ברוכים הבאים, אורח

השיכור והזבוב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: השיכור והזבוב 1174 צפיות

השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110152

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

זלמן היה אדם ישר דרך שצרות החיים השתרגו על צווארו והפכו את חייו לקשים מנשוא, משברים כלשהם זעזעו את חייו והוא נתן עיניו בטיפה המרה. בתחילה הייתה זו רק חצי כוסית פה וכוסית שם אבל כדרכו של אלכוהול מה שמספיק אתמול לא מספיק היום וזלמן הפך למה שמכונה "אלכוהליסט".

זלמן שהיה בחור  חכם הבין היטב את מצב הביש בו הוא שרוי וכאשר ידיד המשפחה הציע פתרון הסכים זלמן להתחייב לעמוד בו.

וזה דבר הפתרון: מעתה לא ישתה זלמן משקאות חריפים אלא בחברותא. משפחתו האמינה שמהלך זה יהיה צעד משמעותי בדרך לגמילה כי אחרי הכל קל יותר למצוא אלכוהול מאשר למצוא שותף לשתייה וכך שעות הפיכחות יעלו וממילא יגבר הרצון ותקצר הדרך לפיכחות מוחלטת.

חלף יום ועוד כמה שעות זלמן ניגש לארון והושיט ידו באינסטינקטיביות אל הבקבוק אך מיד נזכר, ההבטחה! רק עם שותף! מה שזלמן מבטיח זלמן מקיים.

נו טוב! נמתין, אולי יזדמן מישהו שירצה להרים כוסית לכבוד יום שני... משך זלמן כיסא מן המטבח התיישב על מפתן הבית והמתין. כאילו להכעיס דווקא היום היו הרחובות ריקים ואיש ממכריו לא עבר ברחוב.

שעה חלפה ועצביו שהיו גם כך רפויים התרופפו עוד יותר. "למה", אמר לעצמו למה הייתי צריך לקבל על עצמי החלטה כה קשה??? הוא החליט לפנות לעוברים ושבים אף שלא הכיר אותם, מה כבר יכול להיות?... יציע למישהו להרים כוסית, העיקר שיהיה חברותא. משום מה כולם דחו את בקשתו בנימוס.

למעלה משעתיים חלפו תחושת היובש שבגרונו חלחלה אל מוחו ועשתה בו שמות. במין החלטיות התרומם זלמן ממקום מושב ניגש אל ארון המשקאות הוציא את הבקבוק בתנועות נחרצות והניחו על השולחן. הרי רק להכין את המשקה מותר לי. אני חלילה לא מפר את ההבטחה שלי לא אשתה לבד, אני רק מכין את הבקבוק...

דקות חלפו ואל הבקבוק הצטרפו גם שתי כוסיות, גם זה מותר, שבכל יהיה מוכן כשהחברותא יבוא. ושוב ישב והמתין ליד הבקבוק והכוסות ממתין בכיליון עיניים למישהו שיגאל אותו מייסוריו. ובינתיים עולה המחשבה הרי למזוג את המשקה לתוך הכוסיות אפשר... למה לא? שיהיה מוכן כשמישהו יבוא ויצטרף.

הכוסות נמזגו וריחו של האלכוהול החל מכה באפו, אדי האלכוהול חלחלו אל מוחו והוא הרגיש שהוא לא מסוגל לעמוד בזה יותר, סחרחורת החלה מתפשטת במוחו וזלמן הרגיש שעוד רגע הוא מאבד את שפיותו.

והנה משום מקום זבוב קטן טיפס על קצה הכוסית והחל מוצץ מהמשקה.

הנה יש שניים!

שניה לא חלפה וזלמן כבר לגם את הכוסית השנייה והשלישית, לחיים! לחיי הזבוב!

שוב מצא זלמן את עצמו שיכור כלוט.

זלמן היה מלא בכוונות טובות, הייתה לו את כל האמביציה לצאת מהבעיה שלו אבל הוא טעה טעות אחת פטאלית.

הוא האמין לראש שלו.

המכור הרי אף פעם לא באמת רוצה להשתמש בכמות שהוא באמת השתמש, הוא תמיד רוצה רק... להתקרב/ לבדוק/ לרחרח/ להסתובב סביב/ להציץ לשנייה אחת וזהו/ (כל אחד מוזמן להוסיף כאן את רשימת הרק.... הפרטית שלו).

היום הזה בו אני מבין שהראש שלי הוא האויב הכי גדול שלי כי הוא מספר לי סיפורי אלף לילה ולילה למה הפעם הזאת אני כן יצליח רק...  הוא היום בו אני מתחיל דרך חדשה בחיים.

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים, 11 חודשים על ידי אח-שמח.

תגובה: השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110153

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
יפה מאוד, אהבתי,
ובפרט הסוף, מי ייתן ונזכור את זה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110156

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

ממש התחברתי
תודה

תגובה: השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110157

• mishmish
  • רצף ניקיון נוכחי: 245 ימים
  • חבר חדש

ואוו מדהים תודה רבה על השיתוף

תגובה: השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110158

אח-שמח כתב on 25 דצמ' 2017 14:53:

והכי חשוב לזכור: שום תירוץ הוא לא מספיק טוב בשביל להצדיק שימוש!!!

מה שנכון נכון...
יש לי חוויה בנושא הזה ואולי כאן המקום לחלוק את זה.
אני בתוכנית כבר שנה ותשעה חודשים, ונקי חודשיים וחצי, הייתי נקי 11 חודש ונפלתי 5 וחצי חודשים ונפלתי, חודשיים וחצי ונפלתי, ועכשיו אני נקי בחסד אבא אוהב.
אחרי הנפילה האחרונה שמתי לב למשהו שמאוד עזר לי כפי שאכתוב מייד.
שמתי לב, שכשאני מגיע למצב רגשי מאוד קשה, לא איזה מצב רוח של דיכאון שזה די קלאסי להרבה מאיתנו, אלא למשהו כבד שרודף אותי יותר משבוע ולוקח אותי למקום שבו כבר לא אכפת לי מכלום, ואז אני נופל...

ואז נפל לי האסימון, כשאני מגיע לכזה מקום, זה ההזדמנות שלי לנסות לגדול ולצמוח, למצוא את הפגמים שלי ואת החלק שלי בסיטואציה ולהתחנן לאלוקים שיעזור לי להישאר נקי למרות הכל.

בחנוכה, הגעתי לשם, הייתי מוצף מבחינה רגשית, היה לי עומס רציני בעבודה שבא על חשבון אשתי והילדים, ואני הרגשתי קרוע לגמרי, מצד אחד בעבודה  צריכים אותתי ומצד שני אשתי מותשת וצריכה אותי בבית וממילא גם היא משדרת לי מצוקה וחוסר מצב רוח, מה שעוד יותר גורם לי להרגיש כל הזמן תחושת אשמה, והכל ביחד הצטרף לו לקריז מטורף של תאווה שהתמשך יותר משבוע , ובנוסף לזה גם הרגשות שלי השתוללו וחישבתי ליפול ולשכוח מהכל.

ואז נזכרתי במה שהרגשתי אחרי הנפילה האחרונה, וכתבתי צעד 4 נוקב וחסר פחד, דיברתי עם הספונסר על הכל בכנות, ובעיקר התפללתי שוב ושוב לאבא אוהב שייתן לי את הצ'אנס לגדול מהסיטואציה ולא ליפול, התחננתי אליו שייתן לי ברחמיו יום נקי...

גיביתי את זה עם פעולות חוזרות ונשנות, טלפונים לחברים, פעולות של נתינה, כתיבה...

בחסד ה' נשארתי נקי, ואדי האלכוהול הולכים ומתפוגגים, אני חווה שוב שחרור מהתאווה, וגם שחרור מהצורך לברוח למסיחי דעת למיניהם ולסוגיהם שזה לא פחות חשוב.

תודה חברים, תודה שאתם איתי בדרך, מתפלל לעוד יום אחד.

תגובה: השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110159

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים אותך
תודה על השיתוף והחיבור
תודה על הכנות

תגובה: השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110168

• עדינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 372 ימים
  • חבר ותיק
בס"ד
יפה מאוד הסיפור עם השיכור והזבוב. מזדהה ממש,
רק לפתוח מחשב, רק להיכנס לאינטרנט, רק לבדוק אם הרשת שתפסתי היא עם סינון או בלי, רק לראות שאכן זה עובד, עד איבוד שליטה....
(לפעמים אני מסתכל על ילדי הקטן, ורואה דפוס זה, לדוגמא כשמבטיחים לו צ'ופר אחרי האוכל, אז הוא מבקש רק לשמור לידו את הצ'ופר והוא לא ייגע, והוא רק פותח ורק ורק ורק....)

תודה.

אחיד בשמיא, ממש כיף לקרוא איך צמחת מתוך הקושי, נותן תקוה...

תגובה: השיכור והזבוב לפני 6 שנים, 3 חודשים #110169

שלום לך אח-שמח היקר.
אני רק אגיב בקצרה, ממש התמוגגתי מהפסוט הזה שלך.
הוא כתוב בצורה חדה ברורה וקולעת, תודה לך.
כל מה שקשור לאלכוהוליסטים תמיד מושך את ליבי בגלל ביל המנוח ;-)
שנכה להתמיד בפעולות המניעה ונזכה לניצחון הולך וגובר על התאווה.

אוהב ה'

תגובה: השיכור והזבוב לפני 5 שנים, 11 חודשים #111948

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

אהלן חברים
בחול המועד פסח עברתי על הפוסט הזה שוב והרגשתי שהסיומת שלו לא נכתבה מספיק ממקום אמיתי של החוויה האישית שלי
כתבתי שוב את הסוף מהמקום בו אני נמצא עכשיו ומהחוויה האישית שלי
מקווה שתהנו

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן