ברוכים הבאים, אורח

רעיון תקופת ה"נקיות"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: רעיון תקופת ה"נקיות" 1832 צפיות

רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #100935

לחברים היקרים והחביבים שלום רב!

התחלתי את אתגר ה90 לפני 73 יום לצערי נפלתי.
אני רווק וחבר טען בפני שהשיטה בכלל לא נכונה ובן אדם לא יכול להיות נקי כל כך הרבה זמן בלי לפרוק.(אני פשוט התפוצצתי אחרי 73 יום אז לכן הוא טען ככה...)

האם לדעתכם השיטה של הפסקה מיידית ולא הדרגתית היא נכונה?
האם כדאי להפחית מינונים לאט לאט?
ושאלה באמת מוזרה-מה עושים אחרי ה90 יום? חוזרים להיות (לעשות) כמו אנשים נורמלים? (זה לא אפשרי לדעתי)

בתקווה להחלמה אוהב ומעריך את כולכם- "אוהב ה שם"

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #100936

• ישורון_
  • רצף ניקיון נוכחי: 709 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר, בוקר טוב!

73 יום זה דבר נפלא, ממש לא מובן לאדם מכור.

יש חבר בתוכנית בן 70 שנה שנקי 33 שנה.

כל יום רק להיום!

הוא אומר שגם אחרי בערך 19 שנה של נקיות היה לו מקרה ששכב בבית חולים כשהוא מדמם כמויות של דם כפסע לפני המוות.

הצוות הרפואי היה לחוץ, יש להם אדם שהולך למות.

והוא שוכב ערום, ופתאום מגיעה אחות יפה, בחורה נאה,

הוא מרגיש זיקפה, הוא מבקש ממנה שתכסה אותו.

היא לא מבינה למה, אבל הוא הרגיש שהוא לא יכול....

הוא זעק מפנימיותו, אני מרגיש לא נעים לשכב ערום, בבקשה תכסי אותי.

המסר הזה עצום, זה מראה כמה אנחנו לא מבינים את המחלה שלנו.

צעד ראשון ב- 12 הצעדים הוא: הודינו כי אנו חסרי אונים מול התאוה, וכי איבדנו את השליטה על חיינו.

כמה קשה לבן אדם להכיר ולהודות בזה!

מה עשית לפני שנפלת אחרי 73 יום?

האם ביצעת איזו פעולה שהתוכנית נותנת לעשות.

התקשרת לחבר, חלקת איתו בחוסר אונים שלך?

האם זימזמת את תפילת השלוה בחרישיות, ביקשת מאלוקים שאתה לא יכול, שרק הוא יכול מול המחלה שלי?

אלו פעולות שבאות מההכרה בחוסר אונים, מי שלא מבצע אותם זה בא מחוסר החוסר אונים.

לכן, אל לך, חבר, ליפול ברוחך ובנפשך!

אני מציע לך לקחת ספונסר, לבוא לקבוצות חיות, לקבוצה טלפונית, לקרוא את הספר הגדול, בקיצור: להתחיל תוכנית!

שמיעת המסרים מחברים וותיקים נותנת ניסיון כח ותקווה משלהם.

מחכה לשמוע ממך.

יום נקי מחובר ומפוכח רק להיום

אוהב - ישורון_
אפס בלתך גואלינו, ואין דומה לך מושיענו
מקבל את המציאות של החיים כמות שהיא

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #100943

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהב השם היקר שלום שלום. 
דבר ראשון על עצם ה-90 יום העניין הוא שמדעית אדם מכור גם אם הוא הפסיק לצרוך ולהשתמש עם ה״סם״ שלו עדיין המח שלו רגיל לזה וזה חלק ממנו. אם אתה נגמל מזה 90 יום אז המח משחרר איזהשהיא תלות טכנית שהיתה לו בסם ואז יותר קל להישאר נקי. 
וקצת על ההתמכרות שלנו לתאווה. 
הסיבה שאנו מכורים לתאווה זה כי יש לנו הרבה פגמי אופי ובעיות רגשיות (שאותם יש לכל אדם בעולם רק לנו המכורים התפתח תלות בסם התאווה כתוצאה מזה) והתרגלנו לברוח לתאווה. זה הבריחה שלנו. זה גורם לנו להרגיש טוב אהובים רצויים וכו׳ וכו׳. 
אבל הבעיה היא שפיתחנו בזה תלות ועכשיו אנחנו לא שולטים בזה כדי להנות אותנו אלא זה שולט בנו. זה הגיע למקום שזה כבר כפייתי ולא ניתן להפסקה. 
בספר הגדול כתוב שאלכוהוליסט איבד את היכולת ״לשתות כמו ג׳נטלמן״ כי בשבילו שתיה זה בריחה כפויה מהחיים. ולכן אלכוהוליסט בהחלמה לא יוכל אפילו לשתות לחיים בקידוש בשבת כי זה מביא אותו לאי שפיות, לבריחה מהחיים. כי יש לו מנגנון שפשוט גורם לו לברוח לסם שלו. וכשהוא שותה/משתמש בסם שלו אין אצלו מושג של לשתות סתם כי זה ודאי יביא אותו למקומות שהיא היה בהם פעם.  וגם אנחנו הסקסהוליסטים/מכורים לתאווה לא יכולים ״להתאוות כמו ג׳נטלמן״ כי אנחנו לא שולטים בשימוש שלנו בתאווה אלא זה שולט בנו. אנחנו עושים את זה בלי יכולת להפסיק כי אנחנו מכורים. אנחנו רוצים להפסיק את הסבל הזה שאנחנו נמצאים בו, ועכשיו אנחנו מבינים שזה מנהל את כל החיים שלנו. כלומר עצם זה שאני כועס ולא יכול להירגע או זה שאני מאוד מרוכז בעצמי או שאני אנוכי או שקרן כל זה נובע מהכאב שלנו שמביא אותנו בסופו של יום לבריחה אל הסם שלנו, אל התאווה. (אני מקווה שלא בילבלתי ככה פחות או יותר עובד המנגנון של ההתמכרות שלנו).
 וככה אנחנו עובדים. 
לפי זה אפשר להבין שתי דברים:
דבר ראשון - זה לא נכון בכלל ובשום אופן שלא שייך להיות נקי בלי שום התפרקות. לא יודע מי זה החבר שלך ואם הוא מהתוכנית או לא אבל זה המשפט הכי לא נכון לומר בקשר להתמכרות. אנחנו סופרים נקיות לא משנה רווק או נשוי לא משנה מאלכוהול או סמים וכדי להיות נקי זה צריך להיות 100 אחוז. הרבה מהחברים הנשואים גם עושים תקופות הימנעות מקיום יחסים ושמה אין להם פורקן.
זה פשוט טעות איומה. אם אנחנו עדיין משתמשים אז אנחנו לא עובדים על הבעיות שלנו כי  זה מעגל הבריחה שלנו ואז אנחנו לא מחלימים כי אנחנו לא מתגברים על הבעיות והרגשות שלנו אלא בורחים לתאווה. לנו המכורים אין אפשרות להשתמש קצת, כי כל שימוש הוא בריחה מהחיים שמזיקה לנו. 
מי שלא מכור אז יכול לנסות כל מיני דברים כי אין לו תלות וזה בסך הכל יצר הרע. אנחנו לא חוטאים אנחנו חולים. (ויעויין היטיב ברחבי הפורום לגבי הנושא הזה ודו״ק) אנחנו מכורים שאיבדנו שליטה ואין לנו כבר את הבחירה האם להשתמש בתאווה או לא. ולכן רובינו פה מגיל 10 לא היה לנו נקיות של יותר משבוע בערך... לנו עובד דבר אחד. תוכנית 12 הצעדים. 
ופה מגיע הנקודה השניה - כיון שאנחנו מכורים לתאווה אז בעצם זה אומר שאין לנו יכולת להפסיק לבד ואנחנו צריכים תוכנית מיוחדת במאבק. אחרי 90 יום אולי המח קצת השתחרר מבחינה פיזית מהסם שלנו אבל לעולם ועד אנחנו צריכים לעבוד את הצעדים. אם אנחנו מכורים כבר 10-20-30 שנה אין (!!!!) שום פיתרון קסם או תוכנית של 90 יום שתפסיק את זה. כי זה לא עובד ככה. 
הבשורה הטובה היא שעל ידי תוכנית הצעדים אפשר להחלים ולהתפכח מההתמכרות שלנו וגם להיות אנשים יותר בריאים נפשית. כי בתוכנית אנחנו מטפלים בבעיות הנפשיות והרגשיות שיש לנו ומימלא אנחנו לא בורחים לתאווה. 
ואתה צודק, אנחנו באמת לא ״חוזרים להיות אנשים נורמליים״, כי באמת פתאום אנחנו אוחזים שאף פעם לא היינו נורמליים! ובאמת הסיפור של ישורון מוכיח עד כמה אי שפיות יש עד סוף החיים... אנחנו כבר איבדנו באיזה גיל 15 את היכולת להיות נורמליים.
וזה בסדר וכשזה קשה יש לנו את תפילת השלווה. 
תכלעס שום נס לא קורה. אבל יש תוכנית. ואם עובדים אותה אז קורים ניסים. אנשים שהיו במצבים הכי גרועים נפשית פיזית רוחנית וטכנית הפכו את חייהם והם אהובים על השמים והבריות. 
תישאר איתנו תעבוד את התוכנית כל יום רק להיום כי מחר זה בידי אלוקים ובעזרת השם תעלה על דרך ותחלים ותתפכח. 
נורמלי אולי אני אף פעם לא יהיה, אבל אני יהיה שפוי מפוכח מחושב בן אדם שעובד על עצמו ושלוו. וזה בסופו של יום הכי חשוב. 
מקווה שלא בילבתי מידי הרבה. 
אוהבים אותך! בהצלחה רבה! 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #100949

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום אח יקר וחביב

מעבר לדברים היפים והנכונים לכשעצמם שכתבו לך פה לפני, צריך להתאים את התרופה למחלה, ולא הייתי מגדיר כל בחור שרק מאונן כחולה. יעויין בשרשור הבא - "אני רק מאונן"
אני סבלתי מהתאווה, והיא גרמה לי לעשות דברים שלא הייתי חולם לעשות בלעדיה, והדברים שעשיתי היו הרבה מעבר ללפרוק. יש לי תחושה שאם רק הייתי פורק מדי פעם לא הייתי סובל כל כך ורוב הסיכויים שאחרי שהייתי מתחתן זה היה מסתדר (כמו שהבטיחו לי כמה רבנים ששיתפתי אותם בייסורי המצפון שלי מהחטא הזה).
אצלי האוננות ישבה על מצוקות וקשיים רגשיים, מה שבין היתר הוביל להחמרה באופני השימוש ולשימוש בחומרים ממכרים כמו פורנוגרפיה, מה שהחמיר את מצבי לאט לאט וגרם לי להבין שמקננת בי מחלה שמתגברת.
אינני יודע מה מצבך האישי, אבל העצה הכי טובה שאני יכול לשתף אותך בה, זה להתחיל לנסות בדרך שהכי נראית לך מתאימה לאופי שלך, ולהתייעץ כשלא הולך, בדרך כלל הדרך לא ברורה וסלולה מראש, צריך להתחיל לעשות פעולות החלמה, וזה לא חייב להיות דווקא 12 הצעדים, ממליץ לקרוא את מדריך התכנית הוא כתוב באופן הדרגתי ויש בו הרבה כלים להחלמה - לחץ כאן להורדה שלו, ולפתוח יומן מסע ולשתף ולהתייעץ עם החברים היקרים פה.

שה' יהיה בעזרך למצוא את הדרך שהכי מתאימה לך היום להשתחרר משיעבוד התאווה.
בהצלחה רבה
אוהבים אותך.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #100957

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
יש חברים רווקים שנקויים המון שנים בתכנית בלי להשתמש,
אם אתה מחובר לתכנית ולחברותא, הצורך לאונן נעלם,
תמשיך איתנו, ותראה שזה עובד,
באהבה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #100974

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
ohev ha shem כתב on 15 מרץ 2017 23:49:
לחברים היקרים והחביבים שלום רב!

התחלתי את אתגר ה90 לפני 73 יום לצערי נפלתי.
אני רווק וחבר טען בפני שהשיטה בכלל לא נכונה ובן אדם לא יכול להיות נקי כל כך הרבה זמן בלי לפרוק.(אני פשוט התפוצצתי אחרי 73 יום אז לכן הוא טען ככה...)

האם לדעתכם השיטה של הפסקה מיידית ולא הדרגתית היא נכונה?
האם כדאי להפחית מינונים לאט לאט?
ושאלה באמת מוזרה-מה עושים אחרי ה90 יום? חוזרים להיות (לעשות) כמו אנשים נורמלים? (זה לא אפשרי לדעתי)

בתקווה להחלמה אוהב ומעריך את כולכם- "אוהב ה שם"

מיידית ככה לי עבד. מגיעים ל180. אני לא פרקתי רק להיום 494 ימים באסירות תודה
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #101015

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
דבר ראשון יישר כוח גדול על 73 יום. ממש לא מובן מאליו. מצביע על זה שיש בך כוחות גדולים.

אני מעיד על הדרך שאני עברתי, שבתקופות שאשתי היתה נידה היה הרבה יותר קשה. ותקופת הקרבה נתנה פסק זמן חשוב מאוד מההתמודדות הגופנית.

אני חושב שגם אם לא תאונן שנה, עדיין תהיה לך תאווה כי זה טבעי ובריא. לעומת זאת, אם תייבש מספיק זמן את הצפייה בפורנוגרפיה ואת הצריכה של שאר גירויים מינים, אתה תוכל להיגמל מזה לתמיד. כלומר לא תמצא את עצמך יותר זקוק לזה, או צורך את זה בצורה לא רצונית.

מבחינת ההתפוצצות, זה הכל בראש שלך. אם הגוף צריך להוציא זרע הוא יעשה את זה גם בלי לשאול אותך. הרעיון הוא שאתה בסופו של דבר מרגיל את הגוף לקצב מסוים. וכמובן, הרהורי עברה קשים וכו'.

למרות שאוננות זה די טבעי בניגוד לפורנו, מי שכבר התמכר לפורנו יפול מהר מאוד חזרה לסם הזה ברגע של נפילה באוננות.

לסיכום, אפשר להיות נקי גם מפורנו וגם מאוננות, גם רווקים יכולים. 90 יום זה זמן גמילה מפורנו. בהצלחה!
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #101019

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

אסיר יצרי היקר אתה כותב כמה דברים בעצם:

1- שגם אם אתה לא מאונן שנה עדיין תתאווה כי זה טבעי ובריא.
2- שאם ״תייבש״ את עצמך מפורנוגרפיה אז אתה ״נגמל״ מזה לתמיד.
3- שיש מושג שנקרא התפוצצות אבל זה הכל בראש.
4- שאם הגוף צריך להוציא זרע הוא יעשה את זה בכל מצב.
5- שאתה יכול להרגיל את הגוף לקצב שאתה רוצה.
6- אוננות זה דבר טבעי לעומת פורנו.
7- מי שכבר התמכר לפורנו יפול על ידי אוננות חזרה לפורנו.
8- 90 יום זה זמן גמילה מפורנו.

וכאן ג'יימס שואל:

1- אם אוננות זה טבעי ובריא(1) אז איך אני יכול להפסיק? זה טבעי ובריא לי. האם ייתכן שאדם יפסיק לאכול/לישון?

2-  אם אתה יכול לייבש ולגמול את עצמך מפורנו (2) אז למה על ידי אוננות אתה תיפול חזרה לפורנו? הרי נגמלת מפורנו? ובפרט שעברו כבר 90 יום שזה זמן גמילה (8)?

3- אם הכל בראש (3) למה הגוף יוציא (4) זרע בכל מצב?

4- אם אתה מרגיל את הגוף שלך לקצב מסוים (5) למה שתתפוצץ? למה שגם אחרי שנה תרצה לאונן?

5- שלוש ארבע וחמש סותרים אחד את השני! או שזה בראש. או שזה ייצא בכל מצב, או שאתה יכול להרגיל גופנית?!

6- למה מי שהתמכר לפורנו אז יפול על ידי אוננות מהר לפורנו, הרי אוננות זה דבר טבעי לעומת פורנו שזה לא טבעי! זה דבר שאפשר להיגמל ממנו (2,8) וזה דבר טבעי (1,6)?

7- מה יש ב 90 יום ש״גומל״ אותך מפורנו(8)? ובפרט מה הפשט ב-90 יום האלה אם אפשר לחזור לזה על ידי אוננות (7)???

אוהבים.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 1 חודש על ידי גיימס.

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #101029

• שמעון3
  • חבר ותיק

גיימס לגבי מה ששאלת על שאלה 3\4 
יכול להיות שאם הגוף יתרגל למשהו אז הוא יפעל על סוג של אוטומט לתקופה מסוימת, 
הזמן הארוך ביותר שלי בלי זל''ב היה שלושה שבועות ואתמול ב"ה הצלחתי לשבור את השיא שלי אבל בלי רצוני ובלי לעשות שום דבר יצא לי זל"ב כשהייתי בשרותים 
אני לא מחשיב את זה כנפילה כי לא אוננתי ולא ראיתי סרטים ולא פנטזתי על כלום סתם פתאום יצא לי 
לכן אני חושב אם הגוף רגיל להוציא זרע הוא יעשה את זה בכל מצב עד שהוא יתרגל אחרת 
מה אתם חושבים ?

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #101032

• התקדמות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר חדש

אוהב את ה' היקר כל הפלפולים כאן הם פשוט מיותרים
יש תכנית שעוזרת לאלפי אנשים, יש דרך, יש מסורת איך זה עובד, מי שעושה את התכנית ברצינות ומקשיב למה שאומרים לו ועשה את הפעולות הנכונות עולה על דרך לא רק בנקיות מהתאווה אלא גם בשורש הבעיה הגורמת לתאווה.
אי אפשר לשמוע מכל מיני חברים רעיונות לעומת המציאות שמוכיחה שהתכנית עובדת.
אתגר ה- 90 יום היינו רק למלאות את הטבלה בלי לעשות פעולות ולעבוד את עבודת התכנית אכן לא תמיד עובד, אם נפלת אחרי 73 ימים סימן שאתגר ה- 90 יום לא מספיק עבורך וצריך לעשות את התכנית ואת הפעולות.
הבעיה שלנו המכורים שאנחנו חיים בהכחשה ובחוסר עקביות והרבה יותר קל לנו לשמוע עצות מכל מיני חברים מחוץ לתכנית ולהתפלפל בכל מיני רעיונות במקום להצטרף לתכנית ולהתחיל לעבוד.
מצטער אם אני מדי בוטה
בהצלחה לכולם

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #101034

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

אנו צריכים להתמקד ביום הנקי בלי לאונן, ובלי פורנו, מה שקורה מעבר לזה, בזמן שינה וכו',
לא קשור אלינו,
ומזדהה מאוד עם דברי התקדמות, כל אחד מנסה למצוא פתרון חדש לבעיה,
ומתוך הנסיון המר פה בפורום, בסוף כולם מרימים ידים,
אבל לא הגענו ללהתווכחח.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #101044

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
גיימס כתב on 18 מרץ 2017 22:52:

אסיר יצרי היקר אתה כותב כמה דברים בעצם:

1- שגם אם אתה לא מאונן שנה עדיין תתאווה כי זה טבעי ובריא.
2- שאם ״תייבש״ את עצמך מפורנוגרפיה אז אתה ״נגמל״ מזה לתמיד.
3- שיש מושג שנקרא התפוצצות אבל זה הכל בראש.
4- שאם הגוף צריך להוציא זרע הוא יעשה את זה בכל מצב.
5- שאתה יכול להרגיל את הגוף לקצב שאתה רוצה.
6- אוננות זה דבר טבעי לעומת פורנו.
7- מי שכבר התמכר לפורנו יפול על ידי אוננות חזרה לפורנו.
8- 90 יום זה זמן גמילה מפורנו.

וכאן ג'יימס שואל:

1- אם אוננות זה טבעי ובריא(1) אז איך אני יכול להפסיק? זה טבעי ובריא לי. האם ייתכן שאדם יפסיק לאכול/לישון?

2-  אם אתה יכול לייבש ולגמול את עצמך מפורנו (2) אז למה על ידי אוננות אתה תיפול חזרה לפורנו? הרי נגמלת מפורנו? ובפרט שעברו כבר 90 יום שזה זמן גמילה (8)?

3- אם הכל בראש (3) למה הגוף יוציא (4) זרע בכל מצב?

4- אם אתה מרגיל את הגוף שלך לקצב מסוים (5) למה שתתפוצץ? למה שגם אחרי שנה תרצה לאונן?

5- שלוש ארבע וחמש סותרים אחד את השני! או שזה בראש. או שזה ייצא בכל מצב, או שאתה יכול להרגיל גופנית?!

6- למה מי שהתמכר לפורנו אז יפול על ידי אוננות מהר לפורנו, הרי אוננות זה דבר טבעי לעומת פורנו שזה לא טבעי! זה דבר שאפשר להיגמל ממנו (2,8) וזה דבר טבעי (1,6)?

7- מה יש ב 90 יום ש״גומל״ אותך מפורנו(8)? ובפרט מה הפשט ב-90 יום האלה אם אפשר לחזור לזה על ידי אוננות (7)???

אוהבים.

אענה בשמחה,
1. גם אכילת גזר זה טבעי ובריא וגם את זה אתה יכול להפסיק לעשות. גם אכילת חזיר אגב.
2. מי שנמנע מפורנו ומאוננות כי השם ציווה, יהיה לו קשה מנטלית לחדול רק מאחד מהם כי הם הולכים ביחד, וכביכול אם אני כבר חוטא אז מה זה משנה. שוב, לא בלתי אפשרי, אבל קשה יותר. וזה דבר שהדעת נותנת.
3. תחושת ההתפוצצות היא מדומה, שכן אם תחזיק מעמד ולא תוציא, זה פשוט יעבור. בפרט שהגוף מוציא מה שהוא צריך, אז אין פה שום הכרח.
4. יש כאן ערבוב. התאווה לנשים לא תחלוף גם אם תפסיק לאונן. לעומת זאת הגוף יתרגל לקצב הוצאת זרע נמוך יותר. אלה שני דברים שונים. 
5. לא סותרים בכלל. נניח שיש אדם שרגיל להוציא זרע כל יום,  ועכשיו הוא מחליט להפסיק. בשבועיים הראשונים הגוף שלו כנראה יוציא את הזרע בשינה וכדומה. לאחר מכן, הגוף יתרגל לקצב החדש, וכבר לא יצטרך להוציא. כמובן שתוך כדי שהיצר תוקפו הוא יכול לדמיין שאם הוא הוא לא מוציא עכשיו הוא יתפוצץ. לרוב אין קורלציה אמיתית בין התחושה הזאת לבין הצורך הממשי של הגוף להוציא את זה.
6. ראה תשובה ל2.
7. לא יודע, לי אישית זה לקח פחות זמן. כנראה זו תקופת הזמן הממוצעת שלוקחת למוח להתרגל לשינויים. השינוי כאן הוא ברמת האנדרופינים שמופרשים במוח, ובהתנהגות שמובילה לידי כך. עם זאת, תמיד אפשר להתמכר חזרה. כמו לכל סם שנגמלים ממנו. לגבי הקשר של האוננות ראה תשובה ל2.

תגובה: רעיון תקופת ה"נקיות" לפני 7 שנים, 1 חודש #101045

• אסיר יצרי
  • דירוג פלטיניום
התקדמות כתב on 19 מרץ 2017 07:45:

אוהב את ה' היקר כל הפלפולים כאן הם פשוט מיותרים
יש תכנית שעוזרת לאלפי אנשים, יש דרך, יש מסורת איך זה עובד, מי שעושה את התכנית ברצינות ומקשיב למה שאומרים לו ועשה את הפעולות הנכונות עולה על דרך לא רק בנקיות מהתאווה אלא גם בשורש הבעיה הגורמת לתאווה.
אי אפשר לשמוע מכל מיני חברים רעיונות לעומת המציאות שמוכיחה שהתכנית עובדת.
אתגר ה- 90 יום היינו רק למלאות את הטבלה בלי לעשות פעולות ולעבוד את עבודת התכנית אכן לא תמיד עובד, אם נפלת אחרי 73 ימים סימן שאתגר ה- 90 יום לא מספיק עבורך וצריך לעשות את התכנית ואת הפעולות.
הבעיה שלנו המכורים שאנחנו חיים בהכחשה ובחוסר עקביות והרבה יותר קל לנו לשמוע עצות מכל מיני חברים מחוץ לתכנית ולהתפלפל בכל מיני רעיונות במקום להצטרף לתכנית ולהתחיל לעבוד.
מצטער אם אני מדי בוטה
בהצלחה לכולם

באמת כבר אי אפשר לשמוע חברים, אז בוא נסגור את הפורום! נכתוב פשוט הודעה שמתארת את 12 הצעדים ואיך אפשר להצטרף לקבוצה טלפונית, וזהו. ככה נחסוך הרבה זמן ואנרגיה על כל הפילפולים האלה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.87 שניות

Are you sure?

כן