ברוכים הבאים, אורח

עקביות לאנשים לא עקביים.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: עקביות לאנשים לא עקביים. 796 צפיות

עקביות לאנשים לא עקביים. לפני 6 שנים, 3 חודשים #110262

אחד הדברים הכי קשים למכורים זה להיות עקבי, יש כאלו שניחנו בתכונה הנפלאה הזו מלכתחילה, אבל רובנו ממש ממש לא.
אם נדבר עלי, אני אחד האנשים הכי פחות עקביים שאני מכיר, למרות שאני נמצא בעמדה ניהולית שדורשת ממני כן להיות עקבי, אני צריך להשקיע מאמצים מרובים ולהיעזר באנשים עקביים שיגבו אותי.
בתכנית, אחד הדברים שהכי קשים לי זה להתמיד בפעולות יומיומיות, כמו כתיבת בוקר, קריאה בספרות, וכדו'.
לא עזר לי כמה שצעקתי על עצמי ורציתי (מכירים את זה, כנראה שאתה לא מספיק רוצה, או שאתה לא חסר אונים)

התמזל מזלי ויש לי ספונסר שמה שעובד בשבילו וגם בשבילי זה לא בהכרח כתיבת בוקר וגם לא פעולות רוטיניות אלא יותר פעולות תגובתיות, כמובן שאני עושה טלפונים וגם כותב אבל זה מחובר למה שקורה איתי ולא על ריק כי זה הסדר יום...

עדיין אני צריך ישועה גדולה בעניין העקביות, כי אני צריך ללכת לקבוצות, להתקשר כל יום לספונסר, להיפגש איתו פעם בשבוע, לקרוא בספרות, לכתוב צעדי ארבע, ועוד כהנה, וזה ממש לא קל.

אבל לא על זה באתי לכתוב, כי בזה, מה לעשות, יש ימים טובים יותר ויש פחות, לפעמים אני מפספס קבוצה, לפעמים אני מדלג על טלפון לספונסר, אבל בדרך כלל המצב בסדר.

מה שכן, חוסר עקביות פוגע בנקודה נוספת, שהיא אולי יותר קריטית, כי אני מצאתי אצלי שאחרי שעובר זמן מסויים של מפוכחות, אני מאבד עניין (מוכר לכם?) בפעולות שעבדו בשבילי במשך הזמן הזה ואני נוטה להזניח אותם ולפעמים גם לחצות שוב גבולות ששמתי כחסר אונים.
וכאן מצאתי לעצמי ישועה גדולה, כי ברגע שזיהיתי את זה אני יודע מה עלי לעשות וזה מהסוג של הדברים שגם אדם לא עקבי יכול לעמוד בהם.
לדוגמה, אחרי הנפילה האחרונה הבנתי שישנם זמנים שבהם אני לא יכול לשתות אלכוהול, שבת בבוקר אני לא יכול לעשות קידוש על יין כי זה גורם לי לאובססיות אחרי צהריים, ואז במשך תקופה אני לא שותה יין בשבת בבוקר אבל אחרי תקופה אני שוכח כי הרי כרגע הכל בסדר ואז אני חוזר לקדש על יין, וכאן בא לידי ביטוי החוסר עקביות שלי.

וברגע שהבנתי שזה חוסר עקביות, כי החוסר עקביות אצלי מגיע מהצורך בריגושים ומהצורך לעשות רק כשאני מבין, הבנתי גם שאני חייב לשמור על הגבולות האלו כי אני עדיין חסר אונים, ואין לי יכולת לשתות יין בשבת בבוקר ויכול להיות שזה גם יימשך הרבה זמן עד שאולי יורו לי אחרת.

אצלי זה ממש עקביות לאנשים לא עקביים.

תגובה: עקביות לאנשים לא עקביים. לפני 6 שנים, 3 חודשים #110283

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהבים,
כייף לראות אותך פה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: עקביות לאנשים לא עקביים. לפני 6 שנים, 3 חודשים #110289

• יסוד
  • חבר ותיק

גם לי יש את הבעיה הזאת שאני לא עקבי בדיוק מה שאמרת, שבגלל שלתקופה מסוימת אין התעוררות של התאווה אז נראה שהכל בסדר ואז אני מזניח ולא משתתף כל כך בפורום וכו'... 

אולי אלה שמצליחים זה כי הם הגיעו לתחתית ואז הם מבינים שחייבים לעשות הכל בלי פשרות ואז הם נשארים עקביים...

מתפלל שגם אני אוכל להיות יותר עקבי.
אוהב אותך

תגובה: עקביות לאנשים לא עקביים. לפני 6 שנים, 3 חודשים #110292

יסוד כתב on 01 ינו' 2018 13:34:

אולי אלה שמצליחים זה כי הם הגיעו לתחתית ואז הם מבינים שחייבים לעשות הכל בלי פשרות ואז הם נשארים עקביים...

זה בדיוק מה שניסיתי לומר שאין לזה שום קשר לתחתית, תאמין לי שהגעתי לתחתית וחטפתי ממנה מכות נוראיות, אבל גם דברים שקשורים לחשבון הבנק שלי אני יכול להזניח משכחה ועוד המון דברים שחשובים לי מאוד, כך שלא נראה לי שזה קשור לחוסר הבנה של ה'ברוך' שלי.

אני מצאתי פתרון טיפה שונה לבעיית חוסר העקביות, מצאתי שאני יכול לשמור על דברים שהחלטתי עליהם בעבר (כמובן בהתיעצות) מתוך הבנה שזה לא אמור להשתנות...
נכון, אני לא יכול להבטיח לעצמי שממחר בבוקר אני כותב כל יום עשר דקות מייד בבוקר, כי זה לא עובד לי, אני כן יכול לומר לעצמי שאם נפלתי פעם דרך מחשב עם אינטרנט לא מסונן, והחלטתי ביחד עם הספונסר שאני לא נוגע במחשב כזה, אז אני לא יכול לגעת. נקודה. וזה דבר שגם איש לא עקבי כמוני מסוגל לעשות.
באיזשהו מקום זו נשמתו של הצעד הראשון שגם אנשים לא עקביים יכולים לעמוד בו ולצעוד אותו.

נראה לי שאסירותודה כתב על זה פעם באופן דומה guardyoureyes.com/heb/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/36098-%D7%9E%D7%AA%D7%A0%D7%94-%D7%95%D7%A9%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%A7%D7%91%D7%99%D7%95%D7%AA#36783

תגובה: עקביות לאנשים לא עקביים. לפני 6 שנים, 3 חודשים #110296

• אביהעובד
  • רצף ניקיון נוכחי: 896 ימים
  • דירוג זהב

שלום וברכה
לי יש את אותה בעיה כמו שיש למכורים רבים
ויש לי את אותה בעיה בהמון תחומים בחיים
אני רואה את זה כנס שאני מצליח להיות עקבי בתכנית
אולי זה בגלל שאני מבין שפשוט אין לי ברירה אחרת?
לא יודע אבל בכל אופן אני מודה לאלוקים שהיום רק להיום עשיתי פעולות
אבי

תגובה: עקביות לאנשים לא עקביים. לפני 6 שנים, 3 חודשים #110310

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

להיות עקבי בלהיות לא עקבי זה גם משהו...
תודה על הכח ועל הארת הזווית המעט חשוכה הזו בהחלמה
אוהב אותך

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

תגובה: עקביות לאנשים לא עקביים. לפני 2 שנים, 2 חודשים #141362

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 37 ימים
  • דירוג פלטיניום

להרגשתי להיות עקבי זה דבר שאפשר לקנות.
אני מציע את הצעד הראשון, להבין שהעקביות היא הקושי שלך, לעבוד עליה עצמה. לקבל את הנפילה בעקביות וכו'. לא להחליט שאם כבר אני לא עקבי אז לא אעשה כבר כלום.
להעריך כל הזדמנות שכן ממשיכים לעשות את הפעולה. ובעזרת ה' הרצף יתגבר.
בקיצור כמו בתוכנית על ההתמכרות עצמה, כך על העקביות. 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן