ברוכים הבאים, אורח

הגדרות הנקיות של PA
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: הגדרות הנקיות של PA 5128 צפיות

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111532

עוררות= גירוי, הצפיה בפורנו גורמת לגירוי גופני, ומוחי, ורגשי.
פעילות= שאתה עושה משהו בגלל תאוה.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111537

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

אולי עוררות מכוונת היינו מק' עצ' לד' (נדה יג: שורה א).

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111554

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

נראה לי שכל אחד ישאל את הספונסר באישי. לא בפורום.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111572

נתן היקר

חלילה לא באתי לקבוע לבן אדם מה לעשות בשעת מעשה, באתי רק לבאר, מה "הכיוון" במושג "עוררות", לפי הבנתי... והתכוונתי להשאר בתאוריה של הדברים.... ואני מאמין, שגם השאלה, היתה ברוח זו...

אמנם, תקן אותי, אם אני טועה, אבל להבנתי, ממה שקראתי ושאלתי, למרות שברור ופשוט, שיש הרבה דברים, בהגדרות הניקיון, שכל אחד לגופו, חייב לשאול את הספונסר שלו, מה דינם. ישנם דברים, שהם פשוטים ומוסכמים לכולם, מה דינם בהגדרות, ועליהם לא צריך לשאול ספונסר, ואם יש מציאות שספונסר יקל ראש בהם, הוא מרמה את הספונסי שלו, ובעיקר את עצמו...
וכמו שעד היום, להבנתי, ספונסי לא צריך לשאול את הספונסר שלו, אם הוא נחשב לנקי, אם הוא עשה משהו, שכתוב שחור ע"ג לבן, בהגדרות שמור עיניך, שזה נפילה. ואותו הדבר להבנתי ב pa...
ולהבנתי, צפיה מכוונת שגורמת לעוררות פיזית בגוף (קישוי), היא ודאי העוררות המדוברת, וזה נפילה, ולא צריך "לדון" על זה בכלל עם הספונסר... (ורק, צפיה מכוונת שגורמת לעוררות מחשבתית או רגשית בלבד, אני בהחלט מבין, שיהיה באמת מקום לדון על זה עם ספונסר, אם זה נקרא עוררות או לא?)

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111608

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

חברים יקרים,

הדיון הזה חשוב, ואשתדל לתרום מעט מהניסיון שלי ומידע שקיבלתי מאנשים גדולים וחכמים ממני.

ברוב חברותות ההחלמה, אין ואי אפשר לכתוב הגדרות נקיות שהן שחור-לבן. אלכוהוליסטים אנונימיים שהם הראשונים, הם כמעט היחידים היוצאים מהכלל, כי אצלהם אפשר לומר שכל אלכוהול, ולא משנה אם הוא בירה, ויסקי או וודקה, זה נפילה. לעומת זאת אצל שאר המכורים זה בעייתי. מכור לאכילה כפייתית לא יכול להתנזר לגמרי מאוכל, ואפילו אצל המכורים לסמים, ההגדרה היא קצת מעורפלת "כל חומר שמשנה את מצב הרוח", אבל מה הכוונה? האם כאשר אדם עובר ניתוח ומקבל כדור שהוא סם לכל דבר, אבל זה כדי להתגבר על הכאבים, הוא נפל בNA?

אז נכון שכותבים הגדרות ומנסים שהם יהיו ברורות, אבל אם לי כנות, ואם אני מנסה להישאר נקי לפי ההגדרות אבל להמשיך לסבול, אז אף אחד לא יכול להציל אותי מידי עצמי.

לכן ההגדרות החדשות של PA הן מצד אחד מפורשות כי הן קובעות שאם באופן מכוון צפיתי בפורנו (או כל שימוש אחר של פורנו גם אם הוא קריאה בספרות אירוטית או התכתבות אירוטית או שיחה אירוטית), זה נקרא נפילה. זה לא מעידה ואין כאן מכבסת מילים.

אבל ברור שאני חייב המון כנות לשאול את עצמי, האם כאשר ראיתי תמונה בעייתית באתר חדשות ונסחפתי כמה רגעים, האם היתה כאן פעולה מכוונת שהיא נפילה או שזה באמת מעידה? לא כל מבט על בחורה הוא נפילה, אבל גם לא יכול להיות מצב שבו צפיתי בפורנו במשך שעה ואני "נקי" רק כיון שלא אוננתי בסוף.

חשוב לי להזכיר רק נקודה אחת: כפי שאמר "הלוואי" בכנס, ההגדרות האלו הן זמניות עד שיוקמו יותר קבוצות ואז יתקיים דיון נוסף והצבעה נוספת, וההחלטה הסופית תתקבל במצפון הקבוצות.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111611

• שי מחלים
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר ותיק
  • רק להיום

תודה רבה סוד, כל מילה נכונה.
מצטרף ומחזק.
בדיוק בגלל זה יש חברותות בהם כל אחד קובע לעצמו (עם הספונסר כמובן) את הגדרות הנקיות שלו. לשם כך יש שיטה שנקראת שלושת המעגלים, שהיא מומלצת גם בחברותות בהם הגדרת הניקיון היא ברורה אבל המכור מבין שיש עוד פעולות שעבורו הן מסוכנות.
אם הבנתי נכון אז בגדול זה אומר שיש שלושה סוגים של פעולות:
1. פעולה שהיא נפילה ממש
2. פעולה שהיא מעידה - אם אני נמצא שם שה אומר שהנפילה קרובה ואני צריך לברוח משם כמה שיותר
3. פעולה\רגש\מצב שמניעים אותי ומוציאים אותי מהשלווה ומחיבור לאלוקים - אם אני נשאר שם זה אומר שהמעידה קרובה - (עיין בסעיף 2)
בגדול הכיוון הוא כלפי פנים - דהיינו, פעולה שהייתה מסווגת בקבוצה 3, יכול להיות שלאט לאט תמצא את עצמה בקבוצה 2 ומ2 ל1. ככה המכור בונה לעצמו סייגים ויודע בדיוק אלו פעולות ומצבים מובילות אותו לניתוק מהכוח העליון.

רק להיום!

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111617

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום
אם באופן מכוון צפיתי בבחורה ברחוב או באוטובוס, איך זה נחשב?
לפי ההגדרה זה נראה נפילה "עבורנו, לב הבעיה היא עוררות מינית מכוונת כתוצאה מכל סוג של תכנים מיניים".

או שאני טועה?...
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי נתן 01.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111621

שאלה מעולה, אני עצמי דנתי לעצמי בדברים דומים.... 
להבנתי יש את ההגדרות=חוקים, של הארגון, שהם אחידות לכולם, שעליהם מאפסים. ויש את החוסר מפוכחות שעליה נאמר שצריך ניצחון גובר והולך, ושאיתה כל מכור יצטרך להתמודד, מעבר להגדרות הארגון.... וכל אחד ישאל את הספונסר שלו, אם הוא מידי חולה או מידי נקי, בכדי שהוא יאפס גם על החוסר מפוכחות שלו... אבל איך שלא יהיה, זה יהיה כבר מעבר להגדרות עצמם של הארגון... 
להבנתי תכנים מיניים, הם תכנים שנוצרו למטרה זו... אשה ברחוב, או פרסומת, אפילו הכי מושכת שיש, היא טריגר בשבילי להפוך אותה לתוכן מיני....אבל היא לא תוכן מיני... אז מבחינת החוק היבש, להבנתי, זה לא תוכן מיני, ואין כאן נפילה... ואפילו שזה נעשה באופן מכוון... כי רק מה שהחוק קובע לנפילה הוא נפילה... אבל בהחלט אם אני הופך את זה למיני וצורך את זה כמיני, זה חוסר מפוכחות..... ועלי לשאוף למפוכחות... ולא להצמד לחוק.... זה עדיין להשאר חולה.... וכמובן אני, וכל אחד, צריך לשאול את הספונסר שלו על החוסר מפוכחות שלו, לפי רמתו, אם הוא צריך להכניס את זה לעצמו להגדרות הניקיון האישיות שלו...

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111626

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

נתן,

לב הבעיה היא תכנים מיניים שמסווגים כפורנו. יחד עם זה, ברור לך שאם אחליט שאני לא צופה בפורנו אבל הולך לחוף הים וכל היום יושב ולוטש עיניים, אז אני אולי נקי טכני, אבל אמשיך לסבול, וזה לא יעזור לי.

זה מחזיר אותנו שוב לנקודה של הכנות שכל אחד צריך כדי לבדוק את עצמו. כי בהגדרות PA מבטים ברחוב הם לא נפילה וגם לא מעידה, אבל הסעיף השלישי בכוונה מציין את האובססיה המחשבתית ואת הפעילות הכפייתית כמקומות שבהם אנחנו צריכים שחרור גובר והולך.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111631

לענ"ד, ואשמח לשמוע מה אתם אומרים.

בשורה אחת: תלוי בעיקר האם נוצרה התפקססות או חלפנו על פני הדברים! 
אם אני שואף אותה אלי מנסה 'להתמלאות' מזה - נפילה. (ולא משנה מה זה, ברחוב, בפרסומת וכו').
אם אני מרחף מעל הדברים מציץ קצת פה וקצת שם אך לא ממוקד/מפוקסס - מעידה. (למרות שאני קצת מחפש תאווה).

למעשה גם למעידה היה ראוי לקורא לה נפילה כי מקורה מהתאווה. אך מאחר ולהגיע למפוכחות מלאה הוא דבר קשה, ובפרט בהתחלה, לכן נוטים להקל בדבר ולהתייחס לזה כאילו אתה נשארת עדיין על הדרך והכל בסדר, אבל למעשה באמת ירדת ממנה, כי תכלס התאווה היא זו המושלת עליך (ברמה כזו או אחרת) ולא שאתה עושה את הדברים.. מבחירה אישית פנימית רצונית. ולכן היה ראוי לקרוא לזה נפילה ולא מעידה. 
ולכן יש את הכלל הבא שכל מתמודד חייב לשים לב איליו ולקנות אותו לגמרי: ניצחון גובר והולך על התאווה. שזה אומר שיש להתקדם כל הזמן במפוכחות ולא לפתח נסיגה (כמו על ידי מעידה). אם אנו לא מתקדמים בכך.. הנקיות שלנו היא לא כזו טהורה/שלימה. 

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111651

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום
סוד הכניעה כתב on 21 מרץ 2018 15:36:

נתן,

לב הבעיה היא תכנים מיניים שמסווגים כפורנו. יחד עם זה, ברור לך שאם אחליט שאני לא צופה בפורנו אבל הולך לחוף הים וכל היום יושב ולוטש עיניים, אז אני אולי נקי טכני, אבל אמשיך לסבול, וזה לא יעזור לי.

זה מחזיר אותנו שוב לנקודה של הכנות שכל אחד צריך כדי לבדוק את עצמו. כי בהגדרות PA מבטים ברחוב הם לא נפילה וגם לא מעידה, אבל הסעיף השלישי בכוונה מציין את האובססיה המחשבתית ואת הפעילות הכפייתית כמקומות שבהם אנחנו צריכים שחרור גובר והולך.

אם PA הוקם כדי לתת מענה למוכחשים ב- SA, איזה חברותא תוקם כדי לתת מענה למוכחשים שב- PA?
משהו לא כ"כ ברור לי, אם אני עדיין צריך הרבה מאוד כנות עצמית והחלמה אישית.
הרי המטרה של PA היא לא שחברים יפסיקו לצפות בפורנו כל היום ויתחילו לשרת את האינטרסים של יוטיוב.... או לשוטט ברחובות.
אשמח להבהרה.
תודה.

נתן.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111656

אני לא חושב שpa הוקם בשביל המוכחשים שלsa, לפחות לא במובן הפשוט של המילה.
הנקודה היא שאני באמת לא מכור
לסקס, זה לא בלתי נשלט אצלי, זה לא קורה לי ולא במגרש שלי. הגדרות הנקיות של pa די מקיפות. ברור שתמיד צריך כנות. בינינו, אפשר גם לשקר נקיות, לא לספר על נפילה. מי שרוצה להכחיש - שיכחיש. כשהוא ירגיש שהוא כבר לא יכול יותר, יש מצב שהוא יחליט להיות כנה ולא לרמות יותר. האינטרסים של יוטיוב הם וודאי כלולים בהגדרות הנקיות. 
מי שרוצה פירוט יותר, אין לדבר סוף (אולי כהרחבה לצעד ראשון אכתוב פעם את כל הבקבוקים שלי, הגדולים והקטנים. זה הולכת להיות רשימה ארוכה.. והזוייה. מספיק שאני יודע, לא בא לי שזה יהיה מפורט במגילת הנקיות הארוכה גם ככה של pa... 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111665

נתן היקר

תודה על השאלה, אתה גורם לי לחשוב, שזה תמיד דבר טוב...
א. להבנתי, למרות ששתיהם רוצים להגיע למטרה זהה של ניצחון גובר והולך על התאוה בכל שלל חלקיה, עדיין אלו שמוגדרים כנקיים ב- sa הרגישו צורך בהקמת pa, כיון שהם הרגישו שהיעדים המוצהרים לנקיות של sa כבר פחות מדברים אליהם... והם הרגישו שיהיה להם יותר תועלת, כאשר תוקם חברותא חדשה שתכוון ליעדים בנקיות שמדברים אליהם כיום, ואז הם יוכלו להצהיר על "נקיות" של ממש, גם ביעדים הללו.... וזו בהחלט המטרה שלהם כרגע, נקיות ממשית ביעדים הללו בלבד... ואח"כ לאט לאט, בלי לקפוץ מדריגות, הם יגיעו ג"כ לאותו ניצחון הולך וגובר, על כל שאר תוצאות המחלה... (ובעתיד ה' ידאג גם לנקיי pa...)
ב. הסבירו לי היום פשט יפה, ב sa האדם יצא עם התאוה החוצה, ואילו ב pa האדם התכנס עם התאוה פנימה... אז נכון שהם דומים, ושתיהם התמכרות לתאוה, אבל במהות, המחלה היא מחלה שונה, וממילא כל דפוסי המחלה שונים, חולה פנימה, וחולה החוצה... וממילא זה קבוצות טיפול שונות במהותם... ולכן מאד יתכן, שמי שהמחלה שלו בצורה מובהקת מתכנסת פנימה, סביר מאד להניח שהיא לא תתהפך ותצא החוצה.... (ויש כאלה, שכנראה, המחלה שלהם מתפרצת לכל הכיוונים) 

באהבה ובהצלחה בכל
ברוך שאמר

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי ברוך שאמר.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111671

• אביהעובד
  • רצף ניקיון נוכחי: 896 ימים
  • דירוג זהב

שיהיה לכם המון בהצלחה!!!!!!!!
מבחינתי אם אני אי פעם אצטרף לPA גם מבט ברחוב יהיה נחשב לנפילה
כי מבחינתי "עוררות מינית" פירושה כל דבר שגורם לאבר המין להתעורר [סליחה על הבוטות]
וחוץ מזה אני באמת לא מבין למה אין הגדרות מפורטות מה היא נפילה בספרות של PA?
אבי

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי אביהעובד.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111685

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

אני חושב שאצל המכורים לפורנו המבטים ברחוב לא מעוררים אותם מינית בשעת ראייה [דע לפני מי אתה "[b]עומד[/b]"]
אבל מבט ברחוב לא נחשב נפילה לחברי PA לא רק מהסיבה שזה לא מהווה עוררות מינית אלא גם מהסיבה שזה לא פורנו.

מי שרוצה להחשיב גם זאת לנפילה [אולי משום שהוא לא באמת מכור לפורנו - וכי המבט ברחוב גורם לו עוררות מינית] והוא חושב שאם יחשיב זאת לנפילה זה יהיה לו לתועלת, זו היא זכותו. ואם יצליח בזה וימצא עוד חבר שסובר כמוהו ויצליח כמותו אזי תהיה לו גם את הזכות להקים חברותא בשם "שומרי עינים אנונימיים".

ולגבי הגדרות מפורטות מהי נפילה בספרות PA נמצא בראש האשכול סעיף 1+2

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.73 שניות

Are you sure?

כן