ברוכים הבאים, אורח

שמחת התרת הספקות – אני מכור!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שמחת התרת הספקות – אני מכור! 1034 צפיות

שמחת התרת הספקות – אני מכור! לפני 6 שנים, 3 חודשים #110243

• עדינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 372 ימים
  • חבר ותיק

"אני מכור" "אני מכור" הקריאה הזו הדהדה לי בראש בליל שבת בשעת קבלת השבת. הקריאה הכתה בי ברכות ועוררה בי רגשות של שמחה מהולה בכאב של תקוה מהולה בצער. ואולי במילה אחת – עוררה בי רגשות נחמה.
העובדה הזו – "אני מכור" ריחפה מעל ראשי ומדי פעם חלחלה עוד ועוד לתודעתי, בכל פעם שזה קרה, הותרו אצלי כמה חבילי ספקות, סימני שאלה וסימני תמיהה התאדו, וחשתי התנקות משמעותית.

בשבוע שעבר שקעתי רבות בהחלמה, עבורי זו תחילת עבודה של תכנית, והראש שלי היה נתון בעיקר בענייני ההחלמה.
פוסטים ודיונים בפורום, קבוצה טלפונית בצהריים, קבוצת לילה בחמישי, קבוצה טלפונית בשישי, הספר הקטן שיצא לאור, שיחות טלפון ראשונות עם חברי תכנית שהושיטו יד.
החשפות להתמודדות של חברים אחרים – עליות ומורדות, חשיפה של הסיפור של עצמי, כתיבת פחדים טינות ואסירויות תודה, פניה בערוץ חדש לה', שיחות עם אשתי על תובנות מהתכנית.
כל כולי נתון (בתודעה) בהחלמה, הריכוז שלי בלימוד – חלש, שינה מאוחרת בחלק מהימים, תפילות בריחוף.
זה הסיפור של השבוע שעבר עלי, המון תקוה מוטיבציה וכנות, והמון אנושיות לאשתי ילדיי וחבריי.

והנה מגיעה השבת, אחרי שבוע החלמה שלקח את רוב התעסקותי, התארחנו בשמחה משפחתית של משפחה רחוקה, חסד אלוקים איך שהכל הסתדר באותו יום שישי – עם הילד החולה ודרכי הגעה מורכבות יחד עם מבחן חשוב בלימודים והכל הסתדר יפה לשמחת כולם.
הגענו לבית הכנסת יושב ליד אנשים שאין לי כל כך קשר אליהם, באת שבת באת מנוחה, ולאט לאט מתחילות המחשבות להתארגן לכדי תובנות, ואני קולט – מצאתי מקום! מצאתי חברים שסף הרגישויות שלהם דומה לשלי, שההתמודדות שלהם דומה לשלי, אנשים מקסימים טובים ומלאי אהבה (בקטע הטוב כמובן..) ואיתם אני חש גלוי לגמרי, מרגיש בנח עם מה שאני, עם הבעיות שלי, עם השגעונות והחריגות שלי, זה בסדר שאני חולה, זה בסדר שאני חסר אונים, זה בסדר (במובן של השלמה עם המציאות) שאני מתעצבן גם על הקרובים לי, זה בסדר שיש לי רגישויות, זה בסדר שיש לי פחדים מעניינים "פעוטים", זה בסדר שיש לי טינות. זה בסדר שאני מכור!

והעיקר – יש לי תקוה, יש לי תכנית עבודה, מצאתי את שאהבה נפשי, יש לי אבא אוהב (כמה שזה מוזר לי לחשוב על ה' ככה) שאיתי, שומע מאזין מכוון ומוביל ביד אוהבת, שולח את שליחיו ומאיר לי פנים דרך השגרה, דרך היומיום.

ואני עומד ומשבח ומודה לה' בבית הכנסת שאיני מכיר, מקבל את השבת, מודה בלב לחברים של התכנית לכל מה שלמדתי מהם ומהתכנית, מודה לה' וחש כבן אבוד ששב לחיק אביו המחבקו בחמימות וגעגוע.

תגובה: שמחת התרת הספקות – אני מכור! לפני 6 שנים, 3 חודשים #110246

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 328 ימים
  • דירוג פלטיניום

מרגש לקרוא, מזדהה מאוד!

הרגשת השייכות, פתאום מצאתי את עצמי, אני יודע מי אני ומה אני. ומקבל תקווה שיש דרך לאנשים כמוני.
התרגשתי בשבילך, ומאחל לך שתמשיך להתמיד בדרך.

= = =
גם היום, רק להיום.

תגובה: שמחת התרת הספקות – אני מכור! לפני 6 שנים, 2 חודשים #110260

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

מרגש!
מתפלל בשבילך שהרגע יחקק בנשמתך לעד
גם ברגעים קשים יותר של בלבול וחוסר בהירות
תנצור את התובנה הזו חזק חזק
כאן הכל מתחיל
אוהב אותך!

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

תגובה: שמחת התרת הספקות – אני מכור! לפני 6 שנים, 2 חודשים #110272

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

כמה שאני מזדהה. לא אשכח את הרגעים האלו.

בפעם הראשונה בחיים שבה הבנתי שאני מכור, הרגשתי מצד אחד הקלה עצומה, וביחד עם זה בלבול גדול. הייתי אצל הפסיכולוג לפגישה ראשונה, ואחרי כל השאלות הוא אמר לי שאני מכור.

מצד אחד שמחתי כל כך, כי סוף סוף הבנתי מה לא בסדר איתי. הבנתי שאני לא שקרן וצבוע אלא באמת יש לי בעיה. מצד שני לא הצלחתי להבין מה זה אומר מכור, כי הרי כולם מתמודדים עם משיכה למין אז מה זה מכור בכלל?

אבל למרות הבלבול, הרגע הזה היה המשמעותי ביותר עבורי, ומאז שום דבר לא כמו שהיה. מאז אותו רגע, אני נקי כבר שש שנים, בחסד אלוקים גדול, לגמרי לא מובן מאליו. רק מתוך ההבנה שיש לי בעיה שאני צריך לטפל בה.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: שמחת התרת הספקות – אני מכור! לפני 6 שנים, 2 חודשים #110285

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מכיר את המקום שלך מהמון חברים חדשים בתכנית,
זכור יגיעו ימים אולי, שתקלל את הדקה שנהית מכור, אבל תמשיך איתנו,
תתחבר שוב ושוב לחברים, זה יעבוד,
יש פה המון כוח הביחד,
שמח על האור שלך.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: שמחת התרת הספקות – אני מכור! לפני 6 שנים, 2 חודשים #110299

• עדינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 372 ימים
  • חבר ותיק

תודה רבה חברים על שהתרגשתם איתי.
תודה על ההזדהות.
תודה על השיתופים האישיים.
תודה על התפילה.
הרבה הרבה - זה בזכותכם!
אוהב.

תגובה: שמחת התרת הספקות – אני מכור! לפני 6 שנים, 2 חודשים #110302

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אבי גולן כתב on 01 ינו' 2018 09:28:
מכיר את המקום שלך מהמון חברים חדשים בתכנית,
זכור יגיעו ימים אולי, שתקלל את הדקה שנהית מכור, אבל תמשיך איתנו,
תתחבר שוב ושוב לחברים, זה יעבוד,
יש פה המון כוח הביחד,
שמח על האור שלך.

זה לא סתירה. רגעים קשים הם גם הזדמנות לגדול, וביחד עם זה הם כמובן קשים מעצם טבעם. זה נכון גם לגבי ההתמודדות שלנו. לא הייתי בוחר להיות מכור בעבור שום הון שבעולם, אבל היום שאני מכור ובהחלמה אז אני רואה את הטוב שבזה ומודה לאלוקים על הזכות שנתן לי.

"מנויה וגמורה בסוד חכמי התורה - אשרי מי שלא נברא". הכי קל זה להמנע מכל התמודדות, אבל האם באמת זה פיתרון?

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן