ברוכים הבאים, אורח

"חשבתי" שכך אני ישאר לעולם...
(0 צופה) 

נושא: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... 10647 צפיות

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 3 חודשים #97926

בהצלחה רבה חבר.

מה שלא יהיה תמשיך להסתכל קדימה ולנוע קדימה.
אם צריך תעצור או תאט, תרד ותעלה - מעלה ומטה. ימינה ושמאלה.
אבל העיקר להמשיך... כל עוד המבט משקיף מלמעלה ומכוון להחלים גם אם הדרך עוד ארוכה כך נשימה עמוקה ותדע שאתה הולך בדרך הנכונה.

בהצלחה רבה.

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 3 חודשים #98017

• גדליה
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר קבוע

לא הבנתי מה שכתבתם "תרד ותעלה - מעלה ומטה. ימינה ושמאלה".
נראה לי דווקא שהתוכנית צריכה להיות אחרת.
עם זיגזוגים רק נופלים אלפי פעמים.

"נסיון חיים" זה לא מה שקרה לך! אלא מה שעשית עם מה שקרה לך.

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 3 חודשים #98021

• יש_סיכוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2518 ימים
  • דירוג כסף

משתף קצת מהניסיון שלי ואולי זה יעזור 

אני הגעתי לGYE לפני בערך 4 שנים בפעם הראשונה הסתכלתי קיבלתי חיזוק קצת אומנם לא שיתפתי אבל כן ראיתי שיש פה פיתרון 
אבל במקביל פרופסר תאווה הזמין אותי לשיחה דחופה הוא היה חייב להסביר לי בכל דרך אפשרית שכל זה נכון, שאני לא יבין לא נכון הכל נכון אבל לא בשבילי,
נסיתי להתגונן ולהסביר לו שאין ברירה אני משתגע אני חייב פיתרון,
הוא פשוט צחק עליי כמו על מישו שאין לו מושג מה הוא אומר
רק שתבין פרופסר תאווה מומחה למדעי הרוח "מכיר אותי ישר והפוך יותר טוב ממה שאני מכיר את עצמי"!!!
אז אם פרופסר תאווה אומר כנראה שהוא יודע בפרט שהוא מאוד משכנע, הוא יודע בדיוק מה ירחיק אותי מהחלמה והוא כ"כ טוב שאחרי שיחה איתו אפילו אני יכול לשכנע מישו אחר... למה אין סיכו שאני יחלים וחבל על הסבל של עוד ניסיון סרק.

וכך נמרחתי בעוד 4 שנים של יסורי נפש בלתי נגמרים........................................................................

עד שזהו לא יכלתי יותר עוד יום אחד ואני משתגע!!!

זה היה לפני 64 ימים בלי הודעה מוקדמת ניתקתי כל קשר עם "פרופסר" תאווה!
מהיום אני מדבר ישירות עם תאווה, לא רוצה הסברים לא רוצה תובנות, אני רוצה לגמור אחת ולתמיד אם ובאיזה דרך שלא יהיה עם יסורי הנפש, קשיי החיים שנלוים עליהם, אני רוצה שפיות!!!
וככה עליתי על המסלול....
הלכתי לגדולים וותיקים ממני לשמוע מה להם עזר 

ואני פה היום עם 64 ימיי נקיות רק להיום אבל בצורה הרבה יותר שליוה פי מליון ממה שחלמתי שאני יוכל לעשות

(אגב איך שאני מבין את 90 אחוז מהשאלות שקשורות לדת הם שאלה של "פרופסר" תאוה כדי למנוע מאיתנו להגיע להחלמה)

אלי. אני מעמיד עצמי לרשותך לבנות איתי ולעשות עימי ככל שתחפוץ. שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך. הסר מעליי את הקשיים שלי, כדי שהניצחון שלי עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם, לכוח, לאהבתך ודרך חייך. מי יתן ואעשה את רוצנך תמיד.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 3 חודשים על ידי יש_סיכוי. סיבה: פיסוק ושגיאות קלות

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 3 חודשים #98035

גם אני לא הבנתי את "הימינה שמאלה..." אשמח להסבר.
אבל "לא משנה אבל אולי יש סיכוי" חזק. תודה.
אצלי זה "הרב" תאווה. הוא אומר שאם אני אראה פורנו, לא אאונן.
והוצאת שז"ל יותר חמור מהסתכלות בלבד על נשים על המסך.
יום טוב ונקי לכולם.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 3 חודשים #98557

• גדליה
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר קבוע

כל יום שעובר עלי מתברר אצלי "חשבתי" אחר.
ואפרש את דברי
כמו אדם שטובע בים וסביבו נמצאים קשים, והוא חושב בטעות שאחד מהם יוכל להציל אותו
כך מתברר לי איך כל מיני דברים שלא היו אמורים להציל בכלל חשבתי בעבר שיוכלו להציל.
אבל חברים יקרים עתה אני צריך את עזרתכם
ככל שעובר הזמן שבו אני נקי כך היצר מנסה שאני לא באמת מכור ושאני יכול להפסיק להשתמש בכלים ובצעדים
וכך היצר טוען שמי שהוא מכור הוא עושה דברים שהוא לא רוצה ואילו אני הלא עושה רק מתוך רצון
והוא אף מביא ראיה לדבריו
כי במקביל אני גם מכור לסרטים ושם אני ממש צופה בלי לרצות לצפות...
ואילו אצל התאוה כשהיא מתבצעת היא רק מרצון.
אני מקוה שהסברתי את עצמי טוב.
בתודה מראש 
"חשבתי"

"נסיון חיים" זה לא מה שקרה לך! אלא מה שעשית עם מה שקרה לך.

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 3 חודשים #98559

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

אוהבים אותך חשבתי היקר

העלית חיוך על פני, הזכרת לי את אחד מסיפורי הילדים שהכי אהבתי לשמוע בילדותי, 
זה מתוך הספר "הנשיקה שהלכה לאיבוד", והוא הולך כך (זה תמליל החצי השני שלו):
"צוצון נשאר ברצון"
...צוצון הוא ילד קטן אבל הרצון שלו גדול, ולפעמים גם מאד משונה, 
וכך קרה גם הבוקר, צוצון כיוון את אקדח הצעצוע שלו אל השמש, עשה 'פיף-פף' ורצה לכבות את השמש.
שמעתם דבר כזה?
צוצון רצה שיהיה לילה ואמר "ככה מתחשק לי", 
הוא ביקש הוא התעקש ואמר - לא רוצה לשמוע "לא", 
מה קרה אז? 
פשוט מאד, לאמא לבסוף נמאס והיא אמרה לו כך: 
"אתה מאד רוצה שיהיה עכשיו לילה ולא יום צוצון, הדבר היחיד שאתה יכול לעשות הוא - להישאר ברצון".
וצוצון? הוא נשאר ברצון. ואח"כ הלך לגנון.

בניגוד לאמא של צוצון אני למדתי בהחלמה קצת אחרת..אני רוצה גם דברים שהורסים אותי, ולכן עלי לנסות עוד קצת לתקן את הרצון כך שישתנה ויתחיל לרצות דברים טובים, בהשאלה שמעתי פעם מאדם שהפך להיות טבעוני, שאחרי תקופת הסתגלות הגוף שלו התחיל לרצות לאכול יותר בריא וסלד ממאכלים מזיקים, בקרוב אצלי.. 
מאד מתחבר לי למה שאמר הרב קוק:

הרא"ה קוק, "אורות הקודש", כרך ג´ עמ´ עו

"הרצון הוא מקור החיים. רצון האדם הוא באמת יסוד שכלולו והוויתו, אמנם הרצון הזה צריך הוא פתוח ועשוי יותר מכל הכוחות כולם". "כל זמן שהאדם הולך ומשתכלל, כך רצונו העצמי הולך ונהפך לטובה."

אורות התשובה ט', א'.

"...הרצון הבא מכחה של התשובה הוא הרצון העמוק של עומק החיים, לא הרצון השטחי שהוא תופס רק את הצדדים הרפים והחיצונים של החיים, כי אם אותו הרצון שהוא הגרעין היותר פנימי ליסוד החיים, והרי היא העצמיות הגמורה של הנשמה..."
(זה מקור שעכשיו ראיתי שמביא בהרחבה דברים מהרב קוק על עניין הרצון - רצון האדם במשנת הרב קוק)

בעקבות שאלתך ראיתי עוד שני מקורות ממש מחלימים בשבילי שקשורים לרצון, ולהסתכלות הנכונה על מה אני כן יכול לעשות ומה אינני יכול לעשות שאותו אבי האוהב יעשה בשבילי אם אבקש ממנו באמת. הנה הם:

צו וזירוז האדמו"ר מפיאסצנה.
"רצונך למוד את עצמך, ולדעת אם עלית או חס וחלילה ירדת במשך שנה או שנתיים שעברו? הסתכל ברצונך, אבל רק ברצונך ולא בברכתך. כי רק הרצון שהאדם רוצה ועובד ביגיעה לבוא לאיזה דבר, רצון נקרא. ואם אינו עובד בו, אף אם הוא רוצה, אין זה רצון, רק מן ברכת הלב, שמברך ומאחל לעצמו להתאשר בזה הדבר. העני, למשל, הרוצה שתהיה לו פרנסה, רצון הוא, כיון שגם עובד עליה, אבל הרצון שיש לו, שימצא מציאה של אלף אלפים דינרי זהב, זהו רק ברכה, שמברך ומאחל לעצמו להתעשר, ואין זה רצון... הרצון הבלתי אמיתי תמיד יכול להיות גדול הרבה מאד, ובכל המצבים שהאיש נמצא יכול רצונו לדלג ולאחל לו למצוא הון רב, או שבין רגע לצדיק מרומם מאד ייעשה. לא כן הוא הרצון האמיתי, הרצון אשר הוא עם העבודה, לא מדלג הוא רק צועד, צועד צעד אל מצב ועבודה יותר מרוממה"...

שפת אמת לפרשת תרומה שנת תרל"א

נתקשה משה בתרומה והראה לו השם יתברך, ואח"כ כתיב שנעשית מעצמה, תיעשה וכו'.
אם כן למה הראה לו? אך כי ע"י רצון האדם בלב ונפש באמת, נגמר השאר, מה שאין יכול לעשות, נעשה מעצמו, וזה מה שכתוב –השלך לאור.

כן הוא בכל מצווה מכל איש ישראל, כי וודאי אין כח באדם לעשות רצונו ית' , רק כפי רצון האדם נגמר מעצמו, ומכל מקום הגמר בא גם כן ע"י רצון האדם.

שאזכה לתקן עוד קצת את הרצון הטוב והאמיתי שלי 'רק להיום'.
אוהב
'פנימה'.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 3 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 3 חודשים #98565

אני אוהב אותך חשבתי.
אתה מזכיר לי איך אני הייתי נשמע פעם, ואמרו לי שזה בסדר המחשבות האלו, אם רק תתמיד בפעולות בתמשיך להביא יום נקי הכל יהיה מובן בסוף.

מה שאני רוצה ולא רוצה זה לא באמת. גם שם נכנסת המחלה, ההתמכרות גורמת להמון הכחשה וחוסר כנות עצמית, וזה בסדר, צריך פשוט להמשיך הלאה ולעשות מה שאומרים לי. אני יכול גם לא לעשות מה שאומרים לי והמצב יתברר מאליו אם אני מכור או לא, מה שנקרא להתגלח על הזקן שלי ולא על של אחרים, כואב קצת.

תגובה: "חשבתי" שכך אני ישאר לעולם... לפני 7 שנים, 2 חודשים #98996

הי "חשבתי" הי כולם.

לצערי/ לשמחתי עוברים עליי זמנים עמוסים ולכן לא יוצא לי להגיב.

בזמנו כתבתי כאן על כך שלכל כיוון שאתה מגיע עליך להמשיך להתקדם. 
התכוונתי שלפעמים הדרך מובילה אותך לכל מיני כיוונים שרק לאחר זמן אתה מבין אותם ואת המטרה שלהם.
לפעמים צריך לרדת למטה (או למה שנראה למטה) לפעמים צריך לעלות. לפעמים לעצור.
העיקר להאמין בה' ולהמשיך להתקדם.

בהצלחה לכולנו.

זמן ליצירת דף: 0.76 שניות

Are you sure?

כן