ברוכים הבאים, אורח

החלמה זה ענין של סדר עדיפויות
(0 צופה) 

נושא: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות 4716 צפיות

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10227

ל"רק להיום!",
אני תומך ואף מתחיל להשתתף בתכנית 12 הצעדים הטלפונית, קורא חומר על התכנית ומנסה להפנים וללכת לפיה בחיי על מנת לצאת מההתמכרות שגזלה ממני משאבים רבים, חיים רבים, יצירות רבים, וחיי חברה שכל כך חסרים לי.
אך, המגמה שאני קורא לה היא, שצריך להתמקד, בכל דבר בחיים צריך התמקדות, גם בשעת מחלתנו, ויהיה חכם אם נלך לקבוצה אחת או שניים לא יותר ונספר על חיינו, ניצור קשרים עם אנשים חדשים, מספיק להכיר חבר אחד או שניים טובים שילוו אותנו באמת ובתמים, בכנות ובאמינות בהמשך דרכנו.
מקווה שדבריי הובנו הפעם יותר טוב...

לגבי הדברים שציינת שאמרתי אני חושב שדיי עניתי עליהם בחלק הראשון של תגובתי, אדם, חייב לדעת שהמחלה שיש לו איננה דורשת פרסום לכל אדם, הוא צריך וחייב לגלות את ליבו לאזני חברי הקבוצה, והספונסר איתו הוא מתנהל, אך זה לא אומר שהוא צריך להיות נוכח בכמה שיותר קבוצות ברחבי הארץ, ולנסוע בכוונה לכל מיני מקומות, כל יום, רק כדי שיוכל לשתף את שעובר עליו.
ונכון, שיש צורך קיומי בלספר כל יום לחבר את שעובר עלינו בהחלמתנו, ולכן אנחנו משיגים חבר אחד או שניים טובים שאיתם נוכל להתנהל בצורה יעילה וטובה, ושהם הספיקו להכיר את המגרעות והחסרונות שלנו, וגם כמובן את היתרונות והמעלות שיש בנו, ולנתב אותנו לראות את הדברים מכיוון זווית אחרת.

הבסיס של ההתמכרות היה, שזה היה סוד כמוס שאף אחד לא ידע עליו, ברגע שנפתח ונספר ונהיה גלויי לב, זה כבר ישמוט את הבסיס שלנו להתמכרות.

מקווה שדבריי הובנו יותר טוב...

נ.ב. נצטרך גם לבוא ולשאול, האם ההתמכרות שלנו היא מחלה מדבקת אם לאו, כדי להבין יותר טוב את דברים מסויימים..

בהצלחה בהמשך הדרך...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10229

תודה משוש.

אני מאד מזדהה אם הנושא שהעלית לגבי החשיפה, גם לי זה היה קשה. אני יכול רק לספר לך מה קרה אצלי בחודשים האחרונים, ככל שאני מפנים שאני חולה ולא חוטא, ומקבל את עצמי-ההחלמה שלי נהיית יותר טובה וגם פחות אכפת לי להחשף. כיום אני עושה פעולות שחושפות אותי גם מול אנשים מחוץ לקבוצות וזה לא מפריע לי- לפני ההחלמה זה לא היה בא בחשבון בכלל! (למען הגילוי הנאות- אני חרדי ונמצא עמוק בתוך הקהילה, יש לי לכאורה מה להפסיד בחשיפה).

למה צריך את זה אתה שואל? קודם כל כמו שכתבתי- זו החלמה, עד שלא תחוש זאת לא תבין.
דבר שני- תקרא מה שכתבתי לפני כמה הודעות על החברותא של התוכנית, וגם זה- עד שלא תחוש לא תבין.

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10230

ל"רק להיום", בוא נסכם בקצרה, מה שעושה לך טוב לא יעשה בהכרח טוב לאדם אחר. השיטה מכליה גוונים שונים של אנשים, שכל אחד מתחבר אליה בצורה המיוחדת לו. לכן, חדל לך מלהגיד שאם אספר לכל חבריי שאני מכור זה יעשה לי טוב. לפעמים חשיפה גדולה לשמש עלולה לעשות סרטן... בהצלחה רבה.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10231

מסכים איתך, התכוונתי רק לשתף אותך במה שקרה אצלי- לא לקבוע מסמרות.

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10232

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
משוש, אתה באמת רוצה תשובה ממני או שזה סתם עוד סיבוב של הדברים שכבר טחנו כאן לעייפה?

(נ.ב. בכל הכבוד הראוי, אבקשך לכתוב בצורה מוכבדת, ולא להשתמש בביטויים כמו "משריץ את מחלתו", ודברים שיכולים להיות פוגעים. תודה)
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10236

לזלמן, עדיין לא ראיתי שרשומים לפורום 500 אנשים, והם אכן מחוברים ומתחברים לפורום מידי פעם בפעם.
בכל אופן, מדבריך עלתה המסקנה שצריך לוותר על עבודה, לעשות קיצוצים בהרבה מקומות, על מנת לבוא לקבוצות הטלפוניות והחזותיות. וזה לא נכון בכלל לגבי כולם.
אם אני טועה במסקנתי, תקן אותי.
אבל, אם אני צודק, אתה תהיה אחראי על כך שאנשים עזבו את עבודתם כדי להחלים ממחלתם, או שוויתרו על דברים חיוניים לא פחות בחייהם כדי להיות בפורום?

אפשר תשובה, זלמן היקר...?

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10239

משהו קטן לגבי הססטיסיטיקה: יש אלפיים מנויים למייל - שנים מהם זה אני, כי פתחתי לפני חצי שנה בערך יוזר אחר, ושכחתי את הסיסמה למייל שפתחתי אז... אני לא יודע כמה כמוני יש עוד, אני מניח שאני לא היחיד. אבל גם כך יש די הרבה.
אני בפורום חודש וחצי, והוא די תוסס מאז ועד היום, אבל זלמן כתב כמה פעמים שלפני כן הוא היה הרבה יותר שומם. כנראה שהאנשים שנרשמו לאתר, לוקח להם זמן עד שהם נכנסים לזה ברצינות. גם לי לקח כמה חדשים בין הפעם הראשונה שראיתי את האתר להחלטה ללכת על זה ברצינות (אגב, ההחלטה לא הגיעה מהאתר, אבל יום אחרי שהחלטתי שהפעם זהו הרגשתי את הצורך בשותפים - ואז נזכרתי באתר, נכנסתי שוב, והפעם בשביל להשאר לזמן ארוך יותר).
אני מניח שזה נכון גם לגבי הקבוצות, לא כל מי שנעזר בפורום רץ לקבוצות. לוקח לו זמן להחליט - האם זה באמת בשבילו? האם הוא לא יכול בלי זה? אני מניח שכל אחד עובר תקופה של התמודדות עד שהוא מחליט מה הצעדים שנכונים בשבילו.
בטבלה רצים היום 156 איש. נראה לי שכל אחד מהם עושה עבודה רצינית. וזה בלי לספור את אלו שבקיר הכבוד, שמוסיפים עוד 150, ואת אלו שכבר הפסיקו לספור. ככה שלפחות 300 איש עובדים ברצינות על ההחלמה שלהם דרך האתר. גם אם בפורום כותבים עשרות בודדות (לא בדקתי כמה), ואין לי מושג כמה משתתפים בקבוצות - בכל זאת, האתר הזה הוא בסיס של כמה מאות אנשים! שהחליטו לקחת את עצמם בידיים, ולהחלים. נראה לי שהנתונים דווקא די בסדר, בסופו של דבר.

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10240

לזלמן, עדיין לא ראיתי שרשומים לפורום 500 אנשים, והם אכן מחוברים ומתחברים לפורום מידי פעם בפעם.
בכל אופן, מדבריך עלתה המסקנה שצריך לוותר על עבודה, לעשות קיצוצים בהרבה מקומות, על מנת לבוא לקבוצות הטלפוניות והחזותיות. וזה לא נכון בכלל לגבי כולם.
אם אני טועה במסקנתי, תקן אותי.
אבל, אם אני צודק, אתה תהיה אחראי על כך שאנשים עזבו את עבודתם כדי להחלים ממחלתם, או שוויתרו על דברים חיוניים לא פחות בחייהם כדי להיות בפורום?

אפשר תשובה, זלמן היקר...?

אני לא רוצה לענות במקום זלמן, אך כל התכנית הזו היא הצעות- מי שרוצה שיקח על אחריותו, ומי שלא רוצה שלא יקח- גם על אחריותו.
הרעיון הוא- אם אתה רואה מישהו שהצליח, ואתה רוצה את מה שיש לו- שאל אותו מה עבד בשבילו.

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10241

אשריכם ישראל, לפני מי אתם מטהרים, ומי מטהר אתכם, אביכם שבשמיים!!
תודה לhappyjew על הסטטיסטיקה שערך כאן בקצרה, מעוררת את הלב, ונופחת בו תקוות חדשות למכורים כמונו, לרצות לבוא ולהחלים, ולהשתתף עם החברים שעוברים ויעברו את השלב הזה של ההתמכרות בחייהם..
חן חן

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10242

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
א. בדף הבית של הפורום כתוב שישנם 544 משתמשים נכון להיום, זה שרק מעטים מהם נמצאים כאן - זאת הבעיה עליה אני מדבר.

ב. ל"יהודי שמח", אתה מערבב הרבה דברים ביחד. כל הטבלה של הרשומים זה משותף לאתר שלנו, האתר באנגלית והאתר ביידיש. אז אם יש שלוש מאות איש מכולם ביחד - זה יפה מאוד, אבל מספר החברים בכל האתרים האלו ביחד עומד על אלפים רבים. בפורום באנגלית לבד יש 2352 חברים רשומים...

אז אם יש אלפים רבים שכבר נחשפו לאתר ויודעים שיש דרך החוצה ובכל זאת בסופו של דבר יש רק שלוש מאות שנמצאים כאן בהחלמה - המספרים מאוד גרועים.

ג. לא יודע למה אתה רוצה שאהיה אחראי עליך. האם כאשר מישהו החליט לקצץ בעבודה כדי לצרוך פורנו אני לקחתי עליו אחריות? מי שלקח אחריות על המחלה - שייקח אחריות על התוצאה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10310

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
יפה מאוד זלמן.

אהבתי את ג' !!! 
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10312

• ybnb
  • חבר קבוע
כן אבל אין מה לעשות.
לדוגמא, אני עכשיו בתקופה לחוצה ממש של בגרויות ועוד המון דברים...
אני לא יכול לוותר על זה! לפעמים זה ממש בלתי אפשרי.
מצד שני, אני גם חייב לטפל בהתמכרות שלי.
זה משגע אותי.

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10315

זלמן,
לבי המספרים - באמת לא ידעתי שהמספרים מתייחסים לעוד פורומים. לגבי ג' - אני מניח שהתכוונת ל"רק להיום" ולא אלי, לפי ההודעות הקודמות.
לגופו של עניין, אני חושב שמה שצריך זה בעיקר סבלנות. לוקח לאנשים לפעמים שנים עד שהם מבשילים לכדי טיפול מעמיק בבעיה. לי לקח שנים אפילו לנסות להתחיל, מתוכן חצי שנה בין ההיכרות עם האתר והתחלת הצעידה בטבלה והכתיבה בפורומים.
בהתחלה, האתר הזה היה חצי מחתרתי - אף אחד לא הכיר אותו. בתקופה האחרונה, עם ההצלחות, בא גם שיווק יותר מאסיבי של האתר, ומה שזה אומר שנחשפים אליו אלפי אנשים ברמות שונות מאד, הן מבחינת החולי והן מבחינת הנכונות להתרפא. אז בהחלט יתכן שאלפי אנשים ראו את האתר, אבל הם לא מסוגלים נפשית להתמודד עם מה שמוצע בו, או ההיפך - שחלק מהם הם מגזרת "הצדיקים והחסידים" של דובי מהאשכול הסמוך.
בסך הכל, יש באתר בשורה גדולה, ויקח זמן - אבל היא תחלחל הלאה. אני חושב שהמספרים, גם אחרי שהגדלת את אלו שנרשמו ולא צועדים, הם עדיין יפים מאד.
כך שלמרות הפער הגדולבין אחוזי ההרשמה לאחוזי ההשתתפות הפעילה, יש לי התפעלות ממה שקורה.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10324

ybnb כתב on 17 יוני 2012 08:15:

כן אבל אין מה לעשות.
לדוגמא, אני עכשיו בתקופה לחוצה ממש של בגרויות ועוד המון דברים...
אני לא יכול לוותר על זה! לפעמים זה ממש בלתי אפשרי.
מצד שני, אני גם חייב לטפל בהתמכרות שלי.
זה משגע אותי.

שמעתי מחבר ותיק בחו"ל-
כל מה שתשים לפני ההחלמה- לא ילך לך (בגלל שההתמכרות תדפוק לך אותו)
כל מה שתשים אחריה- יצליח לך.
זה גם מה שעבד בשבילי בנושאים רבים.
תבדוק את זה...

בעניין: החלמה זה ענין של סדר עדיפויות לפני 11 שנים, 10 חודשים #10346

לטענת חברים בכירים כאן בפורום, ההתמכרות היא מחלה סופנית שאי אפשר להחלים ממנה, אלא ללמוד לחיות איתה עד 120.
לכן, לחבר שלחוץ במבחני בגרויות, תעשה כמיטבך ותשתדל לסיים את הבחינות על הצד הטוב ביותר, בד בבד תתחיל לעבוד על החלמתך ויציאה ממעגל ההתמכרות, אך לעולם אבל לעולם אל תפסיק לעשות את הדברים הטובים שאתה עושה כרגע. הם אלו הדברים היחידים שייתנו לך את הסיפוק, והכח להמשיך לנוע בחיים. מניסיון אישי של שנים כואבות מאוד בתיכון, שלא הצלחתי לסיים בגרות רק לאחר כמה שנים טובות אחרי בית הספר.
ושוב, אל תדחה דברים לאחר כך, אין ברירה, החיים זזים, וצריך לדעת איך לשלב כמה דברים ביחד.
זמן ליצירת דף: 0.65 שניות

Are you sure?

כן