ברוכים הבאים, אורח

מברך הנשים...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מברך הנשים... 2125 צפיות

מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83415

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
"נו, מצאה חן בעיניך חזרת הש"ץ של ערב יום הכיפורים?", שאל ה"אוהב ישראל" מאפטא את רבי נפתלי מרופשיץ, ומיד לאחר מכן פרצו שניהם בצחוק גדול ומתגלגל (היה זה במפגש שנערך בין כמה מגדולי החסידות, מעט לאחר יום הכיפורים).

ר' צבי היש מרימנוב, שנכח במקום, העיז ושאל את רבי נפתלי מרופשיץ לפשר הדברים. רבי נפתלי נענה לו והסביר:

"הן יודע אתה, כי בשנה שחלפה נסתלקו נשים רבות לבית עולמן. בעיקר נשים מעוברות. הייתה זו גזירה קשה עד מאוד על בנות ישראל.

בתפילת מנחה של ערב יום הכיפורים, באחד מבתי הכנסת, שימש כחזן יהודי כפרי פשוט, אשר בקושי ידע להוציא מפיו את מילות התפילה, ואף גם זאת בהיותן בשיבושי שיבושים.

כאשר הגיע אותו יהודי בחזרת הש"ץ ל"ברכת השנים", אחזה בו התרגשות רבה. והלא ברכה זו נכתבה (ל"מיטב" הבנתו), בדיוק על מגיפה נוראה כגון זו המשתוללת כעת בקרב בנות ישראל!

"ברך עלינו ה' אלוקינו את השנה הזאת", התחנן אותו יהודי, יהי רצון מלפניך שהשנה הזו, הבאה עלינו לטובה, תהיה שונה מקודמתה, תהא שנה מבורכת.

"וברך נשותינו כנשים הטובות לברכה", ביקש אותו יהודי מקירות ליבו, ברך את הנשים שלנו, שתהיינה טובות בריאות ומבורכות (כמובן, אותו יהודי בתמימותו, החליף "שנים" ב"נשים"...)

ולא נחה דעתו עד שסיים בלב נרגש: "ברוך אתה ה' מברך הנשים!". מבורך אתה הוא ה' אלוקינו, ורק בכוחך אתה לברך ולרפא את הנשים...

תפילתו הכנה של אותו יהודי, שנעשתה בלב קרוע ומורתח, עלתה לפני כסא הכבוד, ובטלה את הגזירה".

(הסיפור מופיע ב"סיפורי חסידים" (כרך ב', מועדים) של הרב שלמה יוסף זוין, בפרק העוסק ביום הכיפורים (סיפור 74) ובמקורות נוספים).

גם אני הפכתי להיות "מברך הנשים"...  אם כי זה לא קרה ביום אחד. שכן, מה לי ולתמימותו של יהודי כפרי...

כשהגעתי לתכנית 12 הצעדים, שמעתי וקראתי (בספר הלבן עמ' 148 ועמ' 162) על "טכניקה להשתחרר מתאווה" (כך כנראה הגדרתי זאת אז), שנשמעה לי משונה מאוד: להתפלל על מושא התאווה (ובמילים פשוטות, למי שטרם בא בשערי התכנית: להתפלל על אשה שאני חש תאווה אליה).

זה היה נשמע לי משונה. וכשניסיתי את זה, זה היה נראה לי אפילו מזיק במידה רבה. הרגשתי שבתפילה עליה, במקום להפריד ולנתק אותה ממני כפי שרציתי, אני דווקא יוצר איזה שהוא חיבור בינינו, משהו משותף. במקום לשחרר אותי ממנה, זה רק קשר אותי עוד יותר אליה (שלא לדבר על מחשבות חולות בסגנון של "אני יודע מה הדבר הטוב ביותר בשבילה...". ודי לחולה ברמיזא).

הרי, בינינו, מה לי ולנשים? הרי אני אדם תורני, ומעולם לא היה לי שום קשר שהוא עם שום אשה אחרת מלבד אשתי (האמנם?...). למה אני צריך לדבר עליה? הרי מתוך כך אני מתקשר אליה! (כשהסתכלתי, משום מה, השאלה הזו פחות עלתה...).

במחשבה לאחור, נראה לי שזה היה אחד הדברים המשונים בעיניי בתכנית. אחד הדברים שלא כל כך התחברתי אליהם. שיתפתי בכך חברים באחת הקבוצות, וחבר פנה אליי בסוף הקבוצה ואמר שהוא מזדהה עם השיתוף שלי, ואולי באמת לא כל כלי שמוצע בתכנית מתאים לכל אחד (את המשפט האחרון אני לא בטוח שהוא אמר. ייתכן מאוד שזו המסקנה שדחפתי אותו להגיע אליה יחד איתי...).

אני לא זוכר, ולא יודע להסביר איך ולמה, אבל המשכתי עם זה. הטבע שלי הוא לא לעשות מה שלא נראה לי / מרגיש לי / מתחבר לי, אבל איכשהו קרה ובכל זאת המשכתי לתרגל זאת (אחרי תקופות של הפסקה מכך). יכול להיות ששמעתי שכך עושים "המחלימים הדגולים" ורציתי להידמות להם...

מתי שהוא, ואני לא יודע לשים במדויק את האצבע על השלב הזה, זה פשוט קרה. זה התחיל לעבוד. ומאז, זה פשוט משנה כמעט ברגע אחד את התנועה הנפשית שלי, בכמעט מאה שמונים מעלות.

התנועה הנפשית החולה שלי, במשך שנים, הייתה תנועה של לקחת. לכאורה זה היה רק מבט תמים, אבל התנועה הנפשית שהתלוותה אליו, הייתה תנועה של לקיחה באלימות והשפלה (ההתעלמות מכך הייתה חלק מההכחשה שלי). הייתה זו תנועה של "נעילה" והתקשות פנימית (ולמי שמתעקש: גם פיזית... ). "הינעלות" על האויבייקט. החפץ.

התנועה של ההחלמה, של התפילה על מושא התאווה, היא תנועה של נתינה וחמלה. תנועה של שחרור וויתור, מתוך כבוד לסובייקט שיש כאן. לאדם.

זה שהפכתי להיות "מברך הנשים", עדיין לא מבטל את "רוע הגזירה". לא הבראתי. אני עדיין מכור לתאווה, ומתוכנת לראיית המציאות בצורה חולה ומעוותת (למרות ההכחשה שאומרת ש"זהו. אני כבר במקום אחר לגמרי!").

אבל רק להיום, רק להיתקלות הנוכחית במושא תאווה, יש לי את החופש לבחור אחרת. להיות "מברך הנשים" ולא "חומס הנשים".

לחיים ולברכה! (שהרי אם חפץ חיים אני, עליי להיות מן המברכים...)

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי טהרני.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83417

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
משום מה, "גזור והדבק" לא עבד לי הפעם ונאלצתי לכתוב הכל שוב בפורום.
בכל אופן, עיקר הדברים כבר פה. מקווה להעלות בהמשך כמה דברים נוספים ששייכים לעניין.

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83419

• free
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג זהב
נשים זה זבל.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83427

free כתב on בלתי ידוע:
נשים זה זבל.

שמע... אני קראתי את הפוסט שלך אישית, שהוא בין הנצפים והמוקפים בפורום הזה.
אז ראיתי שכתבתה על נשים ברשימה הטלפונית שלך שפנית אליהן והן רק רצו לנצל אותך.
אתה באמת זה מקרה ספציפי, קשה לתת לך מענה ממוקד על המקרה שלך (שהשם יעזור), פשוט אל תתקרב ואל תיצור קשר עם נשים כאלו.
כמו כן יהיה לך לברכה אם תתחתן עם אישה ראויה ותקים משפחה.
להבא, תנסה לפרט יותר, כדי שלא יזרקו סיסמאות כואבות שאף אחד לא יוכל להבין ואולי יפגע.

לגבי הפוסט עצמו, לדעתי פוסט מדהים. רעיון מדהים.
ברגעי משבר, לקבל את זה כברכה וברך!

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83428

• free
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג זהב
בחיים אני לא אתחתן.

הימים האחרונים אני נמנע מכל אזכור נשי. יש לי מלא שקט וטוב. אני מכוון למטרות, אני עובד יותר טוב. טוב לי יותר.

אני צריך ללמוד להשאר בטוב הזה. אני צריך ללמוד לחבק את עצמי. אני צריך ללמוד את החולשות והחוזקות שלי- ולקבל אותם.
אני צריך ללמוד מה טוב ומה רע לי. ואני צריך ללמוד להפסיק להרוס- נראה לי שהגעתי קצה היכולת והגבול שלי להרס וסבל.

אני מיוחד- לרע ולטוב, אני לא אישיות קונבנציונלית, אני יכול להיות טוב מאוד, ואני יכול להיות רע מאוד.
ואני צריך ללמוד לחיות עם מה שמתאים לי בעולם הזה ועם מה שאני מתאים לו בעולם הזה.

ואולי יום יבוא, ויהיה לי שקט, ויהיה לי טוב, ואני אמצא מקום. ואני לא אבהל, ויהיה משהו חדש.
אני תמיד אהיה חולה נפש, אבל אולי יבוא יום ואלמד גם להיות מאושר. יקח כמה שיקח.

רגע אני דומיננטי, רגע אני פאסיבי, רגע אני רוצה, רגע אני לא רוצה, פה אני טוב, שם אני רע. אני כאן, אני שם, ואני לא פה.
לפעמיים אני הכי יפה בעולם, ולפעמיים אני הכי מכוער בעולם.
אף אחד לא יודע איך קוראים לזה, זה לא מאניה דיפרסיה, זה תום, לתום יש עולם ומלואו בתוכו- שאיש אינו יכול להבין.
תום הוא הכל חוץ מפשוט, תום הוא מסתורי, הוא מורכב, הוא תעלומה.

אבל יותר מכל, חסר לו אהבה, כל מה שהוא רוצה- זה שיאהבו אותו, הוא רוצה שקט, הכי הוא רוצה שקט.
הוא רוצה שקיעה, הוא רוצה להרגיש שמלטפים אותו, שנעים לו, הוא רוצה לשמוע מוזיקה רכה, וצבעים רכים, הוא רוצה הגנה.
לתום אין הגנה, הוא כל כך רוצה הגנה.

תום, אני אלמד לאהוב אותך, כי אם אני לא יאהב אותך, אז מי כן?

תום רוצה למצוא בית, תום לא רוצה למות, אבל מרגיש שככה הוא כבר לא יכול לחיות.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי free.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83431

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב
תודה טהרני, אתה כותב מאוד יפה ומאוד התחברתי לדברים.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83434

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
free כתב on בלתי ידוע:
נשים זה זבל.

להבנתי, משפט פוגעני (מקווה שאף אשה לא תקרא את זה כאן), וגם לא קשור לנושא השרשור.

ובכל אופן, לאור קריאת המשך דבריך, זה קצת כמו לומר, שמים הם דבר שמטביע למוות.
מים מאפשרים לנו לשתות, להתקלח, לשחות, להצמיח, לנקות, לשוט ועוד המון דברים טובים.
אבל כשאנחנו ניגשים אליהם בצורה לא נכונה, הדבר עלול לגרום סכנה (הרעיון ע"פ חובת התלמידים במאמרים. אין לי כוח לחפש כרגע היכן. אם ממש חשוב למישהו, אז בע"ה).

נשים נבראו בצלם אלוקים. יש להן המון מעלות. כל אחת מהן היא אדם ייחודי, עם תפקיד חשוב בעולם.
כאשר אני ניגש אליהן בצורה לא נכונה (כעבודה זרה?), הדבר עלול לגרום לי סכנה.

אדם הראשון, תודה על תגובתך. אהבתי מאוד את הפשטות והכנות שבה (ועכשיו אני מתחיל להסתרבל איך לנסח את המשפט הזה ואיך לבטא ולהביע בדיוק את מה שאני רוצה לומר... ).

אגב, נמחק לי מספר הנייד שלך. אשמח שתסמסני.

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי טהרני.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83438

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
גם אני מאד אהבתי את הפשטות שבתגובה אבל התעצלתי מלהעלות על הכתב..
אחרי שטהרני התייחס לזה גם הוא הבנתי שזה לא רק אני, זה ניכר החוצה לכולם. עלה והצלח!
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי אהבת חסד.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83442

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
נשים זה:
נשים זה אהבה
נשים זה בינה
נשים זה גאולה
נשים זה דביקות
​נשים זה הדר
​נשים זה ויתור
​נשים זה זהר
​נשים זה חיבור
​נשים זה טהרה
​נשים זה ייחוד
​נשים זה כבוד
​נשים זה לימוד
​נשים זה מלכות
​נשים זה נעם
​נשים זה ​סליחה
​נשים זה עדינות
​נשים זה פתיחות
​נשים זה צדקה
​נשים זה קירבה
​נשים זה רוך
​נשים זה שלווה
​נשים זה תפילה.
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83446

"זה היה נשמע לי משונה. וכשניסיתי את זה, זה היה נראה לי אפילו מזיק במידה רבה. הרגשתי שבתפילה עליה, במקום להפריד ולנתק אותה ממני כפי שרציתי, אני דווקא יוצר איזה שהוא חיבור בינינו, משהו משותף. במקום לשחרר אותי ממנה, זה רק קשר אותי עוד יותר אליה (שלא לדבר על מחשבות חולות בסגנון של "אני יודע מה הדבר הטוב ביותר בשבילה...". ודי לחולה ברמיזא)."

ממש מיוחד טהרני.
מאוד הזדהתי. בעיקר עם הקטע של לפני ההחלמה ועם התמיהה לחברים הוותיקים וגם את התשובה קיבלתי מהם [קצת בנוסח שונה כמו " אם אתה מתחבר תקח, לא אז לא].
את התשובה וההבנה הכל כך בהירה ויפה אני עדיין מעכל, עדיין עובד, זה לא קל, לא פשוט [עכ"פ בשבילי כאחד שחונך ללכת עם העיניים על הריצפה וכאילו לחפש לא לראות בכלל נשים וכאן זה יותר הקטע של אין בעיה [b]אם [/b]תראה, השאלה היא מה אתה רואה, וזה משנה את כל הגישה גם המעשית.

תודה רבה.קיבלתי הרבה.

אוהב,,,,

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83448

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מקסים. תודה על זה. גם על המשך השירשור
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83449

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
תודה חברים. תודה הוי אריאל. זוכר את תמיהותיך לגבי העניין הזה.
עשית לי חשק להעלות על הכתב את ההשלמות שיש לי לעניין. מקווה לעשות זאת מחר.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83461

זה גם עזר לי להבין את הקושי שהיה לי במסכת סוטה.
וכי כל מה שהולך סביבה זה הרצון שהכלל יהיה כן מתוקן ומיושב וראוי לחיות חיים מתוקנים (אל אף הנידונים הבודדים).

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 1 חודש על ידי מקוצר רוח.

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83515

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
פייר מאוד אהבתי.
אבל כמו הרבה דברים בתוכנית, אני חושב לעצמי הלוואי והייתי יכול להיות במדרגה הזאת, ואז אני אומר לעצמי הערב זה יהיה אחרת/מחר בבוקר אני אחזור לקרוא את הספר הלבן, ואז שוב נפילה ושוב באסה ושוב נכנס לפורום ומנסה להתעודד ....
אבל תודה על הפוסט מראה שיש אנשים רציינים שמחליים לתפוס את עצמם ברצינות וזה אכן מצליח להם...

תגובה: מברך הנשים... לפני 8 שנים, 1 חודש #83546

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר יקר ותודה על תגובתך!
גם אני תמיד אמרתי לעצמי שאתפוס את עצמי וזה אף פעם לא החזיק מעמד.
לבד אני לא יכול. רק ביחד זה עובד, בחסד אלוקים.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.74 שניות

Are you sure?

כן