ברוכים הבאים, אורח

ונשמרתם
(0 צופה) 

נושא: ונשמרתם 3798 צפיות

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128686

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אני לא כל כך מסכים איתך משתוקק היקר, אני לא חושב שזאת סתם טקטיקה ולא באמת, אם לא עושים את זה ממקום אמיתי זה לא יעבוד.
הפרק אנו הכופרים נועד בשביל חברים שאין להם אמונה באלוקים והספר מסביר למה כן צריך להיות, אני דילגתי על הקטע הזה עם הספונסר שלי כי הוא אמר לי שבתור דתי ואם אני כבר מאמין אז אני לא צריך הוכחות והסברים.

ואני לא מצליח להבין בדיוק איפה הבעייה שלך עם הקטע הזה? אם הבן אדם מאמין ודתי אז ברור שהוא צריך לנתב ישר את האמונה שלו לבורא עולם, זאת האמונה שלו.
התוכנית לא אומרת לך איזה אלוקים נכון ואיזה לא ואני לא מצפה מתוכנית כללית כזאת שפונה לכלל האוכלוסיה בעולם לנסות להחזיר אנשים מכל העולם בינהם גויים שמאמינים גם בדתות אחרות ליהדות.. זאת לא תוכנית דתית זאת תוכנית רוחנית שמכניסה לתוכה את עניין האמונה באלוקים ולא נכנסת להגדרות, הסיבה שמוסיפים את "איך שאני מבין אותו" זה בדיוק בגלל הסיבה שלא תיווצר מחלוקת בין אנשי דת שונים על מי צודק ומי לא אלא לתת לכל אחד ללכת בדרכו..

אני מאוד מעריך אותך ואתה בדיוק מתאר את הכינוי שלך "משתוקק" על ההשתוקקות העצומה והנפלאה שלך לבורא עולם אבל נראה לי לא ריאלי לצפות שמטרת התוכנית תהיה להחזיר את העולם בתשובה ליהדות (אחרת גם כל החברים היו בורחים ממנה ונרתעים מהרעיון מראש)

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128737

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

לקרוא טקסטים של התוכנית בלי באמת להיות בפנים ולעבוד אותם, זה קצת כמו ללמוד תנ"ך בתיכון חילוני לפי ביקורת המקרא. אתה חושב שאתה מבין את הטקסט, אבל אם אתה לא חלק מהחוויה הזו, אתה לא באמת מבין במה דברים אמורים. מזכיר לי את הספר "פרומים" שכתב חוקר חילוני על המחלוקות שמפצלות את הציבור הדתי לאומי. הוא נותן שם במה לדברים קיצוניים והזויים שבכלל לא באמת תופסים מקום בציבור, כמו מניינים מעורבים, והופך את זה לנושא שכביכול על סדר היום. הספר הזה עזר לי להבין בעיקר דבר אחד - שמי שנמצא לגמרי מבחוץ למגזר או תהליך מסוים בדרך כלל לא יכול לתת תמונה נכונה שלו.

מבין ריסי מילותיך ניכר, בך שאתה קוקניק, אז זה מזכיר לי את דברי הרב קוק בתחילת מוסר אביך, שבענייני יראת שמיים ותיקון המידות בן אדם חייב לעבור את המסלול בעצמו כדי להבין. זה לא כמו לימודיים שכליים אחרים שבהם אתה יכול לערוך מחקר של חמש עשרה שנה ובתוך כמה שעות למסור לי את המסקנות. גם כאן, אם לא עברת בעצמך את הטרנספורמציה הזאת, המילים חלולות בשבילך ואתה מוציא אותן מהקשרן. אפילו חברים שנמצאים בתוכנית ועובדים אותה, ואין להם עומק אינטלקטואלי או רגשי לדעתי לא מבינים עד הסוף את הספרות ולפעמים זה גם גורם נזקים.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128749

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 08 אוק' 2020 11:24:

מתרפא כתב on 08 אוק' 2020 10:47:

המשתוקק כתב on 06 אוק' 2020 08:49:
"אלהים כפי שאני מבין אותו" זו עוד הוכחה שאין פה חיבור אמיתי לא-להים האמיתי...

זה סגידה למשהו שאני יצרתי בשכלי הפרטי...  ("מעשה ידי אדם", לא ממש "ידי אדם" אלא מחשבת אדם) לא סתם הפרק העוסק בזה מכונה "אנחנו הכופרים"...  (דבר שדתיים רבים לא יכלו לשאת - ולכן בספר הצעדים בהוצאת שמור עיניך "הספר הקטן" - שינו את הפרק ל "אנחנו המאמינים"),
אלא אם כן אתה מקשר אוטומטית את האלהים הזה - לא-להים שלך - נותן התורה. 

לא נראה לי שזו הייתה הכוונה של המשפט הזה..

הכוונה שלו היא אלוקים כפי הבנתך כלומר אלוקים שלך.

אם אתה נוצרי מוסלמי או יהודי או כופר שלא מאמין בקיומו של אלוקים כלל... אז תפנה אל התפיסה שיש לך לאלוקים.

מה זה אומר "כופר שלא מאמין באלהים - תפנה אל התפיסה שיש לך לאלהים"? - זה בדיוק מה שכתבתי והסברתי באריכות.

ברור לי שיש גם צדיקים כמוך, לא עליכם דיברתי, לכם באמת קל יותר, לא בשבילכם נכתב הפרק "אנחנו הכופרים". כבר הבהרתי את זה.
בהצלחה רבה בעז"ה.

זה כמו בספר בגן האמונה של הרב שלום ארוש, הספר שקראתי שהייתי במצוקה בגיל 20-21 ושינה לי את החיים...
הרבה לפני שידעתי מה זה אלוקים בכלל ומה זה דת..

והספר הסביר לי שיש בורא לעולם ואמר לי "אתה לא מאמין? סבבה תנסה.. דבר איתו.. תגיד לו אלוקים אני לא מאמין בך בכלל ולא מאמין שאתה קיים... אבל בכל זאת מלא אנשים כן מאמינים בך ואמרו לי בספר לבקש ממך שתוכיח לי שאתה קיים" ולבקש משהו להתפלל על משהו.

ברור לך שכיום זה דבר שלא ייעשה כן? למי יש רשות לבחון את אלוקים ככה?? 
אני אגיד לך למי...

למי שנמצא מאות קילומטרים רחוק ממנו ולא רק שלא מאמין בו אלא בכלל לא מודע לקיומו...

אתה הצדיק אחי לא אני... אתה כל כך עמוק וחדור באמונה שלך שאתה לא מבין שיש אנשים (כן גם יהודים) שבכלל בכלל לא יודעים שיש דבר כזה דת או אלוקים או תורה...

אז בשבילם יש את הפרק "אנחנו האגנוסטים" 

הספר של שמור עינייך מתאים לקהל הדתי כי בקהל הדתי אין אגנוסטיים...

אבל אם אני הייתי צריך לעזור ולסייע לכלל היהודים באשר הם הרי שהפרק הזה שריר וקיים ורלוונטי מאוד על מנת לעזור להם לצאת מהמצב בו הם נמצאים !

ובטוחני, שרבים מהם אם לא כולם בהמשך התכנית גם יגיעו לאמונה שלמה באלוקים האמיתי שאנחנו מכירים.

אתה כל הזמן שוכח ואני כל הזמן אומר לך את זה, שיש מונח כזה שנקרא חילונים.

התכנית הזאת (וגם האתר הקדוש הזה) לא מוקדש לדתיים אחי... 
הוא גם לא מוקדש ליהודים...

הוא מוקדש למכורים!!!!

וברגע שהוא כזה הלשון בו צריכה להיות כזו שתתאים לכווווווולם כולל כולם.

וכן, גם למי שרוצה להאמין שאלוקים זה בובה שמדברים איתה... 
אז אני סבבה עם זה שיהיה שם פרק בשבילו.

אוהבים

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128778

• gidi
  • דירוג פלטיניום
בדיוק! מסכים עם מתרפא!

זה בדיוק מה שהתכוונתי כשכתבתי "דווקא אותו אלוקים שהיה לי כשהתחלתי להתחזק הרגיש לי בדיוק אותו אחד ואותה גישה עליה מדברים."

אולי כי זה מובן יותר לחברים שזוכרים את שלב הגילוי שלהם של אלוקים ואת החלק בו הם חיפשו באמת אותו ולא לכאלו שנולדו עם האמונה והיו איתה תמיד ואין להם צורך לחפש.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128779

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

בשבילי כח עליון היא ההבנה שאני לא מרכז העולם.
בהרבה מאד מצבים ביומיום הדברים לא מסתדרים כפי שאני רוצה.
אם עד היום זה היה מוציא אותי מאיזון, כיום אני מאמין שיש כל עליון שמסדר את הדברים כפי שהוא מבין.
יש לי הקלה עצומה
התקפי הזעם נעלמו

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128786

• gidi
  • דירוג פלטיניום

משתף שבדיוק היום השתתפתי בקבוצה ויצא שבדיוק קראו משהו רלוונטי מאוד לדיון פה ואז הגבתי כמה הזדהתי (הרבה פעמים קורה כך בתזמון מושלם משמיים שמתייחסים בקבוצה בדיוק בנושא שרלוונטי לי)

קראו שם את מסורת 10 על פיה קבוצות לא דנות בעניינים חיצוניים בניהם דת פוליטיקה וכו'.. שבעצם מטרת הקבוצה להתמקד בהחלמה ולא באיזה דת ואלוקים או כל דיון "חיצוני" אחר שבעצם כל דבר כזה מניסיון העבר גורם למחלוקות עצומות ונוראות לכן משאירים את זה מחוץ לקבוצות.

אז אני התייחסתי שם מהגישה כמו שכתבתי כאן ועוד חברים התיחסו לכמה שזה נכון כמה שהם היו נכנסים לויכוחים על זה ואם זה היה קיים (הלגיטימיות לפתוח דיונים חיצוניים שחלקם גם על דת) כמה חברים (דתיים) היו נמנעים מלהיכנס לקבוצות אם זה היה כך (מתקשר לדת או לאמונה ספציפית) לפעמים בגלל שעדיין עברו דרך באמונה תוך כדי התוכנית ושבתחילתה היו במקום אחר כמה זה היה גורם להם לקטלג חברים שם וגם אם היו נכנסים היה להם קיטלוג ופילוג בין החברים בקבוצה וחוסר יכולת להתחבר לכל חבר ולדברעם כל אחד (אחד הכלים שתורמים מאוד לתמיכה והחלמה!) ועוד שלל דוגמאות של חברים שהזדהו מאוד עם ההבנה שצריך להשאיר דיונים כאלו למחוץ לקבוצות..

זה שונה ממה שקורה אולי כאן באתר אבל זה אחד הכללים החשובים שעוזרים לקבוצות להתקיים.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

תגובה: ונשמרתם לפני 3 שנים, 6 חודשים #128805

לא עברתי עדיין על כל ההודעות כאן, אני רק רוצה להגיב לך - ידידי המשתוקק - תגובה קטנה. 

ראשית, מעולם לא נפגעתי ממך, רק רציתי להעמיד את הדברים שאמרתי על דיוקם.
שנית, שים לב שהשם שלי כאן בפורום הוא "מתחיל שוב - וצועד לאלוקים", לא כתבתי וצועד  לנקיון או משהו כזה, כי הצעידה שלי ב-12 הצעדים היא לאלוקים, וזה הפתרון שלי.

א גיזוטנע ווינטער

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

זמן ליצירת דף: 0.87 שניות

Are you sure?

כן