ברוכים הבאים, אורח

ונשמרתם
(0 צופה) 

נושא: ונשמרתם 3793 צפיות

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 10 חודשים #112755

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה חברים על הדיון. 
אני קצת קיצוני, מי שלא בא לא שיזרוק. 
יש אנשים בריאים שהם רח"ל מוציאים זרע לבטלה והם אנשים מאוד חוטאים כלפי שמיא, ועוזר להם סגולות ותיקונים. 
לעומת זאת, יש אנשים חולים, שעוזר להם ללכת לרופא ולקחת מרשם, ולבצע פעולות כל יום לפי הנחיית הרופא מבלי לנסות לשנות דבר.
בשבילי מה שכתוב בספר הגדול - קדוש. זה מה שעובד בשבילי, לא משהו אחר. (אני לא אצטט, מי שבא לו שיעיין בספר, וישפוט בעצמו) .

אני בעד שחברים שסבורים שיש להם 'רק' יצר הרע, שינסו את 'ונשמרתם' ויספרו איך זה.

יום שפוי ונקי לכולנו.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 10 חודשים #112760

ראוי לנו לזכור, כי המכנה המשותף לנו ולכל הארגונים והמטפלים למיניהם הוא "הסבל", הסבל שנגרם ובא בעקבותיה של התאווה.
אם כן מהו הפתרון לסבל?
לחלק, הפתרון הוא תשובה וקבלה טובה לחיים.
ולחלק אחר, הפתרון הוא פתרון רוחני, שהיא עבודת הצעדים.
ולחלק אחר הפתרון הוא סינון וכו' וכן הלאה.
היינו כל אחד צריך לעזור לעצמו למצוא את הדבר שיפסיק לו את הסבל. 
מי שניגש לכל הסיפור הזה ממקום של 'יראת שמים' כביכול ולא ממקום של סבל - לענ"ד יש קצת טעות בדרכו*. כי תחילה צריכה להיות ההבנה שאני סובל מ:... (ולסבל יש הרבה בחינות, כמו של חרדות, דכאון, צער, דאגה מהעתיד, חרטות, פיצול אישיות, כאב נפשי וכו), ולאחר שאני 'מפנים' כי אני סובל ממשהו פה צריכה להתחיל המחשבה - מהו הפתרון הטוב בעבורי, הכזה או כזה? הארוך או הקצר?  

*גם יראת שמים (-מצוות ועבירות) הוא אמצעי לתכלית. והתכלית היא איך יהיה לי טוב עכשיו וגם בעתיד. 

אוהב!

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 10 חודשים #112767

- אבי גולן,
תסביר לי בבקשה את מה שכתבת בעבר שרוב החוזרים בתשובה משתחררים מזה. איך יכול להיות?

(אלא אם נגיד שלקחת את התורה במובן הרוחני העמוק שלה.. אז לא צריך צעדים במתכונת הנוכחית - אלא רק ברעיונה. שהוא רוחניות).  

אשמח לשמוע את דעתך וניסיונך...

תודה, אוהב!

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 10 חודשים #112783

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מכור זה לא קשור לדתי וחילוני,
אם הבן אדם באופי שלו לא מכור, אז כשהוא חוזר בתשובה, כמו שמבין שהוא לא מדליק חשמל, כך הוא יודע שהוא לא משתמש, מאוד פשוט,
דיברתי עם כמה מרצים ואנשים שמתעסקים בחוזרים בתשובה, הייתי בטוח שכל החוזרים בתשובה מאוננים כי.... אבל בבדיקה לעומק ראיתי שיש אנשים בריאים,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 10 חודשים #112828

קראתי בעיון עלון שלהם... שחילקו בבית כנסת..
אני אישית מעדיף את ד"ר קארל יונג וד"ר סילקוורט.... 
אוהב אותם... שיבורכו... 

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 10 חודשים #112916

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום
ברוך שאמר כתב on 31 מאי 2018 09:04:

קראתי בעיון עלון שלהם... שחילקו בבית כנסת..
אני אישית מעדיף את ד"ר קארל יונג וד"ר סילקוורט.... 
אוהב אותם... שיבורכו...

אני לא קראתי את העלון. זה היה גורם לי להתווכח איתם (בתוך הראש שלי..).
אני שמח על הפתרון  בתכנית שמחברת אותי לאבא אוהב. מרפה אותי מהמחלה האיומה שלי ועל הדרך מעוד שלל חוליים בנפשי.

בהחלמה לכולם.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 2 חודשים #116205

שלום חברים
מכיוון שאני הרבה חוקר כל מיני שיטות, מה עובד יותר ומה פחות ואיזה תמורה והשקעה צריכה להיות כל תוכנית; אז אני גם עוקב וחוקר אחרי הארגון ונשמרתם, אחר האחוזי ההצלחה ואיכותה של התוכנית שלהם וכו';

אמרתי לשתף אותכם בינתיים במחקר החלקי שעשיתי... שדרכו התברר לי דבר מפתיע - לגמרי;

אקדים ואומר אני לא מצדד לאף דבר ושיטה. שכל אחד יעשה מה שהוא חושב ומרגיש שטוב לו עם זה. זה לענ"ד הדרך המלך. 

להלן הנתונים לתועלת כולם, (ואם למישהו יש נתונים נוספים נא לעדכן פה לטובת כולם):

ושימו לב לכל מילה; מה למעשה מציע הארגון אשר הוא "עיקר" הפתרון, לדעתם? 
1. תשובה. 2. צום. 3. פדיון התעניות. 4. תפילה [כמו תהילים]. (ואגב, לדעתי כולכם צדיקים!).
והנה לאחר בדיקת ואימות של כמה סיפורים, באופן אישי, התברר לי שאכן הם השתחררו לגמרי; ובעיני זה היה לפלא, שכן מי בכלל רוצה לחטוא? הרי כל הדבר הוא רק ייסורים ומכאובים!! ואם כן למה שתועיל פה התשובה הרי בפועל אין פה כל חטא (אונס!!)??

אלא מה שהתברר הוא כזה; (וזה ההפתעה הגדולה שהייתי רוצה להמליץ אותה);
באמת לא התשובה ולא הצום ולא הפדיון פעל פה, כל אלו אינם פועלים אלא מעט! אבל מה שפועל שם הוא שני דברים: האחד הוא התפילה מעומק הלב, השני הוא הרחמנות של אלוקים על אותו האדם המענה עצמו ומוזיל הון מכיסו בכדי להינצל מהבעיה, אזי כשהוא מוסר את נפשו לאלוקים להשתחרר - אלוקים אכן מרחם עליו ושומע לתפילתו הבאה מכל ליבו ומשחרר אותו, לגמרי! 

ואכן, תוכלו לבדוק זאת בעצמכם, גם בלי תשובה צום ופדיון, אם תתפללו יום שלם מכל הלב לאלוקים שישחרר אותכם מהבעיה ותחזרו על כך עוד כמו חמש או עשר ימים שכאלו שבהם תתפללו על עצמכם יום שלם. תשתחררו בדיוק כמו כל אלו שעשו את זה עם צום ופדיון וכו'. 

אלא שאם תוסיפו גם לצום [לא כי אתם חוטאים חלילה!], אלא לצום כי אולי ישנו איזה מקטרג המעכב את תפילותיכם [זו שתלכו להתפלל], וכן על אותו הדרך תתנו גם צדקה וכן תעשו תשובה כללית - בלי קשר לדבר!! - אלא תשובה כללית בכדי שלא תתעכבנה תפילותיכם בגלל איזה מקטרג שהוא, אזי זה יוסיף מאוד לקבלת תפילותיכם ועל ידי כך אלוקים ירחם עליכם ויקל מעליכם את הבעיה ואף ישחרר אתכם.

ואיך אני יודע את זה??
כי בדקתי גם כן עם עוד כמה אנשים שרק שמו נפשם בכפם והתפללו כמה ימים שלמים שכאלו - בלי צום וכו' וכו' - הנה פתאום אלוקים שחרר אותם, לגמרי!! 

אבל יחד עם זאת אני יבהיר ויספר שני דברים:
האחד, שלמרות שאלוקים משחרר אותך עדיין נשאר לך איזה משהו קטן לעבוד עליו - אך אז אתה מצליח בגדול ובקלות; ודבר נכון לכולם גם למי שעשה תיקונים והתפלל.

השני, שאני יודע על כמה וכמה סיפורים מדהימים:
1. שגם כאלו שעשו את כל התיקונים כעבור כמה ימים נפלו שוב; או כעבור תקופה יותר גדולה כמו בת כחצי שנה, דהיינו למה? כי אז הם הלכו לאיזה חתונה או היו באיזה שבע ברכות וראו בטעות... והגל כמובן לא איחר להגיע... ונפלו! למרות כל התיקונים שלהם! [דהיינו אדם רגיל לא אמור ליפול - גם אם יראה כמה פעמים! ואם לדעתם של ונשמרתם הם נהפכים לאנשים רגילים לאחר התיקונים אזי הם לא היו אמורים ליפול!!].
2. שישנם שעשו את כל התיקונים ואף על פי כן לא עזר להם בכלום!! 

וסתם תשמעו סקופ קטן על עצמי; גם אני החלטתי לעשות את התיקונים, לייתר ביטחון, לאחר שעשיתי שאלו אותי האם הרגשתי איזה משהו מיוחד?? (כי זה מה שהם מרגישים לאחר התיקונים): וסיפרתי שלא הרגשתי כלום ושום דבר; אדרבא, סיפרתי להם שמהתוכנית כבר הרגשתי הרבה הרבה יותר טוב והתעוררות רוחנית הרבה יותר טובה.  

אז אם נרצה לסכם את מה שגיליתי הוא כזה:
מה שבאמת פועל לשחרר את האדם מהבעיה הוא התפילה והתחינה של האדם לאלוקיו! אך תפילה רצופה ואיכותית כמה שיותר! שככל שתהיה יותר רצופה ויותר איכותית, וכמו לאחר מקווה ובצום ונתינת צדקה וכו' כך תשפיע אותה התפילה יותר ותתקבל במרומים מהר יותר.  

אבל לבל נשכח, תמיד תמיד יישאר קצת עבודה, בקטנה; לכן אין תחליף לעבודה אישית שהאדם עושה עם עצמו. שהיא המשלימה של הכול.

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 2 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 2 חודשים #116244

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

שלום לך. 
אז קודם כל תודה רבה על המחקר שעשית... 
כל מי שלא עובד לו בתכנית של ונשמרתם, מוזמן ל-12 צעדים. (עוד שורה בצעד הראשון...).

מאחל לכולנו יום שפוי ומפוכח. 
וכן, אני אסיר תודה שאני בדרך. אמנם דרך ארוכה אבל דרך נכונה.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 1 חודש #116610

הייתי מסכם את כל האריכות הנ"ל שכתבתי לכמה מילים ושורות קצרות:

עיקר העיקרים הוא להתפלל להתחנן ולבקש מאבינו שבשמים! (והוא שומע לקולנו וזה עובד!).

ואיך? הרי הרבה פעמים התפללנו ולא עבד?

התשובה היא כך בגדול: (המלצות בלבד).

1. לקחת כמו עשרה ימים בהם נתפלל מהבוקר עד הערב, בנחת, לא במטרה לגמור את התהילים פעם אחת או שלוש פעמים. אלא לבוא להתפלל בכיף ובנחת.
2. כדאי לתת צדקה לפני שבאים להתפלל כדי שאת התפילה לא יעכבו מקטרגים למניהם.   
3. עדיף לעשות תשובה באופן כללי על החיים. משהו של שתי דקות. מאותו הסיבה כנ"ל.
4. מומלץ לטבול באותו היום ולהתפלל בבגדים נקיים לגמרי. (כי בגדים מלכולכים מעכבים את התפילה).
5. להודות לה' על כל מה שעבר עלינו עד כה, מומלץ גם להגיד נשמת כל חי וכן שיר השירים. (שכל זה עוזר להוריד מחסומים מקבלת התפילה).
6. מומלץ לשלב תפילה ותחינה אישית בין הפרקים  ולפרט כמה שיותר, למשל, אנא הסר ממני מחשבה פלונית ומעשה פלוני כזה וכזה, שחרר אותי מהכבילה שלהם בהם אני נתון במצבים כאלו ואחרים.

הסיבה לכתיבה זו שוב, כי נוכחתי לשמוע עוד סיפורים שדרך פשוטה זו עובדת.

בסיכום ובקיצור, להתפלל בכנות והרבה!

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 1 חודש #116613

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

איזה כיף לי שהכוח העליון שלי מקשיב לי גם אם לא טבלתי באותו יום במקווה, גם אם אני לא נקי, גם אם לא חזרתי בתשובה לפני כן, גם אם אני לא 'תורם' צדקה לפני כן. 

כן גם כשאני מדבר איתו בתוך המקווה או בתוך המקלחת. גם אז הוא מקשיב לי ועושה בשבילי את הלא יאומן. 

כן, זה פשוט עובד עבורי. אני נקי. 

בקיצור, מי שמעוניין - מוזמן.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 1 חודש #116620

נשמה, נראה שלא הבנת או לא הובנתי מספיק.
הענין הוא; האם אנו רוצים דרך קלה שבה בורא עולם יתערב ויעזור לנו? כן. 
איך עושים זאת? מתפללים. זה העיקר. 
אלא שלא תמיד התפילה מתקבלת מיד, לכן ישנם המלצות כיצד לאפשר לתפילה להתקבל יותר מהר ויותר טוב.

ואני לא מדבר על הדרך של הארגון "ונשמרתם", אני לא מחובר לדרך הזו. זוהי דרך שלא אהבתי. להפוך את כולם לרשעים וחוטאים. מבלי להכיר לעומק לעומק את הנושא.  

אני דיברתי על משהו פשוט בתכלית הפשטות - להתפלל.

והמציאות שזה עובד! 

אלא שוודאי שאי אפשר רק להתפלל מבלי לעשות מעשים, כולנו חייבים בהשתדלות, במידת מה;  ועל ההשתדלות המסוימת אי אפשר לוותר. 

אלא שכאן מגיעה הבחירה של ההשתדלות: במה ואיזה השתדלות אתה רוצה לבחור? אתה יכול לבחור לצעוד (שזה הכי מקסים וטוב שיש). ואתה יכול לבחור בדרך שאתה רואה שלך אישית עוזרת. למשל ללמוד על הנושא ולשמור מרחק. 

להתפלל ולבקש מאלוקים כמדומה שדרך זו היא איננה חדשה, כולנו מכירים אותה מזמן, אלא שפשוט זנחנו אותה או לא עשינו אותה כמתבקש. להתחנן בכנות והרבה. לקבל שחרור וחופש אמיתי. 

בסך הכל באתי להציג עובדות שגם אני לא האמנתי להם בהתחלה עד שלא בדקתי אותם עוד ועוד ועוד. והשתכנעתי. שיש פה משהו שבחלט יכול לעזור.
הדבר טוב ונכון למי שלא מסתדר לו תוכנית הצעדים, מכל סיבה שהיא, שיידע שיש חלופות. להגיע לחופש המיוחל. לא פחות מדרך הצעדים. 

כל מה שכתבתי הם עובדות.

אוהב.

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 1 חודש #116625

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

בפועל, תכנית 12 הצעדים, נועד כדי להביא אותי לקשר הכרתי עם הכוח העליון שלי. כשיש לי את זה, אני כבר לא משתמש. 
מה שרציתי לומר, שאסירות תודה שבחרתי כוח עליון שהוא לא מוגבל, שהוא יכול להקשיב לי גם אם לא עשיתי צומות/תשובה/צדקה/מקווה וכו'.

(בקיצור, זה המשפט שהציק לי קצת "אלא שלא תמיד התפילה מתקבלת מיד, לכן ישנם המלצות כיצד לאפשר לתפילה להתקבל יותר מהר ויותר טוב.".)

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 1 חודש #116631

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף
אשריכם ישראל! מי מטהר אתכם?  :-)
-רוצה לשתף אותכם ממחשובתי, ל גבי קריאת המילים והאותיות שלם-
מדברים כאן על ה''סבל''?!
א- לדעת להכיר בזה זה כבר מעלה!
ב- להבין את התהליך שמוביל אותנו למעגל בלתי נגמר שכל פעם מחדש מחזיר לאותו נמצב ומקום.
ג- לחפש פיתרון.. ועדיף עם כמה שיותר מידע וביטחון (לבדוק ולשאול אחרים, שמכירים את הבעיה וכו')
ד- יש הרבה דרכים,..
ה-  אלוהים מוליך כל אדם, בדרך הייחודית לו
ו- איך נדע, אם אנו בדרך הנכונה?  השמחה.. אם יש שמחה בדרך .. שכידוע; ''אין שמחה- כהתרת הספקות''

שיהיה לנו זמן פורים מלא שמחהה וחדוות קודש -אנשים נפלאעם

תגובה: ונשמרתם לפני 5 שנים, 1 חודש #116632

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך גם ..
שבת שלום

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128429

אמנם אני לא יכול להכחיש את דבריך אבל אני לא ראיתי, וראיתי הרבה מאד אנשים. בכל אופן מעניין אותי איך אתה יודע שהם לקחו את זה ברצינות, הרי אחרי הכל גם אתה לא יודע מה זה  לקחת את 12 הצעדים ברצינות.
בכל אופן כתוב בספרות של AA שהאנשים היחידים שלא עלו על דרך ע"י עבודת הצעדים זה האנשים שלא מסוגלים להיות כנים, ואת זה בהחלט ראיתי.
חג שמח

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

זמן ליצירת דף: 0.68 שניות

Are you sure?

כן