ברוכים הבאים, אורח

האם אני מכור ?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם אני מכור ? 625 צפיות

האם אני מכור ? לפני 6 שנים #111964

אם אני צופה רק פעמיים בשבוע זה אומר שאני מכור ? אבל אני לא יכול חודש בלי..
בכלל קשה לי לקבל אתהמושג הזה מכור כי אני מכיר כל כך הרבה אנשים שצופים ... אתרי הפורנו הם בעלי אחוז צפייה יותר מחצי מכלל הצפיות העולמית .. להגיד שכולם מכורים ?! מה קרה פתאום ?  למה לא להגיד שזה טבעי וצורך כמו אוכל ? 
אולי פשוט בעלי האתר הזה באים מתוך אג'נדה דתית סותרת וקשה להם לקבל את זה שזה טבעי והם פשוט נלחמים ללא הצלחה 

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי menachem112. סיבה: תוספת

תגובה: האם אני מכור ? לפני 6 שנים #111967

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

שלום לך חבר חדש.
על עיקר השאלה החברים כבר ענו לך באשכול הראשון שפתחת.
אני ממליץ לך לראות את הסרטונים של פורטפיי כדי להבין את התעשייה העולמית של הפורנו בצורה נכונה ואיך שזה הרס הורס ויהרוס את החיים של הצופים.
כנשוי אני יכול לומר לך שלאחר שטעמתי טעם של פורנו נהרס לי הטעם האמיתי של הזוגיות.
זה לא דבר בריא לא לנפש ולא לגוף, והיום כל העולם מבין את זה.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: האם אני מכור ? לפני 6 שנים #111968

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
"אולי פשוט בעלי האתר הזה באים מתוך אג'נדה דתית סותרת וקשה להם לקבל את זה שזה טבעי והם פשוט נלחמים ללא הצלחה" - האמת הצחקת אותי. מישהו הכריח אותך להיכנס לאתר הזה? מישהו דחף לך בכוח משהו? אז זהו, האתר הזה מיועד למי שמעוניין לעזור לעצמו בהתמודדות מול תאווה, מי שלא רוצה לעזור לעצמו יכול לצאת (אני חושב שאף אחד לא יכעס עליו).
אבל במחשבה שנייה, אני די מזדהה כי גם אני חייתי גם בפיצול האישיות הזה. אסור/מותר/כולם/לא כולם/לא יכול להפסיק/יכול להתמודד/ניסיון משמים/ניסיון שאני הבאתי לעצמי ואכלתי אותה וכו' וכו'.

לגבי שאלתך - שמעתי חבר ותיק שטוען 'רק מכור שואל את עצמו כל הזמן האם הוא מכור', לא יודע אם זה נכון, אבל זה משפט מעניין.
שנית - אני מצטט מהסר הגדול (תחילת פרק אנו הכופרים) - "בפרקים הקודמים למדתם משהו על האלכוהוליזם אנו מקווים שהצלחנו להבהיר בדיוק את ההבדל בין אלכוהוליסט ולא אלכוהוליסט. אם אתה מגלה - בשעה שבכנות אתה רוצה בכך - שאינך יכול להפסיק לשתות לחלוטין, או, בשעה שאתה שותה אין לך שליטה מלאה על הכמויות של שתייתך - מסתבר שאתה כנראה אלכוהוליסט. במקרה כזה, הרי שיתכן שהנך סובל ממחלה אשר אותה אפשר לכבוש אך ורק ע"י חוויה רוחנית."

זאת אומרת שאני לא יכול לענות על השאלה שלך האם אתה מכור או לא, אבל אתה עם הכנות שלך יכול לענות על תשובה נכונה על השאלה הזאת.

בהצלחה חבר.

תגובה: האם אני מכור ? לפני 6 שנים #111969

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

אני מרשה לעצמי לשער שיש סיבה לכך שכתבת באתר כבר 3 הודעות...
אני לא מכיר הרבה אנשים שיעשו את זה סתם לכיף...
אם אתה רוצה להיות אמיתי עם עצמך ולמצוא תשובות לשאלות שלך אני ממליץ לך לבחון בעצמך את ההיסטוריה שלך בכל הקשור לשליטה בזמני וכמויות צריכת תאווה על כל סוגיה
אם תראה שאתה בעל הבית על עצמך ומסוגל לקבוע לעצמך גבולות מתי כן ובעיקר מתי לא, מה כן ומה לא, אז כנראה שאתה לא מכור
בהצלחה

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

תגובה: האם אני מכור ? לפני 6 שנים #111974

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
menachem112 כתב on 09 אפר' 2018 14:36:

אם אני צופה רק פעמיים בשבוע זה אומר שאני מכור ? אבל אני לא יכול חודש בלי..
בכלל קשה לי לקבל אתהמושג הזה מכור כי אני מכיר כל כך הרבה אנשים שצופים ... אתרי הפורנו הם בעלי אחוז צפייה יותר מחצי מכלל הצפיות העולמית .. להגיד שכולם מכורים ?! מה קרה פתאום ?  למה לא להגיד שזה טבעי וצורך כמו אוכל 

שלום אח יקר,
אני מגדיר את עצמי גם מכור לאוכל ורק להיום פעיל בתוכנית OA ובחסד אלוקים כבר ירדתי 23 ק"ג
ויש לי נצחון גובר והולך על האוכל,
ולכן טוב שהבאת את הדוגמא מאוכל, לכאורה כל העולם אוכל ונהנה, אבל בשבילי זה מזיק וזה סם ואני בורח לשם כמו נרקומן למנת סם, בשבילי זה הביא אותי ללחץ דם גבוה וכו', הגעה למשקל 148 ק"ג ועוד כאבים של בדידות ואשמה
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: האם אני מכור ? לפני 6 שנים #111979

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
זה נראה שאתה מחפש תשובה לשאלה "מה הבעיה לעשות מה שכולם עושים"?

צודק... אין בעיה, 
השאלה היא האם אתה כמו כולם???

אפשר לומר שDSM הוא זה שמגדיר נורמליות, עד לא מזמן גם נטייה מינית הפוכה הייתה מוגדרת שם כלא נורמלית, 
התמכרות היא בעיה רק כאשר החבר'ה מגדירה אותה כך, ולכן אני מבין מאיפה אתה מגיע לשאלות, 
הרי רובנו מכורים למתוק, או לקפה, 
מחקר חדש (פורסם אתמול) הוכיח כי גם לפייסבוק אנשים מכורים, כן, גם אלה ששולטים בשעות שהם מבלים בפייסבוק, אם תעלים להם את הפייסבוק מהחיים הם יחושו חוסר קיום וחיוניות.
התמכרות היא אינה מצב שאנחנו מדמיינים אדם זרוק מחוץ לבית בשביל מנת הסם שלו, 
גם מצב בו אדם מרגיש אי שקט וחוסר מסויים רק בגלל שהוא נמנע לעשות דבר מסויים זו כבר כנראה התמכרות פיזיולוגית.
השאלה היא מה הוביל להתמכרות.

לדוגמא הDSM הוכיח שמאובחני הפרעות קשב וריכוז יש להם נטייה להתמכרות.
גם מי שגדל בבית עם יחס לא תקין והוריו יש לו נטייה להתמכרות ( גם זה בDMS)

המשותף כרגע הוא כדלהלן: החברה לא שוללת פורנו כמושא התמכרות כמו שהיא שוללת סמים. 
(אגב גם אלכוהול לא נשלל כמו פורנו, רק שבאלכוהול החברה רואה פסול כי יש שם המון אלימות)

הרפואה הפסיכולוגית ממזמן הבינה שהתמכרות היא הגדרה כללית, ויש התמכוריות מהם כדאי להיגמל, ויש כאלה שלא משנה.. (כמו קפה, קוקה קולה, צפייה בסרטוני יוטיוב)

הרפואה הפסיכאטרית כבר המון זמן מנסה להוכיח במחקר שפורנו משנה את מבנה המוח. (הריכוז הכימי שמשתה כבר הוכח)
הבעיה העיקרית שלה (לפחות בפעם האחרונה שבדקתי, וזה היה ליפני כשנה) שהיא לא מוצאת אוכלסיית מחקר עם מוח ללא צפייה...  כן אין קולג' בארה"ב שיש אדם שלא צפה מעל גיל 18 בפורנו( ללמדך עד כמה החבר'ה לא רואה בזה שום בעיה)

כל המלל הזה בא רק לסבר את האוזן, התמכרות, או "בעיה" זו אכן תפיסה חברתית ברוב המקרים, ז"א יש נושאים שהחברה לא רואה בהם שום בעיה ולכן היא תזרום איתך, לדוגמא, אף אחד פה בפורום לא מפחד לספר לאישתו שהוא חייב לשתות כל יום בקבוק קולה ( אם אכן יש מישהו כזה) ואם לא, הוא פשוט מתחרפן, 
גם אם אישתו תראה בזה בעייה, היא לא תיראה בזה עלבון, או משהו שמאיים עליה, או על קיום הבית.
אבל אם הוא יאמר לה שהוא חייב כל יום לעשן ג'וינט.... לא כל אישה תיהיה "סאחית" ותזרום עם זה....( למרות שרפואית לא ברור שג'וינט מזיק יותר מקולה, ואיפה שהוא הוא קצת מועיל (משפר את תפקוד הריאות, אבל זה כבר מידע לפורמים אחרים) 
המון בגלל התפיסה החברתית.
כל עוד החברה שלנו לא מוקיע פורנו, ואף רואה בזה דבר לגיטמי לגיל ההתבגרות... אף אחד כאן לא יצליח להתמודד עם הטיעון של "כולם עושים את זה" ( גם כמו שהבנת אף אחד לא מעוניין להתמודד עם הטיעון הזה, כי הוא לא רציני)
השאלה העיקרית, האם זה מפריע לך אישית בחיים או לא?
אני לא קונה כל יום בקבוק קולה.... בגלל שזה סתם בזבוז כסף, ומתכון בדוק לסכרת... שתי דברים שלא בא לי להתעסק איתם...
אותה גישה יכולה להיות לכל דבר... בא לך להתעסק עם התוצאות של מה שאתה צורך או לא?
זו השאלה המדוייקת יותר ( בעיני)
עכשיו התוצאות, את העכשיות אתה יכול כבר להעלות על כתב, 
את הפרוגרסביות (אלה שיגיעו עם הזמן) תנסה להכיר ליפני, 
מעט שיטוט ב-Google Scholar יניב לך המון מחקרים מקצועיים בנושא (נראה לי, כי אני את המחקרים שלי מקבל ממקורות אחרים ושם אף פעם לא בדקתי' ואין לי אפשרות לבדוק עם סינון) 
בפרוטפיי אם אני זוכר טוב יש קצת מההשלכות.
בנוסף, אתה יכול לשמוע לבד בתקשורת, כמעט בכל הפרעה מינית שגם החבר'ה מוקיעה (כמו פדופיליה, או אונס {אונס זו הפרעה מינית בה האדם מגיע לאורגזמה רק באקט כוחני)) נמצא בקצה אדם עם המון סרטונים על המחשב שלו (כמובן שאלו מיקרי קיצון לעזור לי להבהיר את הנקודה) 

בקיצור:
בא לך להתמודד ולחיות עם התוצאות, תהנה... (ולא אל תספר לי על הכיף הזה)
לא מכיר את התוצאות, כדאי שתבדוק
לא בא לך להתמודד עם התוצאות.... הייתי אומר לך שזה המקום בשבילך, אבל  את זה רק אתה יכול להרגיש.

בהצלחה בדרכך.
וכאדם דתי, אני לא יאמר בכל דרך שתבחר     

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: האם אני מכור ? לפני 6 שנים #112140

לטעמי השאלה קצת מצחיקה, ותסלח לי...

האם לשיטתך יש כזה דבר התמכרות בכלל?
בהנחה שכן, האם יש התמכרות לסמים? לאלכוהול?
האם כל מי ששותה או מעשן מידי פעם הוא מכור?

כנראה ידוע לך שמיליוני ואפילו מיליארדי אנשים שותים אלכוהול ומעשנים מידי פעם ורק אחוז נמוך מתוכם מכורים.
אותו הדבר לגבי פורנו או תאווה, לא כל מי שהולך לזונות ורואה פורנו הוא מכור, לעומת זאת אם הדבר הזה מנוגד לצו מצפונו, (ללא קשר דווקא לדת) או הורס את חייו, על חשבון העבודה שלו, גורם לו לבגוד בערכים שלו, לשקר על כולם כולל הקרובים אליו ביותר, ואולי עמוק יותר - זה מחפה אצלו על צורך שהוא לגמרי לא טבעי כמו אוכל או חשק למין או סתם לתפוס ראש, זה מגיע מרעב רוחני עמוק, אז כנראה שהוא מכור.

תגובה: האם אני מכור ? לפני 3 שנים, 3 חודשים #131775

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום
שמעתי בשם חבר תוכנית שנקי למעלה מ30 שנה שאדם עושה פעולות נגד הערכים שלו - זה בגלל שהוא נמצא בחוסר אונים... וזה המדד... 
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.63 שניות

Are you sure?

כן