני צופה בפורנו עצמו אלא בשלב של הפנטזיות. אם אני נותן לעצמי "ללגום" בתוך הראש שלי, אז אני כמו אלכוהוליסט שמתחיל לשתות. אצלו השתיה לא מתרחש בתוך הראש, ועד שהוא לא לוגם את המשקה לתוך הפה הוא לא התחיל את השימוש שלו, אבל אצלי זה אחרת, אצלי הפנטזיה היא חלק מהשימוש עצמו.

ומה לגבי פנטזיות סתם? אצלי גם פנטזיות כאלו הן בעייתיות, ומכמה סיבות. אחת הסיבות היא שכאשר אני לא מחובר לעצמי ולמציאות, כשאני עובר לעולם של פנטזיה, אז הגבול בין פנטזיה לפנטזיה הוא קטן. הסיבה השניה היא עצם הפנטזיה גורמת לי את הריגוש הזה שעלול להדליק אותי, והסיבה השלישית היא שכאשר אני נוחת מעולם הדמיון, אני עלול להרגיש את הריקנות והקושי שעלולים לזרוק אותי למפלט שלי - התאווה.

זה ממש על קצה המזלג, אבל באופן כללי די ברור לי, שבתור מכור אני צריך להיזהר מדמיונות בכלל ופנטזיות בפרט.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: פנטזיות: מותר? אסור? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113225

יש דרכים להיפטר מפנטזיות, כלומר ברגע שהפנטזיה מגיעה יש דרך לדחות אותה?

תגובה: פנטזיות: מותר? אסור? לפני 5 שנים, 9 חודשים #113230

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
1. להתקשר לחבר,
2. להיות בנתינה, לנקות את הבית, לפנות זבל, וכל מיני דברים שצריכים לעזור בבית ובחוץ.
זה עובד.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: פנטזיות: מותר? אסור? לפני 2 שנים, 1 חודש #141797

מזדהה ומסכים עם מה שכתבת.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן