ברוכים הבאים, אורח

השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה 1454 צפיות

השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 7 שנים #102330

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
המעידה האחרונה שלי היתה מאוד מבלבלת. תמיד אנחנו מדגישים את הצד של הפניה אל הפורנו בתוך בריחה, מפלט מהקשיים, תוצאה של הפגמי אופי שלנו, אבל הפעם שום דבר מזה לא היה נכון. מאז שהגעתי להחלמה, המעידות שלי היו תמיד קשורות למצב שלי, ותמיד יכולתי לראות קשר ברור בין מה שעברתי לבין התוצאה - המעידה. למשל מריבה ענקית עם אשתי, טינות חזקות על הבוס או פחד ממצב כלכלי קשה. במצבים האלו, התאווה היתה מפלט, מקום שיכולתי לברוח אליו ולשכוח מהכל.

כאשר זה המצב, העבודה על הצעדים היא פיתרון מעולה כיון שבדיוק בבעיות האלו הצעדים מטפלים. כשהטינה גרמה לי רצון לברוח לשימוש בתאווה, עבדתי קשה להיפטר מהטינה, והצעדים היו תכנית נוחה ופרקטית כדי לבצע את העבודה הזאת. אותו דבר כאשר התמודדתי עם קשיים בזוגיות או כל בעיה אחרת שגרמה לי לברוח.

אבל הפעם זה היה אחרת, הפעם המעידה היתה אחרי תקופה טובה ומחוברת, בסיום יום מצוין שלא היתה לי שום סיבה לברוח. המצב בבית מעולה, בעבודה הכל בסדר, המצב הכלכלי גם הוא טוב, ולמרות הכל, בלי שום סיבה שיכלה לגרום לי לברוח, פשוט מעדתי. סתם ככה, הרגשתי כמיהה לתאווה, שכנעתי את עצמי שהפעם אסתפק ב"קצת תאווה", לא עשיתי את הפעולות שאני מורגל בהם, ופתאום מצאתי את עצמי עמוק בפנים, ורק בחסד אלוקים לא המשכתי הלאה ולא נפלתי.

מיד אחרי שהתחלתי לעשות את הפעולות שהחזירו אותי לשפיות, התחלתי לשאול את עצמי מה קרה? הרי הכל בסדר ואין לי שום סיבה לבריחה, אז למה פניתי אל התאווה? התשובה שלי לכך היא שישנה סיבה נוספת לשימוש בתאווה, והיא סיבה לא פחות חזקה ומשמעותית מאשר הסיבה של הבריחה, רק שמשום מה כמעט אין לכך התייחסות מצד החברים, וכמעט כל הדיבורים והפעולות מתייחסים לנושא של הבריחה. המדובר הוא בכמיהה שיש לנו לתאווה, כמיהה חזקה כל כך שהיא יכולה להתגבר על כל סיבה אחרת שיש לנו למה לא ליפול.

בהקדמה לספר הגדול מופיעה חוות הדעת של הרופא, ושם הוא מתייחס לכך בצורה מאוד מפורשת:

"אינני מחזיק בדעת המאמינים שהתמכרות היא בעיה של שליטה נפשית בלבד. היו בטיפולי אנשים רבים אשר עבדו, למשל, במשך תקופה של חודשים על איזושהי בעיה או עיסקת כספים שהיתה חייבת להתבצע בתאריך מסויים, שהיה הנוח להם. הם לקחו משקה אחד ביום לפני אותו תאריך, ואז תופעת הכמיהה מיד הפכה לחשובה יותר מכל העניינים האחרים, וכך העיסקה באותו תאריך כלל לא נערכה. אנשים אלה לא שתו על מנת לברוח; הם שתו על מנת להתגבר על כמיהה שהיתה מעבר לשליטתם הנפשית. ישנם מצבים רבים הנובעים מתופעת הכמיהה אשר גורמים לאנשים להקריב את החשוב שבדברים והעיקר לא להמשיך להילחם."

במילים אחרות: נכון שהרבה פעמים אנחנו פונים לתאווה בתור מפלט לבריחה, אבל בנוסף לכך אנחנו מחפשים תאווה פשוט כי זה כיף. אנחנו נמשכים לפורנו כי ככה אנחנו.

הטיפול בסיבות שלנו לבריחה אל התאווה הוא על ידי טיפול בבעיות שבגללן אנחנו בורחים, אבל הטיפול בכמיהה עצמה הוא רק על ידי כוח גדול מאיתנו. כשאני יודע שההתמודדות הזאת גדולה עליי ומבקש עזרה מחברים ומאלוקים, אני יכול להשתחרר מהכמיהה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 7 שנים #102336

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על ההארה. 
אוהבים.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 7 שנים #102341

• בן פורת
  • רצף ניקיון נוכחי: 1435 ימים
  • דירוג כסף

אהבתי

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 7 שנים #102349

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

לגמריי.
תודה על זה.
והכמיהה שלי היא "רעב רוחני".
צורך - רצון עז למלא ריקנות בלתי נתפסת בתוכי.

"כאייל תערוג על אפיקי מים"..

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 7 שנים #102363

כל כך מזדהה.
אצלי זה כמעט תמיד כך, אני חש ריקנות נוראה, ואז אם אני לא מתמלא מחיבור לאלוקים, חיבור אמיתי ולא כמו במחלה שבכיתי וזעקתי, חיבור של יציאה מעצמי ונתינה לזולת, אז אני כל כך רעב שרק תאווה יכולה להיות פתרון.
ואוי לו לאותו הפתרון שהופך תמיד לבעיה עוד יותר גדולה.

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 7 שנים #102372

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

סוג של נכות ומיוחדות יש לנו... אוהבים אותנו... לפחות אלוקים...

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 5 שנים, 6 חודשים #114778

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה על הפוסט. 
הספונסר הראשון שלי היה שואל אותי אחרי ששיתפתי אותו במעידות שהיו לי, אתה יודע למה זה קרה לך? ואני אין לי מושג. והוא עונה בתרועת ניצחון (לפחות ככה זה היה נראה לי...), זה קרה בגלל שאתה חולה. 
יענו, אין פה מה להתפלסף, פשוט צריך לקבל את זה. כן צריך לפנות לאלוקים שיעשה עבורי את מה שאני לא יכול לעשות.

מתפלל לחיבור אליו, רק להיום. 

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 9 חודשים #147699

• TOM23
  • רצף ניקיון נוכחי: 120 ימים
  • חבר חדש
תודה רבה לך על הפוסט עזרת וחיזקת אותי מאוד רגע לפני מעידה בעצמי

אתה צודק במאה אחוז בקשר לשימוש שנובע לעיתים קרובות בגלל התאווה עצמה ולא כי היא מזור לדבר אחר אלא ממש עומדת בפני עצמה

תגובה: השימוש בתאווה הוא לא (רק) בריחה לפני 8 חודשים, 4 שבועות #147706

המשתוקק כתב on 24 יולי 2023 21:42:
מאוד יפה וחשוב. באמת מודגשת בעיקר הבריחה, ולא היא.

תודה על ההקפצה. חשוב לי מאד בימים הללו, למרות שאני יודע שהפעולות שלי על התאווה הגיעו לא רק מעצם הכמיהה, אלא מתקופה שעשיתי פחות פעולות יומיות שגרמו לי להתנתק.... אבל בכל זאת זה חשוב לי לדעת, כי גם במצב הזה, ניתן לומר שהתאווה לא הגיעה בשביל בריחה אלא נטו בגלל עצם הכמיהה.
רק שאם הייתי  מחובר יותר, הכמיהה לא היתה מגיעה.
רק אדייק בדבריך בסיום המשפט שלך, "ולא רק היא".

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן