ברוכים הבאים, אורח

מחשבות של יום כיפור: למה אני לא כמו כולם?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מחשבות של יום כיפור: למה אני לא כמו כולם? 448 צפיות

מחשבות של יום כיפור: למה אני לא כמו כולם? לפני 6 שנים, 6 חודשים #108123

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

ערב יום כיפור. כולם עסוקים, מבקשים סליחה, מתכוננים ליום הקדוש, ואני מרגיש שייך אבל לא שייך. אני שייך כי כל השנה אני חייב להתעסק במה שכעת כולם עסוקים, אבל אני לא שייך כי מה יום כיפור שלי הוא שונה. לפני שהגעתי להחלמה, יום כיפור היה היום בו הייתי בטוח שזהו זה, אני כעת מקבל את ההחלטה שתשנה את החיים שלי ולעולם לא אחזור לנפילות האלו, החלטה שלא החזיקה מעמד יותר מכמה ימים (במקרה הטוב). אבל מאז שהגעתי להחלמה אני יודע שהבעיה שלי לא עומדת להיעלם בגלל ההחלטה, ואם אני רוצה להישאר נקי - אני צריך כל יום לעשות את הפעולות שמשאירות אותי נקי, אז יום כיפור איבד פתאום כל כך הרבה מהמשמעות שלו.

אני רואה את כולם ומקנא. מחשבה מתגנבת לראש: למה אני לא כמו כולם? למה אני לא יכול לקום בערב כיפור, להתפלל, לטבול במקווה, להיות עסוק כמו כולם בהכנות שכולם עושים לקראת יום כיפור. למה אני צריך להיות שונה? במה אני מתעסק בערב יום כיפור? בלהישאר נקי, רק להיום... יום כיפור בפתח, והעבודה שלי היא לא להסתכל ברחוב על בחורות, לא לפתוח אתר פורנו... איזה באסה.

המחשבות לוקחות אותי לתחילת השנה האחרונה, כאשר התלבטתי האם להשקיע יותר בשמור עיניך או להמשיך הלאה עם החיים שלי. מצד אחד, יש לי חיים מסודרים, עבודה, משפחה, קהילה, מה לי ולצרה הזאת? למה אני צריך להיות שקוע כל הזמן באוננות ופורנו ונפילות? מצד שני, יש כל כך הרבה יהודים סובלים שזקוקים לעזרה, איך אפשר לדאוג רק לעצמי? ועדיין אני חושב על זה שאפשר לעשות צעד 12, אבל אני לא חייב להשקיע את כל החיים שלי בגועל נפש הזה. אני את נפשי הצלתי בשמור עיניך, אני נקי כבר יותר מחמש שנים, עזרתי כבר להרבה חברים בהחלמה, אז מי אמר שכעת אני צריך להמשיך להתעסק בזה, אולי הגיע הזמן שאחרים יעשו את העבודה הזאת.

ואני נזכר בדברי הגמרא: "אמר דוד לפני הקב"ה, לא חסיד אני, שכל מלכי מזרח ומערב יושבים אגודות אגודות בכבודם, ואני ידי מטופלות בדם, שפיר ושליא, כדי להתיר אשה לבעלה". דוד המלך, אין לו מה לעשות חוץ מלהתעסק בגועל נפש הזה של דם שפיר ושליה? אבל כן, כדי להתיר אשה לבעלה הוא ירד מכבודו והתגעל בדם.

נכון, יש מקומות יותר מכובדים לעשות חסד. יש ארגונים שבהם אפשר להתגאות בפעילות, ואילו בשמור עיניך זה לא כבוד גדול, ופרסום אישי כמובן לא בא בחשבון... 

ועדיין ממשיך הקול הקטן בראש שלי ללחוש: אבל למה עכשיו? למה בערב יום כיפור זה מה שאתה צריך לעשות? ואז נזכרתי בסיפור על אחד מגדולי ישראל שבאמצע התפילה ביום הכיפור הלך לחטוב עצים כדי להכין אוכל ליולדת בקצה העיירה שלא היה מי שידאג לה. חשבתי על הסיפור הזה במושגים של ימינו, איך היינו מתייחסים אם היינו שומעים שהרב עובדיה יוסף או הרב אלישיב או הרבי מליובאוויטש היו מפסיקים בתפילת יום כיפור ויוצאים לנהוג באמבולנס של הצלה לקחת אישה לבית חולים. 

אז כן, ביום כיפור הרצון הוא להיות כמו כולם, אבל מי שהגיע להחלמה ואלוקים נתן לו את המתנה, יש לו גם אחריות, לעזור ליהודים אחרים, לאלו שאין מי שיעזור להם. ואם בגלל ההחלמה אז אתרגש פחות בתפילת כל נדרי או נעילה - עלינו להיות מוכנים לשלם את המחיר הזה, כדי לעזור ליהודי נוסף.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מחשבות של יום כיפור: למה אני לא כמו כולם? לפני 6 שנים, 6 חודשים #108126

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

אני דווקא לא רציתי להיות כמו כולם.
למיטב ידיעתי ישנם אחוזים גבוהים של בני אדם שמעפילים לגבהי מרומים בימים הנוראים
אולם בלי כלים חדשים שיעזרו להם להשתנות בשנה הבאה.
בעצם אף פעם לא רציתי להיות כמו כולם.
מאוד רציתי להשתנות באמת אבל משנה לשנה ראיתי שגם אני כמו כולם לאחר יום כיפור חוזרים לתלם...

השנה בחסד ה' עלי זכיתי להיות לא כמו כולם.
מן השמים סיבבו שסיימתי צעד ארבע יסודי בדיוק בערב יום כיפור!
עתה יש לי את המודעות העצמית לכל תהלוכי הנפש שלי, ואלו דברים הסיטו אותי מהמסלול.
יש לי כלים חדשים לחזור אל המסלול כפי שלא היו לי מעולם.
במשך כל היום כיפור הרגשתי חיבוק עצום מריבונו של עולם
היתה לי הרגשה רוחנית מדהימה מלווה בשמחה פנימית נדירה
רק מתוך הידיעה הזאת שאני לא מגיע בידיים ריקות או בתשובה דמיונית
אז תודה רבה לך אבא שבשמים שהוצאת אותי מן החושך אל האור הנצחי.
ומעתה תן לי את הכוחות להשתמש בכלים החדשים ולבצע בפועל את השינוי בכל תחומי חיי

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: מחשבות של יום כיפור: למה אני לא כמו כולם? לפני 6 שנים, 6 חודשים #108143

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על הפוסט, נותן כוח להמשיך להשקיע אפילו שלפעמים אני גם חושב, תן לי לחיות עם עצמי, וכו'
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: מחשבות של יום כיפור: למה אני לא כמו כולם? לפני 6 שנים, 6 חודשים #108170

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תודה שאתם כאן בשבילינו!!!!

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן