ברוכים הבאים, אורח

אם כן - למה זה אנוכי...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אם כן - למה זה אנוכי... 1026 צפיות

אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108660

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

במעידה האחרונה שהיתה לי, חזרתי אחורה בזמן לנפילות, והרגשתי שוב את הסיבה שבגללה אני לא רוצה ליפול, לא רק הכאב שאחרי הנפילה, כאב שבחסד אלוקים נחסך ממני כי לא נפלתי, אלא הכאב של לפני הנפילה. הכוונה לאובססיה שמשגעת אותי, המחשבות שלא מפסיקות להכות לי בראש, כשמצד אחד אני שומע קולות צורחים לי "אתה חייב ליפול" ומצד שני את הקולות שצורחים "לא כדאי לך, אסור לך ליפול!". בשלב מסויים הרגשתי כל כך קרוע מבפנים, כל כך רע עם עצמי, שפשוט אמרתי לעצמי שאין לחיים טעם במצב הזה.

חשבתי על רבקה שבתוכה יש שני כוחות וכל אחד סוחב לכיוון שלו, עד שמגיע הרגע שהיא אומרת "אם כן - למה זה אנוכי". היא פשוט לא מסוגלת להתמודד עם המשיכה הסותרת הזאת, והיא נרגעת רק אחרי שהיא מבינה שזה שני אנשים שונים לגמרי. אבל אצלי שני הכוחות האלו הם לא שני אנשים שמושכים אותי כל אחד לכיוון אחר, אלא שני הכוחות האלו הם אני. זה אותו אני שכל כך רוצה ליפול, אותו אני שכל כך לא רוצה ליפול. פיצול האישיות הזה הורג אותי, ואני אומר "אם כן - למה זה אנוכי".

הכאב שנגרם מהאובססיה ומהרצון לא ליפול שמופיעים בו זמנית, גורמים הרבה פעמים למחשבה של "די, אין לי כוח, אני מעדיף ליפול העיקר לסיים עם זה". יש לי בתוך הראש הרעשה ארטילרית שלא מפסיקה ואני מוכן לעשות הכל עבור קצת שקט אז אני מרים דגל לבן ונכנע. כשמגיעים הרגעים שאני אומר "אם כן למה זה אנוכי" ומעדיף למות מאשר להמשיך לסבול, ברור שאני יעדיף ליפול בתקווה שהטרור יפסיק. 

זאת הסיבה שכל כך קל להפסיק וכל כך קשה להישאר בהפסקה. אני מפסיק מתוך תקווה לקצת שקט ושלווה, אבל כשהטרור חוזר לחיים שלי והאובססיה מתחזקת עוד ועוד, אני לא מסוגל להישאר בהפסקה ומעדיף ליפול. הבעיה היא כמובן שהנפילות לא רק שלא מחלישות את האובססיה אלא הן מחזקות אותה. זה נותן לי הקלה רגעית, אבל כשהיא חוזרת - היא חוזרת בגדול.

לא פלא שלרבים מאיתנו היו מחשבות אובדניות ברגעים האלו של האובססיה כשלא ראינו סיכוי לצאת החוצה מהמצב הזה. אם רבקה לא עמדה בזה, אנחנו על אחת כמה וכמה...

אז נכון שאנחנו לא בפרשת תולדות, אבל חשבתי על זה ואולי הפיתרון של רבקה זה בעצם הפיתרון שלנו: ותלך לדרוש את אלוקים. רק עם החיבור לאלוקים אנחנו יכולים לקבל את ההקלה מהאובססיה ואת השלווה שאנחנו כל כך מחפשים. באופן אישי, תכנית הצעדים לימדה אותי איך להתחבר לאלוקים וכאשר אני עושה את הצעדים - אני זוכה לשפיות, חיים בלי אובססיה וטרור.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108663

• אוויר פסגות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1083 ימים
  • דירוג כסף
  • סקסהוליסט וטוב לי

תודה רבה!
אילו בדיוק התחושות שעברו אצלי בראש לפני שלושה ימים כשמעדתי.
ממש רציתי ליפול ולסיים עם זה כבר. רק נס הציל אותי, בקושי הצלחתי לעשות כל פעולה.

מי שנשם אבק דרכים יזכה לשאוף אויר פסגות

תגובה: אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108670

• אחד2
  • רצף ניקיון נוכחי: 580 ימים
  • דירוג כסף

אהבתי. תודה

יש תקוה נשיר כולנו יחד, יש אמונה חזקה מכל הפחד
לא נפול, לא נרעד, כי אנחנו לא לבד
יש לנו ד' אחד.

ליצירת קשר: 0529992@gmail.com

תגובה: אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108677

• jj
  • רצף ניקיון נוכחי: 185 ימים
  • חבר חדש

מחזק בדיוק בזמן הנכון 
ונותן לי כוח להמשיך 
תודה רבה

תגובה: אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108683

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 402 ימים
  • דירוג פלטיניום

מחזק אותי מאוד! 
אני ברצף של מעידות, והספונסר אמר לי לחזק את הצעד הראשון, שזה בדיוק המסר שאתה כתבת: אני לא יכול 'עם התאווה', ואני לא יכול 'בלי התאווה', אבל עדיף לי את הסבל של 'בלי התאווה' מאשר הסבל של 'עם התאווה'...

= = =
גם היום, רק להיום.

תגובה: אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108693

• איש ישראלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

מזדהה עם התחושות של רצון ליפול כדי לסיים את המלחמה והפיצול.

כתבת: "באופן אישי, תכנית הצעדים לימדה אותי איך להתחבר לאלוקים".
יש לי קושי עם האמירה שאנחנו חייבים את התכנית הזאת כדי להתחבר לאלוקים. אני מבין שהגויים ילמדו אותנו להיגמל מהתמכרות, אבל לא נשמע לי הגיוני שילמדו אותנו להתחבר לאלוקים. 
בטח חפרו על זה כבר הרבה. תוכל בבקשה להפנות אותי לפוסט שעוסק בזה? 
תודה

הדרך שבה בחסדי ה' הגעתי ל90 יום נקיים בפעם הראשונה בעזרת השיתוף והתמיכה מחברי הפורום. על כל המאבקים הלא נתפסים, הנפילות המזעזעות, ההצלחות, התהיות והתובנות שבדרך:
https://gye.org.il/forum/51-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C-90-%D7%99%D7%95%D7%9D/92642-%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A1%D7%A2

המסע המתמשך שלי לעבר יום נקי בעזרת ה':
https://gye.org.il/forum/2-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%A2/97919-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99

תגובה: אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108779

איש ישראלי כתב on 19 אוק' 2017 21:15:

מזדהה עם התחושות של רצון ליפול כדי לסיים את המלחמה והפיצול.

כתבת: "באופן אישי, תכנית הצעדים לימדה אותי איך להתחבר לאלוקים".
יש לי קושי עם האמירה שאנחנו חייבים את התכנית הזאת כדי להתחבר לאלוקים. אני מבין שהגויים ילמדו אותנו להיגמל מהתמכרות, אבל לא נשמע לי הגיוני שילמדו אותנו להתחבר לאלוקים. 
בטח חפרו על זה כבר הרבה. תוכל בבקשה להפנות אותי לפוסט שעוסק בזה? 
תודה
--------

בשבילי, פיתרון תוכנית הגמילה של הצעדים אומרת 'חיבור לאלוקים'. לא פחות מזה. 
זה מוזכר בספר הגדול (של האלכוהוליסטים) לאין מספר.

בשבילי, חיבור לאלוקים קשור לשני חלקים שאפשר לכנותם בכל מיני שמות. כאן אכנם רוח ונשמה.
לכל יצור חי יש רוח, לבן אדם יש רוח שנקראת צלם אלוקים. 
הרוח הזאת קיימת גם לגוי, כל גוי שהוא (יכירו ויידעו כל יושבי תבל כי לך תכרע..).
לי כיהודי יש חלק גבוה יותר שנקרא 'נשמה'. משהוא שאין לי שום הבנה בו. חלק אלוק ממעל. משהוא שלא נהרס אף פעם. לא בזכותי, רק בזכות האבות הקדושים שה' בחר בהם לאהוביו.

חיבור לאלוקים אצלי מתבטא קודם כל בחיבור הנפש אליו, דבר שקיים גם אצל לא יהודים, כן, גם לגויים ישנה רוחניות. מי שאומר שלא זה מגיע מצימצום וחוסר ידע וכדי לו ( או שלא..) ליסוע למקומות בהם יראה שיש להם.
למה? 
היות והם ברואים של אותו יוצר שרוצה שכל ברואיו יעבדוהו.
אח''כ מגיע החלק הגבוה יותר של הנשמה.

התוכנית בנויה להראות לי ולחבר אותי לחלק הבסיסי והיסודי אליו כל יצור שנברא בצלם יכול.זכאי.ראוי להתחבר.

אני כמכור פגעתי-נפגעתי בחלק הזה דווקא. ובו לא יעזור לי החיבור הגבוה יותר כי השקע שלי פגום אני חייב להתמקד על החיבור הבסיסי יותר.

מקווה שהובנתי למרות שקיצרתי, ושלא עוררתי מדי פולמוסים ישנים מריבצם..
לקוח ברובו מרבותינו הראשונים ובעלי המוסר.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: אם כן - למה זה אנוכי... לפני 6 שנים, 6 חודשים #108798

• איש ישראלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

הסבר מתיישב על הדעת.
מעניין אם יש לזה מקורות מפורשים בחז"ל וברבותינו.

הדרך שבה בחסדי ה' הגעתי ל90 יום נקיים בפעם הראשונה בעזרת השיתוף והתמיכה מחברי הפורום. על כל המאבקים הלא נתפסים, הנפילות המזעזעות, ההצלחות, התהיות והתובנות שבדרך:
https://gye.org.il/forum/51-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C-90-%D7%99%D7%95%D7%9D/92642-%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A1%D7%A2

המסע המתמשך שלי לעבר יום נקי בעזרת ה':
https://gye.org.il/forum/2-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%A2/97919-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן